Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Prośba o radę co robić 9 mce Wojtek

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Rodzice » Prośba o radę co robić 9 mce Wojtek

Prośba o radę co robić 9 mce Wojtek
Autor Wiadomość

Mama_Wojtka 
Mama_Wojtka

Wysłany: 2018-07-06, 13:24   Prośba o radę co robić 9 mce Wojtek

Witam serdecznie
Jestem mamą 9 mce Wojtka. Prosimy Was o radę w temacie rozpoznanie NF

Wojtuś urodził się "czysty" Po około miesiącu pojawiła się plamka cafe latte na około 5 cm na brzuszku Pediatra uspakajal ale kazał obserwować skórę Tydzień temu pojawiła się kolejna plamka na rączce Wczoraj byliy u neurologa w związku z drgawkami przysennymi Wojtka i Pani dr znalazła kolejną plamkę na nodze lewej a na prawej "raczej" też ma . Pani strasznie nas wystraszyła jednakże nie zleciła badań kazała obserwować skórę i czekać aż wyjdą kolejne plamki .... Tak jakby była przekonana że napewno wyjdą

I pytanie do Was kochani co robić? Czy faktycznie być cierpliwym czy już diagnozować dziecko Jeśli tak to u jakich lekarzy Jesteśmy ze Śląska ale jak trzeba będzie to pojadę do Warszawy
A mamy umówioną wizytę na wtorek u dermatologa chociaż neurolog powiedział że nie ma sensu do niego iść bo on nie będzie wiedział co z tym zrobić :(

Z góry dziękujemy za.jakakolwiek odpowiedz
Mama Wojtka

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-07-06, 16:20   

witaj serdecznie na Forum...

Myślę, że możesz skontaktować się z dr Karwackim (celowo nie piszę "musisz") i opisac Wasz przypadek. Z tego co wiem teraz terminy sa dośc odległe więc uzbrój sie w cierpliwość.
A ja z drgawkami, co powiedział neurolog?
Chorób objawiających sie plamkami jest bardzo duzo. Przy każdej chorobie one troche inaczej wyglądają. Po pierwsze trudno ocenić czy plamka jest podstawą do podejrzewania choroby, po drugie jeżeli juz tak będzie to jeszcze trzeba dopasować plamke do choroby. Jeżeli to Cie uspokoi to idź bo rozumiem że i tak siedzisz jak na szpilkach

A samo NF... narosło wokół tej choroby sporo wyolbrzymień. Oczywiście w obrazie lekarzy czy w mediach pokazywane sa te przypadki o najcięższym przebiegu. Tylko prawda jest taka, że całkiem sporo pacjentów w ogóle nie jest zdiagnozowanych bo maja bardzo lekkie objawy.

Mama_Wojtka 
Mama_Wojtka

Wysłany: 2018-07-06, 17:19   

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Napiszę do Pana dr Nic nie zaszkodzi a może to rozwieje moje wątpliwości.

Neurolog twierdzi że incydent bądź przebodźcowanie Mamy skierowa,nie na EEG

Jestem dobrej myśli Staram się myśleć pozytywnie Chociaż niepewność powoduje starach

[ Dodano: 2018-07-07, 11:12 ]
Dodatkowo mam pytanie Pan dr przyjmuje prywatnie czy na NFZ Jeśli na NFZ to jak ma brzmieć skierowanie i czy je dostanę od pediatry

[ Dodano: 2018-07-07, 11:12 ]
Dodatkowo mam pytanie Pan dr przyjmuje prywatnie czy na NFZ Jeśli na NFZ to jak ma brzmieć skierowanie i czy je dostanę od pediatry

mama kajtka 

Wysłany: 2018-07-08, 11:01   

Hej, tak jak Aga pisze, mail, na skierowaniu- dzienny oddział onkologii spdsk Warszawa

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-07-08, 15:53   

dr przyjmuje tylko na NFZ... pewnie gdyby przyjmował prywatnie drzwi jego gabinetu by się nie zamykały :)

Mama_Wojtka 
Mama_Wojtka

Wysłany: 2018-07-12, 09:59   

A jakie badania warto zrobić.przed wizytą u doktora

mama kajtka 

Wysłany: 2018-07-12, 15:42   

Lepiej poczekać na co pokieruje, na wizytę tylko dotychczasowa dokumentacja medyczna

[ Dodano: 2018-07-12, 15:42 ]
I najlepiej ksero, aby Doktorek mógł dołączyć do karty

Odpowiedz do tematu