Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - przebieg wizyty u doktora Karwackiego

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Poznajmy się » przebieg wizyty u doktora Karwackiego

przebieg wizyty u doktora Karwackiego
Autor Wiadomość

Ilonols 

Wysłany: 2018-11-16, 21:40   

Xetanorka a dokąd się wybieracie do genetyka? My też z podkarpackiego i zapisałam syna do Rzeszowa. Nie wiem, czy to dobry wybór, bo nie znam lekarzy, dlatego pytam. Czekamy na wizytę do kwietnia póki co.

xetanorka 
xetanorka

Wysłany: 2018-11-16, 22:20   

Ilonols - Rzeszów nie robi badań w kierunku Nf1 - najbliżej Kraków Prokocim - my już po wizycie i po badaniach syna - teraz nasza krew poszła do badania .

Ilonols 

Wysłany: 2018-11-17, 14:23   

Kurczę, to teraz mi dałaś do myślenia. Jak zapisywałam Kubę do poradni to podawałam w jakim kierunku jest podejrzenie i zapisali nas na kwiecień. Chyba, że pani w rejestracji się nie orientowała.
A długo czekaliście na wizytę w Prokocimiu? Teraz sama nie wiem, czy iść po kolejne skierowanie. Bo jak się w kwietniu okaże, że nie zrobią nam badań to znów trzeba będzie czekać.
Pozdrawiam, Ilona

xetanorka 
xetanorka

Wysłany: 2018-11-17, 16:19   

Do Prokocimia czekaliśmy rok :( .Później nam lekarka powiedziała,że gdyby na skierowaniu było napisane na cito to byłoby zdecydowanie szybciej. Ja do Rzeszowa mam zdecydowanie bliżej niż do Krakowa ( jesteśmy z Dębicy ) więc na pewno wybrałabym Rzeszów jeśli byłaby taka możliwość . Dzwoniłam bodajże na Hetmańska i pani powiedziała,że oni tylko " typowe" ? Badania przeprowadzają tj.m.inn. zespół Downa, kariotyp etc ....Nie chciałabym Cię wprowadzic w błąd - może zadzwoń jeszcze raz do Rzeszowa ( bez czekania do kwietnia) i dopytaj.Chyba ,że w innym miejscu w Rzeszowie robią ?? Mogło się też coś zmienić za ok 2 lata .Dopytaj w sensie wysyłania krwi do badania - bo oglądnąć dziecko to może i ogladną ale chodzi o to ,żeby krew została pobrana do badań.

Ilonols 

Wysłany: 2018-11-17, 22:08   

Dziękuję Ci bardzo. Zadzwonię po niedzieli, żeby dopytać. Bo jeśli i tak mieliby nas później odsyłać to bez sensu jechać do Rzeszowa. Wolałaby odbyć jak najmniej wizyt, bo Kuba też już ma dość ciągłych wyjazdów. A od nas wyprawa zawsze jest daleka, bo mieszkamy między Stalową Wolą a Sandomierzem ;)
Pozdrawiam ciepło, Ilona

Zielona 

Wysłany: 2018-11-19, 14:20   

Chyba wiem o co z tą kartą chodzi. Dr Karwacki to specjalista. Przyjęcie dziecka było na podstawie skierowania od pediatry. Specjalista pisze do pediatry odpowiedz z zaleceniami. Na tej podstawie pediatra może kierować na różne badania. Tak nawet jak wie co ma robić to ma brak podstaw.

Rudylisek 

Wysłany: 2019-07-10, 21:59   

Witajcie, jestem nową osobą na forum i podobnie jak Mama Wojtka mam pytanie dot. przygotowań do wizyty u dr Karwackiego. Pediatrzy i dermatolodzy, których odwiedzilismy szukając przyczyny pojawiania się plamek cal na ciele maluszka, stwierdzili, że istnieje podejrzenie NF1 i tylko badania genetyczne mogą wyjaśnić tą sytuację. Synek ma ich obecnie ponad 30 w róznych miejscach, brzuszek, plecki, nóżki, okolice genitaliów, paszki i nowe ciągle sie pojawiają.
Obecnie Dokor wyznaczył nam mailowo wizytę na początek stycznia 2020- umawialiśmy wizytę na początku czerwca. Moje pytanie dotyczy samego skierowania, które powinniśmy mieć ze sobą, a mianowicie po wiadomości od dr Karwackiego, otrzymałam od pediatry z naszej rejonowej przychodni skierowanie do Poradni Neurofibromatoz WUM (taka jednostka została wskazana przed Dra). Zeskanowałam je i wysłałam mailowo odpowiadając na wiadomość z wyznaczeniem terminu. Oczywiście będziemy mieć je ze sobą na wizycie, ale nachodzą mnie ostatnio wątpliowści dot. "daty ważności" skierowania, czy po prostu skierowanie wystawione w czerwcu 2019 będzie ważne/honorowane w Poradni w styczniu 2020.
Nie chciałabym zostać odprawiona z kwitkiem po pół roku oczekiwania na wizytę z takiego powodu.
Poradzcie proszę jak najlepiej postąpić w tej sytuacji.

[ Dodano: 2019-07-10, 22:15 ]
I jeszcze jedno pytanie. Po przeczytaniu wielu wątków na forum, wiem już, że samo wyznaczenie wizyty nie będzie oznaczało dla nas wykonania badań genetycznych -o czym zadecyduje lekaz po obejrzeniu dziecka. Rozumiem, że w niektórych przypadkach pierwsza wizyta u Dr Karwackiego kończyła się po prostu zaleceniem obserwacji dziecka i powrotem na kontrolę za określony czas. W związku z tym czy ktoś miał okazję odbyć wizytę z dr Karwackim prywatnie (gabinet/ może prywatna przychodnia- google wskazuje gabinet na Bemowie, ale nie jestem pewna czy to aktualne informacje i czy taka wizyta miałaby sens np ze względu na brak np. sprzętu którym może dysponować Poradnia. Zależy mi po prostu jak większości rodzicom na forum na otrzymaniu rzetelnej diagnozy w jak najszybszym terminie, aby poukladać sobie w głowie sytuację, w której się znaleźliśmy. Z góry dziekuję za wasze spostrzeżenia w tym temacie.

mama kajtka 

Wysłany: 2019-07-12, 10:48   

Rudylisek, skierowanie będzie ważne , na skierowaniu powinno być Oddział Dzienny Onkologii SPDSK Warszawa. Musicie być ciut wcześniej rejestracji i na pomiary ( waga ,ciśnienie, osłuchowe).
Dr prywatnie nie przyjmuje i tak na wizycie albo da wam termin na badania, albo jakieś zleci, które możecie zrobić u siebie.

Odpowiedz do tematu