Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Mój Kajetan

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Poznajmy się » Mój Kajetan

Mój Kajetan
Autor Wiadomość

Emma 

Wysłany: 2017-08-31, 08:53   Mój Kajetan

Witam , jestem mamą Kajetana NFiątka choć dr. Karwacki tak do końca nie jest przekonany , że to to - może coś innego - w każdym razie coś jest. Kajek ma 11 lat - diagnozowany był od 3 mca więc miałam dużo czasu by się oswoić z chorobą :/ . Kiedyś gdy było forum Kawa z mlekiem trochę pisałam - poznałam Izę i Dorotę ale to wieki temu- pozdrowionka. Wczoraj byłam u dr. Karwackiego i obiecałam , że się zarejestruję - bo im nas więcej tym lepiej i coś można zrobić. - teraz Kajetan- ma masę plamek , na szyi jeden coś ale guzek - dr. twierdzi , że to węzeł więcej wyczuwalnych brak. Wysoki jak na swój wiek 156cm , chudy - niezdarny , lejkowata klatka , słabe ręce - wiotkość stawów , uczy się dobrze w testach prócz jakiegoś tam typu pamięci ponad przeciętny. Nadrabia urodą i poczuciem humoru. Teraz DR. zlecił nam rezonans kręgosłupa i klatki piersiowej i głowy - bo coś go boli kręgosłup i w październiku mamy pobrać krew do badań genetycznych w instytucie.
To tyle na początek obiecuję się udzielać i jeśli mogę w czymś pomóc piszcie :) ;)

mama kajtka 

Wysłany: 2017-08-31, 12:13   

Hej Emma, mama Kajtka pozdrawia, mój ma 9 lat typowy nfiak z plamami, nerwiakowłokniakami i glejakami, radzi sobie nieźle w szkole

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2017-08-31, 20:34   

Witaj. W sumie nawet jezeli to nf to na szczęście mało objawów. MAm nadzieje że kolejne badania nic nie wykarzą. Pozdrawiam.

Równiez troche udzielałam sie na kawie ale jednak forum jest u mnie nr 1 :)

domi.kowalczyk 

Wysłany: 2017-09-25, 11:38   

Caly opis wypisz wymaluj Adasiek ;) no oprocz wzrostu i wieku.U nas padla pamiec sluchowa wiec w szkole pod gorke ale tez wdziekiem nadrabia ile wlezie ;)

Emma 

Wysłany: 2018-02-24, 07:39   

witam po przerwie .Rezonans kręgosłupa wykazał zmianę w biodrze , kolejny pokazał , że zmiana do obserwacji nie wiedzą co to- dr. ma dzwonić czy można to obserwować przez usg bo zmiana jest taka sama po 3 miesiącach. Byliśmy u dr.Bilskiej kolejny raz i jestem bardzo zadowolona. Poświęciła nam godzinę - zbadała Kajetana omówiła rezońanse , odpowiedziała na masę pytań , dała skierowania na usg , echo , neurolog..Teraz jeszcze wtorek i wizyta u chirurga bo w pantomogramie wyszło coś przy zębie i trzeba sprawdzić. Czy wasze dzieci mają jakieś ograniczenia na wfie? Mojemu dr napisała zwolnienie z zajęć przeciążajacych i muszę wypisać je nauczycielce i co może robić w związku z kręgosłupem i zmianą e biodrze.Nic go nie boli i to mu w niczym nie przeszkadza ale nie chcę mu zaszkodzić. pozdrawiam serdecznie A.

mama kajtka 

Wysłany: 2018-02-24, 10:07   

U mojego Kajtka ograniczone ćwiczenia na w-fie, bez ćwiczeń z piłką lekarską, wyprostnych, resztę może

asiunia_g 

Wysłany: 2018-02-25, 12:39   

Ja jak byłam w wieku Twojego Kajtka to byłam zwolniona z wysiłkowych i kontaktowego sportu.

Paulo Coelho

Emma 

Wysłany: 2018-03-13, 15:09   

Witam
mampytanie czy szkoła w jakiś sposob chciała pomóc Waszym dzieciom? Mówię tu o brakach w koncentracji , wolniejsze przyswajanie wiedzy . Pytam bo u mnie od wychowawczyni wyszło , że Kajetan może mieć nauczanie indywidualne z kilku przedmiotów. Dziś rozmawiałam z psycholog , która stwierdziła , że mu się to należy z racji choroby.Kajetan uczy się dobrze ale może lepiej przy indywidualnych lekcjach, teraz ja znim przerabiam materiał i rzeczywiście nawet jak umie perfect to coś pomiesza i jest 4 lub 3. U niego głównie chodzi o koncentrację która jest fatalna teraz jeszcze jak ma więcej stresu szkolnego5 klasa to czasami tiki nerwowe , wszystko go swędzi boli brzuch. Nic nie wiem o tych lekcjach jeszcze dopiero mam złożyć jego dokumentację i to wtedy ale wiem , że będą to lekcje niepo lekcjach tylko w trakcje??? Może ktoś tak ma ? Nie chcę robić z niego chorego dziecka w szkole bo tak przebywając z nim nic po nimnie widać. Pomóżcie bo mam metlik i nie wiem czy nie zaszkodzę dziecku w oczach rówieśników ale bardzo sie boję kolejnych klas widząc ile czasu muszę poświęcić na pomoc jemu.
dziękuję A.

mama kajtka 

Wysłany: 2018-03-14, 08:07   

Ty musisz zadecydować, twoje dziecię, ja bym jednak nie zdecydowała się na indywidualne, mój Kajtek też ma problemy, ale wg wychowawcy nie odstaje od dzieci w klasie, nawet zdrowe dzieci mają problemy z koncentracja, przyswajaniu materiału i takie dzieci też są w klasie mojega syna. Materiał jest obszerny, mało godzin na pracę w szkole i to stwarza problemy nie tylko nam ale i dzieciom

[ Dodano: 2018-03-14, 08:16 ]
Czy macie kształcenie specjalne( rewalidacja, pedagogiczne zajęcia, wyrównawcze itp) w szkole?

Emma 

Wysłany: 2018-03-14, 08:34   

nie ma takuch zajęć tzn są wyrownawcze ale np. dla 3 różnych klas łącznie , kiedyś były teraz po tej reformie kiepsko. Te indywidualne zajęcia to coś innego niż indywidualna nauka to tak mi się wydaje zajęcia dodatkowe tylko dla Kajetana np. z matematyki na okienku Pani i na ten sposób chyba bym się zdecydowała , na indywidualne w ogóle to absolutnie nie - syn by się załamał. Mam za tydzień spotkanie z nauczycielami to będę więcej wiedziała

pozdrawiam A.

mama kajtka 

Wysłany: 2018-03-14, 13:08   

Właśnie dowiedz się wszystkiego kiedy, jakie przedmioty, jak realizowane itp

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-03-14, 21:13   

na podstawie tego co napisałas podobnie jak mamakajtka uważam, że indywidualny tok nauki nie, ale o zajęcia dodatkowe zapytałabym się Kajetana. Czy ma taka potrzebę.

asiunia_g 

Wysłany: 2018-03-27, 21:32   

Cześć
Myślę, że jak już wiesz jak to ma wyglądać. Opowiedz o tym Kajtkowi i zapytaj o Jego zdanie, czy chciałby chodzić na takie zajęcia. Będzie w ten sposób czół się kimś ważnym.

Paulo Coelho

Emma 

Wysłany: 2018-03-28, 08:49   

witam Was
Już wiem , że ten indywidualny tok kształcenia to tylko na papierze , oczywiście nikt nie kwestionuje że Kajkowi się należy ale w praktyce to nie wiadomo jak to ma wyglądać. Niby np. matematykę miałby mieć oddzielnie ale nie ma nauczyciela który by miał wtedy okienko , to samo z j. polskim. Zobaczymy może uda się od następnego roku , jak będzie tworzony plan.
Jeszcze mam pytanie - jak pisałam syn ma jakąś zmianę w biodrze , i w kolejnym rezonansie wyszło że owszem jest nadal ale nic się nie zmieniła. Martwi mnie , że napisano , że nie trzeba kontrolować tego a to ma 5cm. Mam wierzyć lekarzom z imid ? czy drążyć dalej ? Nie pisałam jeszcze do dr.Karwackiego ale on zawsze patrzył tylko na opis a tam napisane co wyżej. Kajek też ma zębiaka bedzie miał usuwanego w lipcu może ktoś miał? (wyszło przy pantomogramie do założenia aparatu)
Z zajęć wfu zwolniony całkiem bo pani nie chce brać żadnej odpowiedzialności i tak woli

Dziękuję za przeczytanie i Wasze rady jestem z tym sama i czasami to mnie tak przytłacza , że nawet nie będę pisała jakie mam myśli ....oby do wiosny

pozdrawiam A.

mama kajtka 

Wysłany: 2018-03-28, 09:08   

U nas np teraz jest pilna potrzeba do wdrożenia dodatkowego zajęcia tyflopedagogiki, niestety szkoła mi takiego zajecia nie da na " gębę", dlatego złożyłam przed terminem o nowe kształcenie specjalne do PPP z tymi zajciami, jak otrzymam orzeczenie szkoła dobierze nauczyciela i na podstawie orzeczenia utworzy IPET, który będzie realizowany, myślę, że jak coś u Was nie taj jest to możesz też złożyć, tylko odpowiednie dokumenty medyczne, psychologiczne itp dołączyć, szkoła o fundusze dodatkowe na dziecko musi się ubiegać w oświacie i tak tylko po rozmowie z nauczycielem ci nie da, bo musi mieć papier z PPP

Odpowiedz do tematu