Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Przydatne dla niedowidzących i niedosłyszacych

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Sprawy Techniczne i Administracja Forum » Archiwum » Przydatne dla niedowidzących i niedosłyszacych

Przesunięty przez: nieistniejaca21
2013-08-30, 09:10
Przydatne dla niedowidzących i niedosłyszacych
Autor Wiadomość

Balbina 
Balbina

Wysłany: 2012-12-13, 21:00   Przydatne dla niedowidzących i niedosłyszacych

Nie wiem gdzie mogę to umieścić , jak coś źle to proszę moderatorów o przeniesienie.
Mój mały ma przyznane kształcenie specjalne ze względu na niedowidzenie. I jestem mile zaskoczona bo jedna z pań nauczycielek wybrała sie aż do Wrocławia( 170 km ) do szkoły dla niewidomych ,żeby przygotować się do pracy z takim dzieckiem. Podsunęli jej tam sporo fajnych pomysłów, Jednym z nich są specjalne zeszyty dla dzieci z problemami ze wzrokiem. Już mu zamówiłam . Może komuś się coś przyda wiec wrzucam link strony

http://www.phuimpuls.pl/index.php?aktualnosci,67

julka 

Wysłany: 2012-12-22, 14:11   

ALE CENY TO POWALAJˇ

asiunia_g 

Wysłany: 2013-01-07, 20:59   

No, ceny są kosmiczne.

teraz niedawno jak załatwiałam dofinansowanie na sprzęt specjalistyczny i oprogramowanie to przejżałam dużo ttakich sklepów internetowych. Jest też dużo fajnych rzeczy, o których nawet niewiedziałam, że coś takiego jest, a mogło mi się kiedyś przydać.

Balbina a Mateusz używa lupy ?? Ja wcześniej nie wiedziałam, ale NFZ zwraca koszt takiej lupy do wysokości, zdaje się 2500zł

znam też inne sklepy w następnym poscie dodam linki

[ Dodano: 2013-01-07, 21:23 ]
http://www.sklep.wydawnic...-3-default.html
powyższy link do sklepu PZN można znaleźć fajne rzeczy przydatne w szkole np. przybory geometryczne, zeszyty w grubą kratkę i linie, i wiele innych fajnych sprzętów.

zajrzyj też na www.altix.pl

lub

www.harpo.com.pl

znalazłam też taką stronkę:
http://www.fundacjazmiany...id=59&Itemid=67

Paulo Coelho

Balbina 
Balbina

Wysłany: 2013-01-09, 10:35   

Asia nie używa, a wczoraj byłam z nim we Wrocławiu w tej szkole u rehabilitantki wzroku ... bardzo jestem zadowolona, szkoła świetna od podstawówki po studium policealne... może kiedyś nam się przyda , nawet po to żeby zdobył zawód, a do tego z małym nie jest az tak źle z tym jednym okiem ostrość ma dobrą dobrze sobie radzi. Bardzo fajnie go badała :) wiem że w tym niewidomym oku ma poczucie światła, a wczoraj tak fajnie liczył ile razy światło zgasło ... podziałało to jak miód na moje matczyne serce :)

asiunia_g 

Wysłany: 2013-01-09, 19:05   

Balbina, to super, że Mateusz tak dobrze sobie radzi. fajnie, że ktoś Was dobrze pokierował. w moim przypadku rodzice sami musieli wszystkiego sami się dowiadywać i szukać pomocy.

jedynie jak kończyłam podstawówke pani z poradni ped-psych. powiedziała o tej szkole, ale Ja nawet o tym nie chciałam słyszeć. w tamtym czasie mój wzrok nie był jeszcze na tyle słaby żebym miała uczyć się w szkole dla niewidomych. wogóle ta propozycja była dla mnie absurdalna i nawet nie chciałam dopuszczać do siebie myśli, że za 10 lat umiejętności tam nabyte mogłyby mi się przydać. A tak szczerze mówiąc przykro wspominam tamtą wizyte w poradni.
i tak naprawde nie żałuje mojego wyboru.
sorki troche rozpisałam się nie na temat ;)

Paulo Coelho

Balbina 
Balbina

Wysłany: 2013-01-09, 20:02   

Teraz tez bym go tam nie puściła, a zresztą to chyba się nawet nie kwalifikuje.Asia masz racje ze dobry psycholog czy nawet jak w moim przypadku neurologopeda to podstawa.

Odpowiedz do tematu