Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Informacje ze strony dr Karwackiego (SPDSK Wa- wa)

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » PORADNIE, SZPITALE, KLINIKI » Informacje ze strony dr Karwackiego (SPDSK Wa- wa)

Zamknięty przez: Aga80
2018-11-14, 16:01
Informacje ze strony dr Karwackiego (SPDSK Wa- wa)
Autor Wiadomość

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-10-31, 13:45   Informacje ze strony dr Karwackiego (SPDSK Wa- wa)

W ODPOWIEDZI NA WASZE PYTANIA I MOJE WYRZUTY SUMIENIA! ROZPACZLIWY APEL!!

WSPOMÓŻCIE Panią Dorotę Korycińską, Prezes Alba-Julia, w jej walce z Ministerstwem Zdrowia!! I POMÓŻCIE W TEN SPOSÓB SOBIE!!! (a trochę i mnie).

Jestem jeden i jedyny w Szpitalu, a codziennie przychodzi od 50 do 100 maili z pytaniami. Nie zawsze są zasadne, ale czasami bardzo ważne! I te ważne mogą zginąć w masie. A przecież zajmuję się także dziećmi z nowotworami i śmiertelnymi chorobami krwi. I do tego studenci: jak ich nie wykształcimy to będą was leczyli staruszkowie (lub niedługo - dr Google - i tylko on!)

Po prostu nie jestem w stanie już ogarnąć całości: przyjęć, organizacji wizyt i umawiania chorych oraz odpowiedzi na maile. "Zepnę" się w ciągu 2 miesięcy - ale już wiem, że zapisy "rutynowe" będą wyznaczane na PAŹDZIERNIK 2019 lub nawet później!! Nie wiem co stało się powodem takiego oblężenia, ale pamiętajcie Państwo, że KOORDYNOWANA OPIEKA JEST TAKŻE W BYDGOSZCZY! A do tego w Polsce są jeszcze inne placówki mogące WAM służyć.
Nie dublujcie wizyt!! Ale przychodźcie także na zaplanowane (w ostatnią środę zgłosił się JEDEN pacjent, a na resztę beznadziejnie czekałem)
Korzystajcie też z ośrodków najbliżej domu!!

Źródło: https://www.facebook.com/poradnianeurofibromatoz/

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-11-05, 19:04   

Zapisy na wizyty i kontakt z lekarzem koordynatorem – dr n. med. Markiem Karwackim odbywają się wyłącznie za pośrednictwem adresu

e-mail: neurofibromatozy@spdsk.edu.pl

"WSZYSTKICH POZA ŚRODĄ PROSZĘ O posiadanie SKIEROWANIA DO ODDZIAŁU ONKOLOGII SPDSK, W-wa (skierowania do Poradni nie będą honorowane!!). KAŻDA wizyta POZA ŚRODĄ musi odbyć się w trybie hospitalizacji 1 dnia (nie będziecie leżeli w szpitalu!) ale to wymóg Dyrekcji!!!

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-11-10, 13:50   

Wielokrotnie Państwo pytacie - wiążąca interpretacja prawna: Co oznacza przyjęcie poza kolejnością, zwłaszcza w kontekście ustawy „Za życiem”?
W skrócie: POZ tak, specjalistyki to nie dotyczy!

Czy lekarz musi natychmiast przyjąć pacjenta, który zgłosił się ad hoc a wizytę zaplanowaną miał w innym terminie?

Odpowiedziała: dr n. prawn. Tamara Zimna, Kancelaria Prawa Medycznego

Dziecku do 18. roku życia MAJĄCEMU STATUS ŚWIADCZENIOBIORCY Z CIĘŻKIM I NIEODWRACALNYM UPOŚLEDZENIEM ALBO NIEULECZALNĄ CHOROBĄ ZAGRAŻAJĄCĄ ŻYCIU, które powstały W PRENATALNYM OKRESIE ROZWOJU LUB W CZASIE PORODU, ustawa o świadczeniach przyznała szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń zdrowotnych – w tym prawo do przyjęcia poza kolejnością wynikającą ze zgłoszenia się w rejestracji. Zasada udzielania tym osobom świadczeń w dniu zgłoszenia wynika z art. 47c ust. 3 ustawy o świadczeniach oraz z warunków realizacji ŚWIADCZEŃ LEKARZA POZ. W przypadkach uzasadnionych stanem zdrowia świadczeniobiorcy świadczenie LEKARZA POZ jest udzielane w dniu zgłoszenia, zgodnie z harmonogramem pracy świadczeniodawcy. Jeśli świadczenie nie może być udzielone w dniu zgłoszenia (np. pacjent zgłasza się poza harmonogramem pracy), lekarz POZ powinien go udzielić w najbliższym możliwym terminie zgodnym z harmonogramem pracy przychodni, uzgodnionym z pacjentem, z zachowaniem reguły korzystania ze świadczeń poza kolejnością.

Prawo do przyjęcia poza kolejnością NIE OBOWIĄZUJE na szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR), ponieważ SOR udziela świadczeń z zakresu opieki zdrowotnej osobom, które znajdują się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Na tym oddziale obowiązują wyłącznie medyczne kryteria ustalania kolejności udzielania pomocy (tzw. segregacja medyczna triage). Osoby niebędące w stanie nagłym, zgłaszające się poza harmonogramem pracy przychodni POZ w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, powinny uzyskać pomoc w ramach nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej (NPL), gdzie zachowują prawo przyjęcia poza kolejnością wynikającą ze zgłoszenia się pacjenta.

Warto pamiętać, że dzieci do 18. roku życia posiadające zaświadczenie wydane na podstawie ustawy „Za życiem” NIE POTRZEBUJĄ SKIEROWANIA do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a więc zgłoszenie się takiego pacjenta DO PORADNI POZ po skierowanie jest bezprzedmiotowe.

W przypadku leczenia dzieci z chorobami powstałymi w okresie prenatalnym, których stan nie kwalifikuje do wydania im zaświadczenia na podstawie ustawy „Za życiem”, jeżeli na podstawie finansowanych ze środków publicznych badań przesiewowych wykonywanych u takich dzieci stwierdzono obecność chorób wrodzonych, udzielanie ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych finansowanych ze środków publicznych w zakresie leczenia tych chorób także następuje bez skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego/lekarza POZ.

Z dniem 1 lipca 2018 roku pacjenci, którzy posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, nabyli prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej (UWAGA: POZ!!) na podstawie ustawy z dnia 9 maja 2018 roku o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności (Dz. U. z 2018 r., poz. 932

Źródło: https://www.facebook.com/...8690?__tn__=K-R

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-11-10, 13:51   

UWAGA!! NOWA USTAWA!!

Wszyscy zapisani na 12 listopada zostaną przeze mnie przyjęci!!
Pracuję!!

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-11-14, 16:00   

UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT!! UWAGA - JESTEM ZMUSZONY WSTRZYMAĆ ZAPISY PRZYNAJMNIEJ DO POŁOWY GRUDNIA 2018!
(PROSZĘ PRZECZYTAĆ DO KOŃCA)

Nie odpowiadam już dość długo na Państwa maile. To niestety dlatego, że dobra zmiana nie dotknęła ochrony zdrowia. Długi szpitali powodują (zwłaszcza pod koniec roku), że trudno jest ustalić zasady działanie, jak wszystkiego brakuje - anestezjologów, terminów na bardzo limitowane badania, itp, itd.
A zapisy do mojej poradni sięgają już kwietnia 2019 r. Nie mogę odpowiedzialnie prowadzić dalszego kalendarza, bo w pewnym momencie będę musiał odwoływać wizyty bez wyznaczenia zastępstwa.

DLATEGO:
(1) utrzymuję wszystkie dotychczasowe terminy zapisów i wyznaczonych badań !;
(2) niestety osoby oczekujące na termin lub odpowiedź nie otrzymają informacji;
(3) po ułożeniu spraw i ustaleniu nowych zasad działania Centrum z Dyrekcją powiadomię Państwa o zasadach zapisów i kontaktu;
(4) W NAPRAWDĘ PILNYCH SPRAWACH I TYLKO PACJENCI POZOSTAJĄCY JUŻ POD OPIEKĄ CENTRUM (!):
BARDZO PROSZĘ PISAĆ DO MNIE NA STARY ADRES imd w gmail; osobom proszącym o wizytę w innych okolicznościach nie będę odpowiadał.

JAK TYLKO WZNOWIĘ ZAPISY OTRZYMACIE PAŃSTWO KOLEJNY KOMUNIKAT.
JEST MI NAPRAWDĘ PRZYKRO, ALE W TYM KRAJU NIE WSZYSTKO MOŻNA PRZEWALCZYĆ.

WSPOMÓŻCIE PANIĄ DOROTĘ KORYCIŃSKĄ W JEJ DZIAŁANIACH! ZAPISUJCIE SIĘ DO STOWARZYSZENIA ALBA-JULIA. IM WIĘCEJ CZŁONKÓW TYM WIĘKSZA JEJ SIŁA. A SIŁA TO MOŻE WRESZCIE ODRĘBNE ŚWIADCZENIE. BO JAK DOTĄD PACJENCI Z NF NIE ISTNIEJĄ DLA SYSTEMU I KAŻDY MA ICH W... A JEST WAS KILKANAŚCIE TYSIĘCY W POLSCE!

I DO TEGO TYLKO WY MOŻECIE COŚ WSKÓRAĆ W MINISTERSTWIE I NFZ! Z lekarzami nikt się nie liczy.

Źródło: FB "Centrum Medyczne dla Neurofibromatoz i innych RASopatii"

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi