Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Proszę o pomoc w znalezieniu lekarza

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Poznajmy się » Proszę o pomoc w znalezieniu lekarza

Przesunięty przez: Aga80
2018-09-25, 20:41
Proszę o pomoc w znalezieniu lekarza
Autor Wiadomość

AdaAdka 
karolinka

Wysłany: 2018-09-25, 14:02   Proszę o pomoc w znalezieniu lekarza

Witam,
jestem mamą 1,5 rocznego chłopca, który posiada 4 plamki typu kawa z mlekiem. Każda o wielkości ok 0,5 -0,7 mm. Niedawno zauważyliśmy z mężem kolejną bardzo jasną plamkę na brzuszku. Jesteśmy przerażeni. Jesteśmy po konsultacji u dermatologa, neurologa ( w okolicach roku), okulisty ( w okolicach roku) oraz ortopedy. Synek jest wcześniakiem 35 tc, więc te badania były obowiązkowe. Na 30 listopada mamy umówioną wizytę w ICZMP w porani genetycznej. 30 października mamy również wizytę u dr. Katarzyny Bilskiej z Warszawy.
Czy możemy prosić o pomoc w postaci namiarów na specjalistów, którzy mogliby ocenić plamki synka? Prywatnie lub NFZ. Napisałam do dr. Karwackiego maila na adres: neurofibromatozy@spdsk.edu.pl ale nie dostałam odpowiedzi.
Potrzebuję namiary na specjalistów ( mogą być z całej Polski), którzy ocenia plamki synka, ewentualnie zlecą kolejne badania.

[ Dodano: 2018-09-25, 15:03 ]
Adelajda

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-09-25, 20:43   

Witaj na Forum
Wybraliście dobry kierunek jeżeli chodzi o konsultacje
Dr Bilska zna tematykę, a dr Karwacki z racji że ma ogrom zajęć odpowiada na maile z opóźnieniem. Prosi pacjentów o cierpliwość

Ci lekarze o których piszesz na podstawie wywiadu i obserwacji w 100% zaopiekują sie Wami. Moim zdaniem poczekaj do tych wizyt i co powiedzą lekarze. NIe ma sensu robic nic więcej ponad to co juz ustaliliście, bo i tak jest tego sporo. NIe ma sensu fundować Waszemu synkowi więcej stresów związanych z wizytami. Także dla Was ważne jest aby spokojnie przejść przez tę diagnostyke która macie już zapalnowaną

mama kajtka 

Wysłany: 2018-09-26, 22:53   

Witaj, dokładnie jak Aga napisała, dodam tylko, że specjalistów tak wielu to nie ma

AdaAdka 
karolinka

Wysłany: 2018-10-09, 12:25   

dziękuję za odpowiedź :) Wizytę u Doktor Bilskiej mamy przełożoną na jutro, więc już pewnie czegoś się dowiemy. Bardzo się boję :(

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-10-09, 19:02   

Spisz na kartkę wszystkie pytania. To norma że tak robimy więc lekarze się juz nie dziwią. Sami nawet do tego namawiają. PAmiętaj nie ma "głupich" pytań. Wszystko jest ważne skoro znalazło sie na kartce

asiunia_g 

Wysłany: 2018-10-17, 14:02   

Cześć
Jak minęła wizyta?

Tak jak napisały dziewczyny dużego wyboru nie mamy, a zwłaszcza dorośli
Pozdrawiam

Paulo Coelho

AdaAdka 
karolinka

Wysłany: 2018-10-20, 15:32   

Witam,
Pani dr powiedziała, że na podstawie samych czterech plam nie można nic stwierdzić. Piątej plamy nie zaliczyła ponieważ jest bardzo jasna, prawie niewidoczna. Przy rozciągnięciu skóry praktycznie jej nie widać. Na tą chwilę powinniśmy być pod obserwacją. Dr zaleciła powtórzyć badanie dna oka, żeby mieć już wszystkie badania wykonane. Mamy usg brzucha, echo serca, ortopeda, neurolog – wszystko ok. Powtórzyliśmy też badanie oczu i też wszystko ok. 30 października mamy wizytę u genetyka. Jeśli z wizyty nic nie wyniknie to chyba zdecydujemy się na badania genetyczne prywatnie. Musimy zapisać się do poradni w Warszawie, żeby być pod obserwacją. Niepokoi mnie tylko to, że od dwóch dni synek zaczął jakby zaciskać powieki na chwile ( wygląda to tak jakby oczka go szczypały) zaczęło się to po wizycie u okulisty. Zastanawiam się czy to może być problem związany np. z wysuszeniem śluzówki czy raczej coś poważniejszego. Zaczął się też sezon grzewczy i możliwe, że to jest przyczyną ( ja też czuję dyskomfort). Nie chcę od razu iść do okulisty bo te wszystkie wizyty są już stresujące dla synka :( Poczekam kilka dni i poobserwuję. Pani dr kazała zwracać uwagę na oczy, dlatego tak bardzo mnie martwi to mruganie.
Dr Karwacki nadal nie odpisał na maila :(

mama kajtka 

Wysłany: 2018-10-21, 18:25   

Obserwować oczy? I tyle razy dno oka? Lekarze już odchodzą od tego badania. Aby zrobić dno oka podają chyba atropinę, która nie zawsze obojętnie wpływa na oko, tym bardziej, że zrobiliście już kolejne. Z obserwacją przy tylu plamkach to się zgodzę, możesz spokojnie poczekać na odpowiedź od Doktorka, nawet jakbyś była u niego to wizyta kolejna i tak byłaby dopiero po dwóch latach, takie są standardy. Spokoju ducha życzę,bo na razie nie masz czym się niepokoić

AdaAdka 
karolinka

Wysłany: 2018-10-22, 14:19   

Gdzie najlepiej wykonać testy genetyczne prywatnie? Tu na forum czytałam, że jedna mamusia wykonywała pakiet testów za 1800 zł. Niestety nie mogę nigdzie tego znaleźć :( czy ktoś pomoże? ;)

[ Dodano: 2018-10-22, 15:21 ]
Mamo Kajtka rzeczywiście nie pomyślałam o tym :( Synek ostatnie badanie miał pół roku temu. Pani dr kazała powtórzyć, więc szybko to zrobiliśmy. Okulista też mnie uświadomił, że atropina nie jest obojętna :(

mama kajtka 

Wysłany: 2018-10-22, 20:39   

Genomed, genesis, powinno być w zakladce- sympozjum

Mika00 

Wysłany: 2018-10-30, 21:55   

Taki pakiet Neurofibromatoza za 1800 jest w Warsaw Genomics. Sama zastanawiam się czy nie zrobić tego badania swojej córce.

mama kajtka 

Wysłany: 2018-10-31, 09:06   

Mika moim zdaniem się wstrzymaj, raz nie dają pewności, dwa są przypadki kiedy nie znaleziono mutacji, a choroba jest. Badania dają 90-95% tylko, ja bym się wstrzymała i poczekała na podjęcie decyzji po wizycie, chyba, że masz taką swoją wewnętrzną potrzebę

BożenaZ 
Bożena

Wysłany: 2018-11-30, 19:14   

Jeżeli mogłabym coś zasugerować to warto być cierpliwym i czekać na wizytę u dr Karwackiego (ważne żeby podać wszystkie dane w mailu). Czeka się naprawdę długo na odpowiedź, ale WARTO. Doktor na pewno zleci dodatkowe badania. Same plamy kawy z mlekiem jeszcze nie świadczą o chorobie NF. U mojego syna jak rozpoznano chorobę to wykonano mu jeszcze badanie Rezonansu Magnetycznego głowy i całego kręgosłupa.
Z tego co wiem u osób z NF i podejrzeniem nie wolno wykonywać Tomografii Komputerowej!

Jeżeli chodzi o badania okulistyczne (ostatnio nam Pan Doktor zalecił wykonywać raz do roku) pomiar ciśnienia oka.
Natomiast jeżeli chodzi o badania genetyczne to jeżeli choroba jest stwierdzona to tak naprawdę nic nie wnoszą, ważne żeby lekarz ocenił na podstawie dodatkowych badań czy NF jest czy nie. Poza tym badania takie wykonywane są też w ramach NFZ i też Pan Doktor na nie może skierować.

asiunia_g 

Wysłany: 2018-12-01, 13:47   

Małe sprostowanie
Osoby chore na nf mogą mieć badanie TK.
Jest tylko nie wskazane Czasem nie można zrobić rezonansu, np metalowe implanty.

Paulo Coelho

Odpowiedz do tematu