Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Pocieszcie

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Poznajmy się » Pocieszcie

Pocieszcie
Autor Wiadomość

karolka0987 

Wysłany: 2018-12-13, 21:09   Pocieszcie

Witam. Mam na imię Karolina i jestem mamą dziecka(czy dzieci to się okaże) z NF1. Przynajmniej tak jesteśmy traktowani.
W lipcu zawalił się świat po raz pierwszy- córka 13 lat- sportowiec roku, dziecko ciągle aktywne- stwierdzona skolioza. Szybkie badania i wizyta u chirurga, potem oddział rehabilitacyjny w Sopocie, po drodze załatwianie gorsetu. Szok i niedowierzanie. Przy okazji pobytu w szpitalu, lekarz prowadzący zauważył u niej plamy kawy z mlekiem. Ma je od urodzenia, więc nic z tym nie robiliśmy.
Lekarz zasugerował Nf1 ze względu na piegi na łokciach, kolanach i te plamy na nogach. Przeglądając córkę znaleźliśmy jeszcze 4 plamki. Plamy na nogach są 2 ale dość duże.
Wizyta u genetyka potwierdziła przypuszczenia lekarza. Po wywiadzie i obejrzeniu męża okazało się,że to on prawdopodobnie przekazał córce chorobę - też ma plamy na nodze i to co braliśmy za piegi na plecach też jest plamami. Poza tym miał "luźny kawałek skóry" koło pępka, który okazał się być włókniakiem.
Czyli mamy plamy na skórze, piegi, prawdopodobnie guzki w oczach(lekarz do końca nie jest pewny , bo córka ma ciemną pigmentację oczu), lekki niedosłuch, dysleksję, guzki za uszami i postępującą skoliozę ;(
Byliśmy już u okulisty, chirurga, laryngolog. Czekamy na neurologa i onkologa.
Ręce opadają :(
A przy okazji oglądając młodszą córkę też zauważyliśmy kilka plam, których wcześniej nie było.
Świat się zawalił, ale trzeba to jakoś ogarniać.
Podpowiedzcie co jeszcze , gdzie jeszcze żeby jak najlepiej pomóc dziecku.
Jesteśmy z Pomorza.
Pozdrawiam.

mama kajtka 

Wysłany: 2018-12-14, 11:31   

Hej też jestem z Pomorza, od 8 lat jeżdżę do Warszawy, polecam dr Karwackiego( specjalista od nf1), musisz napisać maila po nowym roku o termin
neurofibromatozy@spdsk.edu.pl. Doktorek pokieruje co i jakie badania zrobić. Jak chcesz zapraszam na priv- daj namiary i dodam Cię do grupy na fb. Na tym etepie na razie się nie zamartwiaj, plamy to jedno z kryteriów choroby, a guzki lischa to tylko można powiedzieć kosmetyczny dodatek, nie powoduje żadnych złych objawów. Pozdrawiam

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-12-14, 11:32   

Witajcie na Forum...

Przeczytałam Waszą historię i z tej racji proponuję żebyście całą rodziną wybrali sie do Bydgoszczy. TAm sa specjalistyczną opieką będą objęci zarówno dzieci jak i mąż. Dla dzieci fajnym miejscem jest Warszawa i dr KArwacki ale kolejki sa tam moco odległe.

Bożena Przybył 

Wysłany: 2018-12-15, 20:17   

Witaj na forum ja jestem ze Śląska i razem z córka raz w roku wybieramy się do Bydgoszczy i tak już pare lat :)

[ Dodano: 2018-12-15, 20:33 ]
Witam ponownie mam pytanie czy córka ,która ma stwierdzoną chorobę od urodzenia NF1 ma 22 lat ,może starać się o rentę socjalną. stan zdrowia pogarsza ,się podejrzenie mikrogruczolaka przesadki dochodzi skolioza oraz cały czas prpblemy z prolaktyną, Z góry bardzo dziękuje za pod powiedz. Pozdrawiam :roll:

asiunia_g 

Wysłany: 2018-12-18, 19:36   

Witaj
Myślę, że nie musicie się zamartwiać.
Spójrz na Waszą historię z innej strony.
Mąż i twoi teściowie żyli z nieświadomością tyle lat, więc chyba nie jest aż tak źle.
Tak jak Aga proponuje poradnie fakomatoz w Bydgoszczy

Bożena, na rentę socjalną ma szanse twoja córka, jeżeli ma stwierdzoną niepełnosprawność przed 16 rokiem życia

Renty nie dostaje się na chorobę, ale ze względu na niepełnosprawność

Paulo Coelho

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2018-12-22, 16:49   

tylko renta socjalna przysługuje osobie która jest całkowicie niezdolna do pracy... więc wobec objawów które opisujesz będzie ciężko, zwłaszcza w czasach obecnych

LOLI 
LOLI

Wysłany: 2019-01-09, 22:37   CZY W BYDGOSZCZY KTOS ODBIERA TELEFON ? nie moge sie dodzwo

Witam wszystkich. Czy ktoś z Panstwa dodzwonil się do Bydgoszczy? Probuje od kilku miesięcy kilka razy dziennie i nie ma szans. Maz przed koncem roku z południa Polski jechal do Bydgoszczy i rejestracji pani powiedziała mu tylko ze nie ma możliwości zarejestrowania i żeby dzwonil pod numer na karteczce który dala, Numer jaki dala to52-585-40-00 który przynajmniej ktors odbiera!!! po czym mowi żeby dzwonic na koncowke 53... I dalej oczywiście nikt się nie zgłasza. Dzwonilam już 100x. Niby jest możliwa rejestracja internetowa, ale jak maz prosil by zostawić numer telefonu do bazy to powiedziała Pani ze niczego nie będzie przyjmować.

Proszę pomocy!!!!

Mamy dziecko które ma 6lat i jak grom z jasnego nieba spadla na nas ta choroba NF1. żaden pediatra przez 6l nie zauwazyl plam.Jestesmy juz po rezonansach ( potwierdzone) , okulkista ( potwierdzone), kardiolog ( zastawka mitralna"miekka"... a wiemy ze ona wypada), skolioza, genetyk potwierdzim ( ni mamy jeszcze testow robionych - czy jest sens je robic?

Niby wszystko wiem,,,,, ale co dalej..... dlaczego syn wstaje codziennie z bolem glowy.... Nie mam kogo sie o to pytac.

Odpowiedz do tematu