Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Nf1 a suplementy

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Choroba Recklinghausena i inne fakomatozy » NF1 » Nf1 a suplementy

Nf1 a suplementy
Autor Wiadomość

Andzia 

Wysłany: 2017-09-04, 19:54   Nf1 a suplementy

Witajcie...u mojego syna istnieje podejrzenie nf1. Dziś onkolog z CZD potwierdził glejaka od splotu nerwu wzrokowego, aż do pasm wzrokowych typowy dla nf1. Kolejny MRI ...w kwietniu chyba, że nagle pogorszy się wzrok.
Pytałam dr czy są jakieś suplementy wskazane przy nf1..okazuje się, że nie (przynajmniej tak mi powiedziano)...syn dostaje kwasy dha i wit d3.-przeszkole się zaczyna, idzie jesień, więc jakiś wirus nie raz do nas zawita (oby nie za często)
Czy są jakieś suplementy, które wskazane są przy nf1 i glejaku? Dieta?

mama kajtka 

Wysłany: 2017-09-04, 20:21   

Andzia nie ma typowych suplementów dla glejakow, co do witamin, które podajesz najbardziej na tak, wiem też że nie wskazane jest przyjmowanie wit B przy nowotworach, myślę, że możesz podać jeszcze rutinoscorbin ( zapytaj pediatrę), ja podaję mojemu Kajtkowi rano dwie draze, do tego po każdym posiłku łyżeczka oleju Budwigowego lnianego, najlepszy,no co do diety od czasu leczenia duży nacisk na masło, twarogi, makrela wędzona, mięso indycze, jaja na miekko( samo żółtko), ogólnie pełnowartościowe

Andzia 

Wysłany: 2017-09-05, 03:45   

Dziękuję mamo kajtka. U nas jest jeszcze problem z dietą, bo Piotrek jest alergikem i np. jajo, nabiał pochodzenia zwierzęcego odpadają, więc posiłkujemy się zamiennikami.

Magdakoszyk 

Ostrzeżeń:
 1/3/6

Wysłany: 2017-09-08, 08:28   

http://www.naturalneurofi...eas-for-nf.html

To kiedys wkleili na forum anglojezycznym nf na temat suplementow. A co do wit d3 to jest coraz wiecej badan ze bardzo wskazana przy nf bo chorzy maja bardzo czesto niedobory.

Andzia 

Wysłany: 2017-09-11, 14:36   

Dziękuję :-)

Christine 
Administrator

Wysłany: 2017-09-17, 14:29   

Magdakoszyk - niedobory wit. D mają prawie wszyscy mieszkańcy północnej i środkowej Europy, nie tylko chorzy na NF.

Magdakoszyk 

Ostrzeżeń:
 1/3/6

Wysłany: 2017-09-18, 12:03   

Tak wiem, ale pacjenci z nf maja wieksze i potrzebuja wiekszych dawek. Jestem na grupie nf na fb i ostatnio akurat chyba dwa artykuly na ten temat ktos wklejal.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2017-09-22, 17:34   

Też jestem na grupie i nie widziałam tych artykułów. - Mimo to, zażywam wit. D 2000 j.m. na dobę, bo wiem, że poza miesiącami letnimi tej witaminy brakuje wszystkim szczególnie.

Magdakoszyk 

Ostrzeżeń:
 1/3/6

Wysłany: 2017-09-22, 18:35   

Nie moge tego znalezc teraz. Ja na 3 grupach jestem. Byc moze to w komentarzach do jakiegos postu widzialam. No i zapraszam do polskiej grupy 😀

[ Dodano: 2017-09-22, 19:37 ]
O mam, https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC2563168/

Christine 
Administrator

Wysłany: 2017-09-23, 13:09   

Dzięki, zapoznam się z tym artykułem.

Odpowiedz do tematu