Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - bóle brzuszka u dziecka

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Rodzice » bóle brzuszka u dziecka

bóle brzuszka u dziecka
Autor Wiadomość

Balbina 
Balbina

Wysłany: 2012-06-10, 15:01   

mama kajtka, A lekarze wiedza ze syn ma reckli ( bo chyba ma tak ) bo czasami przy chorobie podczas zlamania tworza sie tzw stawy rzekome ... porozmawiaj z lekarzem

Christine 
Administrator

Wysłany: 2012-06-11, 00:29   

Przyczyną problemow z dobrym zrastaniem sie kości moze być rownież zaburzenie gospodarki wapniowej. U osob z NF1 dość czesto wystepuje osteoporoza.
Niestety, stawy rzekome, też sie zdarzają, jako zaburzenia prawidłowego zrostu złamań.
Ostatnio zmieniony przez Christine 2012-06-11, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  

jagusia 

Wysłany: 2012-06-11, 07:00   

tak jak pisze Krysia moja Justka ma nf1 i ma osteoporozę ,ale już nam się ładnie cofa od roku nic nie złamał :) :lol: :lol: :lol: zaczęło się od częstych złamań w jednym roku ok 6 razy palce u rąk po zdiagnozowaniu i leczeniu mamy spokój ,muszę ustalić znów termin na badania w kierunku zaburzenia gospodarki wapniowej naszej kochanej osteoporozy pozdrawiam

Pozdrawiam -Jadzia

mama kajtka 

Wysłany: 2012-06-11, 12:42   

mój złamaniec to starszy syn ma 19 latek, nie był diagnozowany pod kątem nf1, plam nie ma, ale za to ma 2lub3 zwisające małe włókniaki.Przy nf1 nie badają całych rodzin, a szkoda, bo mam jeszcze starszą córcię (21 lat), studiuje i chciałaby wiedzieć czy ma też nf1, chociaż nie ma żadnych plam, ani zmian na skórze, ale by chciała wiedzieć na przyszłość, a tu guzik, no gdyby była kasa to co innego. A mój Kajtuś to długo oczekiwane dziecko, no i ma nfciaka, chociaż my jesteśmy zdrowi.

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2012-06-11, 17:15   

mój genetyk dał mojemu bratu kartkę ze wskazaniem że powinien sie przebadać pod katem NF (mimo że nie ma oznak choroby). Lekarze byli gotowi mu nawet zrobić mr głowy ale sam zrezygnował ze względu na świeżo założony aparat ortodontyczny :) tak że czasami to czy przebadają rodzeństwo zależy od dobrej woli lekarzy

madziarynka 

Wysłany: 2012-06-13, 08:08   

ręce opadają....bóle brzucha u córki dalej są, w sumie pojawiają się codziennie...nie tylko w szkole ale i w domu. Rezonans nie wykazał zmian, usg też nic..wyniki morfologiczne też dobre....może ten typ tak ma :(

[ Dodano: 2012-06-13, 09:12 ]
nie traci na wadze, nie ma wzmożonego lub osłabionego apetytu...wczoraj trochę słabo się jej zrobiło w szkole jak bolał ją brzuszek...

julka 

Wysłany: 2012-06-13, 08:53   

PRZEJDŻ SIĘ JESZCZE DO PSYCHIATRY MOŻE TO MA PODŁOŻE PSYCHICZNE?- NIE WIEM JAK WSZYSTKO GRA TO TO MOŻE TU TRZEBA SZUKAĆ PRZYCZYNY?
POMY?LAŁAM JESZCZE O TESTACH KOMPLEKSOWYCH ALERGICZNYCH?

WYBACZCIE ZA CL :oops: :oops: ZAINA MI SIĘ

Balbina 
Balbina

Wysłany: 2012-06-13, 10:48   

A może coś wszkole moze dokuczja rowiesnicy albo nauczycielka podpytaj ja

mama kajtka 

Wysłany: 2012-06-13, 12:52   

moja córa nie ma nf1, ale bóle miała często, była apatyczna potem doszła gorączka, słanianie się na nogach, wymioty i biegunka(nie zawsze), wyniki ok,gastroskopia ok,kolonoskopia też ok.Diagnoza- zespół jelita drażliwego, a póżniej zrobiliśmy badanie bilirubiny i wyszło zespół gilberta.Dieta, czyli nic smażonego, masło pełnotłuste twarogi,zero chipsów i trochę pomogło, nasilają się ataki, gdy ma stres tak jak teraz sesje.

Benekx 

Ostrzeżeń:
 6/3/6

Wysłany: 2017-10-17, 11:28   

tekst usunięty ze względu na jego treść... plus 6 pkt ostrzeżenia że umieszczanie reklam

Odpowiedz do tematu