Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - rento socjalna

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Sprawy Techniczne i Administracja Forum » Archiwum » rento socjalna

Przesunięty przez: nieistniejaca21
2012-10-31, 10:33
rento socjalna
Autor Wiadomość

asiunia_g 

Wysłany: 2008-04-25, 15:31   rento socjalna

Wiem, że była juz o tym mowa, ale nie moglam znaleźć odpowiedniego posta

Moja koleżanka, Emilka mjest również chora na rekli typ1, skończyła 16lat i niedawno po odwołaniu sie od decyzji dostała I grupe inwalidzką stopien znaczny.
Chciała ubiegać sie o rente socjalną ale w Zusie powiedzieli jej, że rente dostanie dopiero jak skończy 18lat
Jak to własciwie jest??
Czy ktos sie orientuje?
Emilka od niedawna ma komputer i internet wiec prosiła mnie o zorientowanie się w tej sprawie na forum.
Zapraszalam ją i myśle, że niedługo do Nas zaglądnie, a znamy się juz od kilku lat ze szpitala
Pozdrawiam i licze na pomoc

Paulo Coelho

marcin 

Wysłany: 2008-04-25, 17:30   

należy sie koleżance renta
Renta socjalna przysługuje osobie, która:
jest pełnoletnia oraz
jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
przed ukończeniem 18. roku życia albo
w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej
a to linkhttp://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406

Christine 
Administrator

Wysłany: 2008-04-26, 00:44   

Marcin, nie doczytałeś dokładnie...
Koleżance Asi teraz jeszcze nie należy się renta socjalna, bo nie jest pełnoletnia.

Cytat:
Renta socjalna przysługuje osobie, która:
jest pełnoletnia oraz
jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
przed ukończeniem 18. roku życia albo
w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.
Renta socjalna przysługuje zatem wyłącznie osobie, która osiągnęła pełnoletność i która jest całkowicie niezdolna do pracy. Za osobę pełnoletnią uważa się osobę, która ukończyła 18 lat. Za osobę pełnoletnią uważa się również kobietę, która zawarła związek małżeński po ukończeniu 16 lat, a nie ukończyła 18. roku życia.

?ródło: http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406

asiunia_g 

Wysłany: 2008-04-26, 13:42   

no wlasnie trudno, musi poczekac do osiemnastki
dzieki za pomoc

Paulo Coelho

marcin 

Wysłany: 2008-04-26, 17:43   

przepraszam za pomyłke
jedynie co sie należy to zasiłek pielegnacyjnyhttp://www.m...dex.php?gid=262
chyba że jedno z rodziców otrzymuje zasiłek na opieke na dziecko niepełnosprawne

sylwia 

Wysłany: 2012-05-18, 15:16   

nie bardzo wiedziałam gdzie to wpisać dostałam skierowanie z szanownego urzędu pracy do firmy sprzątającej firma ta dałam mi skierowanie do medycyny pracy i co i pani doktor mi odmówiła podpisania ze względu na guzki twierdząc e sprzątając mogę je skaleczyć zabrudzić itp że jeśli je usunę to wtedy mi podbiję ostukała mnie magicznym młoteczkiem sprawdziła oczy i znowu się doczepiła mam jej przynieść na poniedziałek swoje wszystkie badania tylko po cholipke jak dała mi ten papier z odmową a to już druga odmowa z medycyny pracy poprzedni raz mi od mówiłi ze względu na kręgosłup i jakieś zaburzenia nurologiczne już nie pamiętam bo to było dawno na rente szans nie mam chcący iść do pracy lekarz mówi praca nie to co mam iść kraść sami rozumieć 3 dzieci jedna wypłata i to marna i jak tu żyć co robić nie wiem

Balbina 
Balbina

Wysłany: 2012-05-18, 15:41   

:wow: :o Ręce i nogi mi opadaja jak czytam takie cos... chyba natrafiłaś na lekarza z tych , który nie wie z czym to sie je. Moj mąz nigdy nie mial problemu z podpisaniem badań do pracy a pracowal przy produkcji pożywienia . Guzków ma też bardzo dużo... obecnie pracuje jako kierowca i też nie był to żaden problem zeby lekarz podbił karte pracy

Christine 
Administrator

Wysłany: 2012-05-18, 15:59   

Hmmm... Faktycznie dziwne... Osobiście zawsze miałam pracę umysłową, nigdy fizyczną, miałam dokładne badania przez lekarza medycyny pracy i nigdy mi nie odmówiono pozwolenia na pracę, chociaż mam stopień znaczny, na stałe.

sylwia 

Wysłany: 2012-05-18, 16:13   

tak się wkurzyłam u niej że kazałam jej w złości i nerwach po karawan zadzwonić bo na rente za młoda do pracy za chora ,,,,,to tylko karawan zawołać ale mnie poniosło :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

julka 

Wysłany: 2012-05-19, 14:13   

mi na pierwszej komisji jak zapytałam się . renta nie bo za młoda, praca nie bo za chora to co?

zgadnijcie odpowiedź nawet nie lekarza ale tej co tam siedzi i pisze??
kraść, zabić się, albo się odwołać :x :evil:

whitecat 
Send me an Angel

Wysłany: 2012-05-19, 15:21   

Szok Julka. Ciekawi mnie tylko czy coś jej odpowiedziałaś :x czy przemilczałaś? :?:

asiunia_g 

Wysłany: 2012-05-19, 17:23   

aż sobie przeklę?łam, jak to przeczytałam. Człowiek jak słyszy takie coś od lekarza to niewiadomo czy się śmiać czy płakać. W takich przypadkach należałoby kazać wyklepać objawy i leczenie w Naszej chorobie, jesli tego nie zna to wymusic pieczątke, bo skoro nie wie"z czym to sie je" to na jakiej podstawie podejmuje decyzje.

Swoją drogą to kto Ci sprząta w domu? Zazdroszcze Ci bo od dziś to obowiązki chyba przejmuje mąż i dzieci':P ;)

Paulo Coelho

julka 

Wysłany: 2012-05-20, 08:14   

ZROBILA SIĘ AWANTURA, JA ZROBIŁAM POKAZÓWKĘ I WYJEŁAM PASEK ZE SPODNI I ZAPYTAŁAM GDZIE MAM TO ZROBIĘ? wynikła mega awantura a z rentą socjalną się pożegnałam -zresztą zmieniłam zamieszkanie -województwo i odpuściłam . teraz mam rentę z krusu ale na razie do lipca przedłużać będę. szkopuł jest taki e jak mąż ma gospodarstwo i w nim pracuje to renty mi należy się 50%

ha ha ha przepisy

mama kajtka 

Wysłany: 2012-06-05, 12:50   

przepadł mi dodatek do świadczenia pielęgnacyjnego, bo za późno się dowiedziałam,czyli wczoraj pocztą pantoflową, byłam w MOPRze, a tam mi powiedzieli, że nie muszą informować telefonicznie(chociaż w zeszłym roku dzwonili), ja powinnam przychodzić do nich i się dowiadywać, a jak mam internet to sprawdzać na stronie, chociaż byłam w MOPRze w połowie maja żadna kartka nie wisiała na ścianie.Wg nich siedzę sobie w domu, dostaję kokosy i mam pretensje, nie chodzę na rehabilitacje, na badania kontrolne, do innych lekarzy specjalistów, nie wyjeżdżam do Warszawy-jednym słowem mam miód i chcę jeszcze od państwa pieniądze.I trochę się wnerwiłam.

Balbina 
Balbina

Wysłany: 2012-06-05, 14:52   

A mnie powiadomili :) telefonicznie i jestesmy dzis po komisji lekarskiej dostaliśmy na rok ciekawe czy po roku dziecko cudownie ozdrowieje :lol:

Odpowiedz do tematu