Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Cytat Dalajlamy

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Hydepark » Poezja, proza, cytaty... » Cytaty » Cytat Dalajlamy

Cytat Dalajlamy
Autor Wiadomość

whitecat 
Send me an Angel

Wysłany: 2012-05-12, 10:57   Cytat Dalajlamy

Pewnie wielu z Was zna ten cytat, mi od zawsze bardzo się podobał, choć jest smutny i często prawdziwy aż do bólu....

Dalajlama, zapytany o to co najbardziej zadziwia go w ludzkości, odpowiedział:
Człowiek. Ponieważ poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości; w rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera nie żyjąc.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2012-05-14, 20:42   

Niestety, tak żyje wielu ludzi - taka jest prawda. Człowiek rzadko potrafi cieszyć się tym, co ma...

Lipka 

Wysłany: 2012-05-14, 21:35   

przyszłam na świat - nie mieliśmy telewizora tylko ,,kołchoźnik" na ścianie.
wiek szkolny- wymyślaliśmy sobie zajęcia, zabawy, psoty. Zabawki z papieru , patyków :) , szmatek. Lalki z kolby kukurydzy. Miałam jedną lalkę i miśka (są ze mną do dziś, szanowałam zabawki ). Inna wartość pieniądza i prezentów.
Wtedy też była moda. Ale nie można porównać do dzisiejszej.
Poszłam do pracy...i tamte lata są najpiękniejszymi wspomnieniami z pracy.
A dziś... Dalajlama ma rację.
Zawsze brakuje pieniędzy, ale ile wkoło pokus.
Może za X lat kobiety oprzytomnieją , ludzie znajdą czas dla siebie.
Dzisiaj gdy dowiadujemy się o chorobie ( rak) potrafimy przewartościować nasze życie i nagle okazuje się, że to co wczoraj było ważne dziś nie ma znaczenia.

julka 

Wysłany: 2012-05-15, 10:26   

Lipka, mi nie potrzeba było wiadomości o chorobie tej czy o Giscie. przewartościował mi się świat jak na rękach po raz pierwszy trzymałam, Kubusia -jak płakał a ja wtedy byłam najszczęśliwsza na ziemi, teraz mineło 5 lat a ja nadal mam ten pałer co dała mi tamta chwila, mimo wszystko, mimo że co raz jestem słabsza, mimo tego że Kubuś to dziecko ,,długiej żywioszczuści,,
może i pędzę trochę za kasą ale bez niej nie zapełnie brzuszka dzieciom, nie zapewnie sobie w miare godnego chorowania itd. trzeba coś zarabiać żeby żyć . ostatnio miałam propozycję pracy w soboty ale zrezygnowałam, z głodu nie umieramy jeszcze :lol: a dzieci będą mieli tylko jedne dzieciństwo a popracować zdążę

Lipka 

Wysłany: 2012-05-15, 19:01   

Myślę, że są zbyt duże rozbieżności w zarobkach.
W ,,białych rękawiczkach" i zgodnie z prawem wykorzystuje się ludzi ( brak pracy). Np. w mojej miejscowości w prywatnych zakładach ( szwalnie) zatrudnia się szwaczki na 1/2 etatu , a pracują po 8 i więcej godzin za 1500 zł. Czy to jest uczciwe ?
W innym zakładzie ( rybny) niedawno otwartym kobiety pracują za 900 -1200zł ( na czas określony) 8 godz.
Życie zmusza do szukania dodatkowej pracy.

Odpowiedz do tematu