Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Zosia 6 miesięcy

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Poznajmy się » Zosia 6 miesięcy

Zosia 6 miesięcy
Autor Wiadomość

mmoni 

Wysłany: 2018-07-08, 15:36   Zosia 6 miesięcy

Witam.
Nie będę się różnić od innych mam piszących na forum. U mojej córeczki podejrzewane jest NF a ja przerażona tematem...
Zosia ma 5 plam. pierwsza pojawiła się w wieku 3 tygodni, na buzi na policzku i jest największa.Pozostale ma na nogach. Oczywiście jeszcze jest kilka podejrzanych miejsc ale są bardzo blade póki co. Zosieńka ma też guzka na głowie. Usg pokazało tylko że jest to zmiana w skórze dobrze odgraniczona od innych struktur.
Ja panikuję, znam osobę dorosłą z NF, boję się o przyszłość Zosi. Sama jestem niepełnosprawna i wiem jak to bywa w życiu z jakimś problemem. Boję się o te guzy,o jej wygląd i relacje z innymi, o oczka, o zezłośliwienie zmian. Widzę czarne scenariusze i nie mogę przez to normalnie funkcjonować :(
Napisalam maila do dr Karwackiego i czekam na odp.

Odpowiedzcie mi proszę na dwie kwestie które mnie gnębią:
- czy w tak młodym wieku Zosia juz może mieć guza wynikajacego z NF czy ta zmiana na główce może być z tym nie zwiazana
- ile się czeka a odp od dr Karwackiego

Czytam i czytam o tym wszystkim i zamiast sie pocieszać to jeszcze bardziej sie zamartwiam.

pozdrawiam!
Monika

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-07-08, 15:46   

Witaj serdecznie na naszym forum

NF ma bardzo rózny indywidualny przebieg. Trudno dopasować nasze historie lub historie naszych dzieci do kolejnych przypadków.
Dlatego najlepiej żeby Zosię zobaczyła specjalista jakim jest dr Karwacki.
Obecnie na odpowiedź od dr czeka sie dość długo... jest okres urlopowy, reorganizaje w systemie zdrowia. Dr sam ustala terminy na podstawie informacji zawartych w mailach. I dlatego prosi pacjentów o cierpliwość.

I druga kwestia... jak będzie wyglądało życie dziecka czy to zdrowego czy z niepełnosprawnością wynika jak zostanie wychowane i nastawione przez rodziców.
NAwet przy duzych problemach zdrowotnych, można mieć życie fajne i atrakcyjne

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-07-08, 15:51   

NA naszym forum jest niewiele osób spośród tych żyjących w Polsce, którzy potencjalnie mogą mieć NF. Wyliczyliśmy, że statystycznie jest nas w Polsce 11 tys. A tu tylko grupka. Zapewne wiekszośc z nieobecnych to Ci, których objawy sa dyskretne i dlatego nigdy nie pomyśleli że może byc coś nie tak

I nie sugeruj sie historiami internetowymi. Każdy przypadek jest inny. Inaczej wygląda historia pacjentów urodzonych w latach 70 czy 80- tych, inaczej urodzonych teraz.
NA razie plamki i jakiś guzek, co jeszcze o niczym nie przesądza. Teraz spokojnie czekaj na odpowiedź od lekarza. I ciesz się małą Zosią, bo w tej chwili jej rozwój jest najważniejszy. Zabawa, kontakty z Wami, otoczeniem

KASIA 
KASIA

Wysłany: 2018-07-08, 17:50   

witaj

mama kajtka 

Wysłany: 2018-07-08, 18:52   

Witaj :-), nie masz co się zamartwiać, choroba nie ogranicza, ani nie stygmatyzuje, to zależy od nad rodziców, bo przecież zdrowy nie urodziwy też zwraca na siebie uwagę. Ciesz się Zosieńką, nie myśl o najgorszym😘
Mój enefiak zdobył dzisiaj górę, kolejną, a szykujemy się na Śnieżkę😉

asiunia_g 

Wysłany: 2018-07-13, 18:41   

Witaj
Tak jak napisały dziewczyny.
Dr Karwacki jest teraz na urlopie i będzie odpisywał po 31.07

Paulo Coelho

morwabiala 

Wysłany: 2018-08-07, 16:33   

Moja córka ma 9 miesięcy i 4 plamki,Z jedna sie urodziła A 3 wyszły w 3 tyg.Nic nowego do tej pory.Badania genetyczne wyszły ok A mala rozwija się wspaniale.pod koniec sierpnia wizyta u Karwackiego,wcześniej byliśmy u innego specjalisty od nf,plamki moga nic nie znaczyć:) ja teraz wcale nie myślę o chorobie

Mama_Wojtka 
Mama_Wojtka

Wysłany: 2018-08-07, 21:56   

Witaj kochana
doskonale Cię rozumiem Moj szkrab ma 10 mce i też strasznie obawiałam się o jego przyszłość Jednakże w końcu odpuściłam i myślę sobie, że trzeba żyć i cieszyć się każdym dniem. Nie tracić go na zamatrwianie się. Nasze bobasy są małe ale świetnie wyczuwają nasze nastroje.

Nawet gdy potwierdzi się diagnoza to bardzo dużo osób ma znikome objawy i nie wie o tej chorobie. Nie czytaj wujka google- tam są opisane najcięższe przypadki, które występują bardzo rzadko.

Co do maila Ja pisałam do doktora 13.07.2018 i dostałam wczoraj odpowiedź- więc doktorek odgrzebuje się z maili i z pewnością na dniach dostaniesz maila
pozdrawiam gorąco

Odpowiedz do tematu