To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Recklinghausena
Choroba Recklinghausena, NF1 i inne fakomatozy.

Dzieci, młodzież... - problemy dzieci z mową i porozumiewaniem się

Mija28 - 2012-09-04, 19:18

witam
mam pytanko czy któreś z waszych pociech ma niepełnosprawność sprzężoną
Bo u moich chłopaków doszedł jeszcze jeden symbol oprócz 10-N mają jeszcze 03-L wykryto u nich niedosłuch centralny czekamy teraz na aparaty słuchowe FM
a chodzi mi o poradę czy przy tych symbolach jakie mają chłopcy należy im się kształcenie specjalne lub więcej godzin dodatkowych z PPP

Balbina - 2012-09-04, 20:40

Z tego co sie orientuje to chyba należny sie kształcenie specjalne ( przy niedowidzeniu i niedosłuchu ) upewnij sie u siebie w poradni
Anonymous - 2015-11-24, 13:50

dziekuję za ten wątek, przyda sie przy podejściu do mojego dorastającego siostrzeńca :)
Aga80 - 2015-11-25, 15:10

Sugasuga napisz coś o swoim siostrzeńcu... ma zdiagnozowane NF1?
Christine - 2015-11-26, 09:51

Podejrzewam, że Sugasuga robi reklamę portalowi z pracą, który osobiście lubię, ale na naszym forum nie umieszczamy reklam.
Aga80 - 2016-11-24, 21:47

jestem po szkoleniu prowadzenie dzieci Metodą Krakowską Jagody Cieszyńskiej. Jest to metoda symultaniczno sekwencyjna. Pisanie o niej nie ma sensu bo wytłumaczenie nawet jej podstaw jest długie i skomplikowane> Ta metoda uczy się czytać a na początku mówić kilkumiesięczne dzieci w tym dzieci z zespołem Downa (zajrzyjcie na youtube i pooglądajcie Staszka- Fistaszka).

W metodzie tej duży nacisk kładzie się na ćwiczenia lewopółkulowe a u dzieci z problemami rozwojowymi ograniczenie do minimum (a najlepiej całkowite wycofanie) stymulacji prawopółkulowych. Szlaban na smartfony, TV, laptopy i inne sprzęty tego typu