Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Mamaplameczki wita

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Poznajmy się » Mamaplameczki wita

Mamaplameczki wita
Autor Wiadomość

domi.kowalczyk 

Wysłany: 2016-12-20, 22:17   

Niestety wiele schorzen urologicznych w tym wad ma kilka miejsc działania.Nasz syn najstarszy urodził sie ze spodziectwem,jest po kilku operacjach ale jzu jest ok.Mimo to na kazdym spotkaniu kontrolnym nasz urolog robi usg nerek i pecherza.U nas to juz rytuał .Jedziemy na wizyte,Artur w drodze pije,na wizycie jest pomiar przepływu moczu przez cewke,po idzie od razu na usg.Po tym wychodzimy i idziemy na lody (albo inna nie zdrowa rzecz jesli pogoda nie pozwala ;) ) Dopytaj przy okazji umawiania czy masz napoic małego zaraz przed badaniem.U maluszkow to bywa trudne ;)

Mamaplameczki 

Wysłany: 2016-12-22, 22:34   

Kobietki,wszystko dobrze,poki co nie mamy sie martwic,malutki ma.szeroki nosek przez co lekko opadaja powieki ktore powoduja zeza,ktory jest tylko nasza halucynacja:)zdaje sie nam.Dzieki Bogu!
Oczywiscie ,to nie wyklucza czy jest zdrowy czy tez nie.
Domi,napewno dopytam,dziekuje za rade:)
Zycze Wam Wesolych Pelnych Pokoju I Zdrowia Swiat!!!

domi.kowalczyk 

Wysłany: 2016-12-23, 23:38   

A jakie badania wzroku mial robione ? Z ciekawosci pytam ,po tym jak nam Adasiek zezowal :)

Mamaplameczki 

Wysłany: 2016-12-24, 00:20   

Jak weszlismy zakropionanmuboczy zeby powiekszyc zrenice,i po 15 min weszlismy do ciemnego pokoju gdzie pani dr.lampka swiecila malemu w oczka,na karcie mam napisane"badanie dna oka".z tego tez wzgledu pewnie ze na poczatku powiedzialam jakie jest podejrzenie.
Pytaj,pytaj po to jest to forum:)

Mała Mimi 

Wysłany: 2016-12-25, 12:39   

Ciesze sie, ze badanie wyszlo prawidlowo. Poza tym, jak dla mnie u takiego maluszka moze wystepowac zez fizjologiczny. Moja corka "zezowala" do roku chyba.Bylismy z nia u 2 specjalistow leczenia zeza i okazalo sie ze jest to zez pozorny. Miala 3 razy badanie dna oka i tez na szczescie jest ok.

Mamaplameczki 

Wysłany: 2017-01-08, 22:56   

Bylam wczoraj w przychodni doraznej,Olek znow ma zapalenie oskrzeli,byliśmy u bardzo mlodej pani Dr,pani osluchiwala malego i nagle sie pyta "a ta wysypka to zawsze byla"nazwala tak plamki,mowie ze nie to sa plamki,"a no faktycznie".Coraz lepiej.
Ostatnio spotkalam sie z moja ciocia,mowila ze jej znajoma miala przetaczana krew i potem zaczely jej wychodzic biale plamy na recach,czy mogloby to byc mozliwe ze przez przetoczenie krwi umnie w czasie ciazy,Olkowi wyszly plamki ,w takim kolorze?
Moze ktos spotkal sie rowniez z czym podobnym?

domi.kowalczyk 

Wysłany: 2017-01-09, 15:48   

Pierwsze slysze zeby biale plamy wyszly po przetaczaniu....moja mlodsza sis miala juz tyle razy przetaczana krew,w tym przy obu porodach a nigdy nic takiego sie nie pojawilo.Moj maz po wizycie u derm dowiedzial sie ze biala plama na wlosach ,biala kepka wlosow (nie da sie pomylic z siwizna) ,to bielactwo nabyte ,ba ktore choruje coraz wiecej osob.Ma biale plamki na ciele rowniez.Adam ma jedna wiec poki co znow nie spelnia kryteriow :D

Camilia 

Wysłany: 2017-02-13, 16:39   

My byliśmy w maju w zeszłym roku u dr Gacy. Sympatyczna, konkretna osoba. Obejrzałą Julkę i na podstawie jej zmian skórnych stwierdziła z całą pewnością, że to NF. Dałą skierowanie na rezonans głowy w tymże szpitalu.

Mamaplameczki 

Wysłany: 2017-02-17, 22:53   

Bylismy w poradni w Bydgoszczy u dr Gacy, bardzo pozytywna osoba, póki co mamy obserwować,plam jest duzo,ale sa malutkie.
Wiec nie mozemy zaprzeczyć ani wykluczyć choroby.jestesmy zarejestrowani na wrzesnia do kontroli.jesli plamy beda wieksze to wtedy prawdopodobnie dostaniemy skierowanie na inne badania.
Panią dr gorzej niepokoją oskrzela małego,od urodzenia choruje.
Mamy poki co bardziej w tym kierunku sie diagnozowac dalej.
Zobaczymy co czas przyniesie.

[ Dodano: 2018-02-12, 22:58 ]
Witam, dawno mnie tu nie bylo:) Olek rozwija się bardzo dobrze jak na swój wiek chodzi, mówi, jest bardzo madry:)
W kwietniu mamy kolejna wizytę u dr Gacy, Plamek doszło. Dzisiaj po kąpieli znalazłam na kolanie. 2 dni temu jeszcze jej nie bylo:(
We wrześniu byliśmy u dr Gacy, powiedziała że plamki są większe więc rosna:(w kwietniu dostaniemy skierowanie na dalsze badania.
Jak już o tym zapominam, to gdzieś na widoku znajdzie się kolejna "cholera" ;(
A tak poz tym... Powiększyła się rodzinka u nas.
Mam 4 synka.:)

mama kajtka 

Wysłany: 2018-02-13, 12:41   

Gratuluję🙂, samych radosnych chwil życzę😘😘😘

Mamaplameczki 

Wysłany: 2018-02-13, 18:42   

Dziękuję:) mam jeszcze pytanie odnosnie rezonansu, prawdopodobnie dostaniemy skierowanie na rezonans, jak u 1,5 rocznego dziecka to badanie wygląda? Będę wdzięczna za odpowiedź.

mama kajtka 

Wysłany: 2018-02-13, 21:45   

Musisz mieć zrobione tydzień wcześniej kreatyninę, dziecko takie małe będzie znieczulone ogólnie( dostanie środki dożylnie) i po prostu zaśnie, później będą je wybudzac. Całe badanie ok godziny, może być ciut krócej lub ciut dłużej zależy od urządzenia i co będzie badane.

Odpowiedz do tematu