Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Co robić?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Co w medycynie piszczy... » Co robić?

Co robić?
Autor Wiadomość

KuroiNeko 

Wysłany: 2018-03-09, 09:57   Co robić?

Już się przedstawiałem więc teraz przychodzę z nieco cięższym tematem.

Jako iż w temacie choroby jestem prawie zielony, to wolę spytać nieco bardziej doświadczone osoby co powinienem zrobić.

Mam do wybory 3 opcje :
-Kombinować coś w Kajetanach bo słuch już siada i równowaga )
-Czekać może na ten lek ? ( od kilku lat są badania na ludziach a nasi lekarze nie mogą udzielać nam inf. na ten temat bo lek nie jest zatwierdzony i jakby go nie było - tak mi kiedyś tłumaczył dr. z Bydgoszczy ale przecież można jakoś ogarnąć pomoc za granicą. Co myślicie?)
-Terapia genowa o której też sporo czytałem i [ponoć są postępy a to też nadzieja.

Co byście radzili zrobić?

mama kajtka 

Wysłany: 2018-03-09, 11:15   

Radzę Kajetany, aby funkcjonowanie było lepsze, co do badań leku na ludziach, tego jeszcze nie ma i w najbliższych latach nie będzie, nie wiem gdzie słyszałeś, ale nie ma czegoś takiego. W Ameryce tak stosowali lek rapomacyne czy coś takiego, ale niestety nie skutkowała rozrostu guzów. My ludki z forum jesteśmy na bieżąco z informacjami odnośnie nowości w medycynie, z sympozjum, które jest organizowane przez Stowarzyszenie.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2018-03-09, 16:11   

Przypominaj się w Kajetanach - bądź nawet natrętny ;) bo na lek możesz czekać, ale jest to jeszcze długie czekanie - nie mam pojęcia ile jeszcze lat...

Lipka 

Wysłany: 2018-03-15, 11:28   

Witaj Rafał.
Trudne pytania

Ad1.
Córka była przez kilka lat pacjentką w Kajetanach. Na początku gdy zaczeła tracić słuch próbowała nosić aparat słuchowy. Efekt –marny. Dlaczego ?
Aparat nie działał wybiórczo. Jak chciała słyszeć tylko rozmowy, aparat nasilał również inne dźwięki (odgłosy przejeżdżających aut, inne rozmowy itd.)
To było bardzo nieprzyjemne dla ucha. Guzy na nerwach słuchowych powodują przeczulicę na dźwięki (np. piski, szczekanie psa, dzwonek)
Po szczerej rozmowie z lekarzem w Kajetanach, usłyszeliśmy: dobrze by było usunąć wszystkie guzy i wtedy pomyśleć o implantach dopniowych. W tej chorobie to jest niemożliwe… Sama rehabilitacja i nauka słyszenia przez implanty to wielomiesięczna rehabilitacja w Kajetanach. Rozmawiałam w Kajetanach z panem który dobierał aparat dla Karoliny i brał udział w rehabilitacji Karola N. Wybraliśmy naukę języka migowego

Tutaj opisałam nasze perypetie
http://alba-julia.pl/forum/viewtopic.php?t=2125

ad.2
Lek? Cały czas słyszymy o badaniach w tym kierunku.
Leki- dr Topiłko powiedział: trwają badania nad lekami dla NF1.
NF2 to inna choroba, mało chorych…może kiedyś…

Ad.3
Terapia genowa…Tak naprawdę to nie ma konkretnych doniesień. Nasza dr A.W. jeszcze w Bydgoszczy na naszych spotkaniach mówiła o pracach nad terapia genową z wykorzystaniem wirusów (Anglia). Minęło już wiele lat…
Myślę , że jest olbrzymi postęp w medycynie i wreszcie się doczekamy konkretów.

Napisałeś cytuję: Co byście radzili zrobić?

Nie ma gotowej recepty ;) .Każdy chory jest inny, inaczej choruje.
U córki są guzy które od lat się nie zmieniają, nie dają objawów, po prostu są.
Prof. T.T mówił by zawsze czekać z operacją ile się da. Zawsze jest szansa że mogą zatrzymać się, nie będą rosły. Operowaliśmy tylko te guzy które dawały objawy.

Na ostatnim naszym sympozjum:
http://alba-julia.pl/forum/viewtopic.php?t=3640

Odpowiedz do tematu