Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Ortoptyka

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Wypoczynek, rehabilitacja » Ortoptyka

Ortoptyka
Autor Wiadomość

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2017-05-13, 19:03   Ortoptyka

Uczestniczę w kursie z ortoptyki z jednej strony chcąc być jeszcze lepszym specjalistą z drugiej strony myślę o nas i naszych nerwach wzrokowych czy o problemach z czytaniem i nauką...
Jeden z ćwiczeń testowych wskazał że sa zaburzenia w oku. Zapytałam czy może wskazywac to na zaburzenia powstałe w wyniku uszkodzenia nn wzr. usłyszałam że tak może być...

Generalnie usłyszałam że przy uszkodzeniu nn wzrokowego należy wykonywać ćwiczenia dla podtrzymania tego co jest
Ostatnio zmieniony przez Aga80 2017-10-19, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  

mama kajtka 

Wysłany: 2017-05-14, 09:25   

Aga super, a jakie są te ćwiczenia? Ja mam wrażenie, że Kajetan ma jakieś problemy z okiem mimo badań okulistycznych,które wychodzą dobrze, raz czyta dobrze,płynnie, raz przestawia litery,a innym razem nie widzi kolejnych, niby tak dzieciaki mają,które zaczynają czytać, tylko u nas sama wiesz co jest

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2017-05-14, 18:57   

robiliśmy testy i ja miałam problemy. Myślę że to oko bardziej zajęte guzem jest słabsze i bardziej leniwe. Poza tym kiedyś byłam prawooczna teraz na jestem lewooczna bo jednak spadek ostrości widzenia był na tyle znaczny że lewe oko przejęło funkcję dominującą.

Włąśnie takie przestawianie liter, nie widzenie kolejnych może być na skutek zaburzeń związanych z guzami. Może to tez być inna przyczyna ale wydaje sie że to wszystko sie na siebie nakłąda więc trzeba czasami coś wykluczyć.

Warto sie udac do ortoptysty który przebada kolejne funkcje oka. Część z zadań będzie dla dzieci trudna ale generalnie zaczyna sie takie testy u 2, 3- latków. w czasie testów nie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. I w zależności od tego co wyjdzie dopiero ustalic co robić.

Ja że sie przebadałam mam nadzieję że będe ćwiczyć to co wiem że na bank mam w nienajlepszym stanie.

Odpowiedz do tematu