Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - LEK NA NF1

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Co w medycynie piszczy... » LEK NA NF1

LEK NA NF1
Autor Wiadomość

totalzalamka 

Wysłany: 2018-03-06, 14:12   LEK NA NF1

Witam,

Czy ktoś posiada jakąś wiedzę o prowadzonych badaniach nad lekiem na NF1, NF2 ?

Ostatni artykuł jaki udało mi się znaleźć pochodzi z 05.2017r.

http://biotechnologia.pl/...we-wiesci,17058

Czy macie może jakieś zagraniczne strony gdzie jest napisane coś więcej?

Czy Pfizer jest jedyną firmą, która prowadzi badania?

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-03-06, 18:27   

Leku na samo NF jeszcze bardzo długo nie będzie... Sa prace nad lekami, które maja np spowolnić wzrost nerwiakowłokniaków. "Leki" sa w fazie testów na myszach... Czyli jeszcze jakiś czas zajmie zanim znajda sie w fazie testów na ludziach. Bo naukowcy musza miec pewność że nie wyrządza więcej szkód niż pożytku

totalzalamka 

Wysłany: 2018-03-07, 20:06   

O testach na myszach widziałem już wpisy z 2012r. Teraz mamy 2018r. stąd też moje pytanie czy wiadomo już coś więcej. Czy może gdzieś na zagranicznych stronach są jakieś świeższe informacje.

Co do samego leku na NF mam nadzieję, że jesteś w błędzie, i będzie szybciej niż myślisz biorąc pod uwagę poznawanie i możliwość modyfikowania kodu DNA.

KuroiNeko 

Wysłany: 2018-03-08, 15:49   

Z tego co mi wiadomo - testy na ludziach już dawno są i przynoszą efekty jak w artykule autora zostało napisane. Niestety to jedyne co wiem bo sam jestem bezradny i nw co robić. link do zakupu ,,leku,, ( tak tylko znalazłem ale dalej nw co i jak ) http://www.selleckchem.co...ASAAEgLbM_D_BwE

asiunia_g 

Wysłany: 2018-03-09, 12:13   

KuroiNeko, czy to czasem nie próba spamu??

Paulo Coelho

Christine 
Administrator

Wysłany: 2018-03-09, 16:08   

Nie ma jeszcze leku na tę chorobę. Od lat są badania nad chorobami genetycznymi i ich leczeniem. Jednak w pierwszej kolejności skupiono się na chorobach neurodegeneracyjnych, a przy okazji okazało się, że i dla nas jest nadzieja, że ten sam lek może pomóc. - Jednak należy wiedzieć, że nie będzie to lek "na chorobę", że nie będzie to lek, który będzie leczył. To ma być lek, który powstrzymuje rozwój choroby, a może uda się także (u niektórych pacjentów) cofnąć trochę niektóre objawy.
Również słyszałam już (jakieś 2-3 lata temu), że były już badania na ludziach. Jednak proces takiego postępowania to chyba co najmniej 5 lat badań i obserwacji. Gdy okaże się, że lek działa, to są kolejne lata procedur...
Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że nasze dzieci (u starszych zainteresowanych nawet wnuki) otrzymają możliwość skorzystania z tego leku.

asiunia_g 

Wysłany: 2018-03-09, 16:27   

Mi gdzieś w 2011 r. Dr Wojtkiewicz dała adres strony, na której można obserwować gdzie i jakie, naco są wykonywane badania kliniczne
Nie pamietam adresu

Paulo Coelho

totalzalamka 

Wysłany: 2018-03-09, 19:58   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i czekam na więcej :)

KuroiNeko 

Wysłany: 2018-03-09, 21:46   

Jeśli chodzi o lek- Dowiedziałem się od znajomej, z ang stron, że badania na ludziach nie są obecnie robione a sprawdzane rezultaty. Badania już były i wyniki będą jesienią br.

PS Ten lek jest do kupienia, tylko nie wiadomo co i jak.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2018-03-12, 21:24   

Jeśli nie ma jeszcze wyników badań, jakie były prowadzone na ludziach, to lek nie może być dostępny do kupienia.

Odpowiedz do tematu