Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Czy to tak wygląda?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Rodzice » Czy to tak wygląda?

Czy to tak wygląda?
Autor Wiadomość

Rybka36 

Wysłany: 2021-07-20, 12:51   Czy to tak wygląda?

Witam, mój syn urodził się ze znamieniem na mosznie (stwierdzono, że to znamię barwnikowe), wyszedł mu też maleńki pieprzyk na skroni (taki typowy brązowy). Poza tym zauważyłam małe przebarwienie na łydce - ma ok.2mm, kolor bardzo jasno brazowy. Od tej pory obsesyjnie wręcz oglądam jego skórę. Na udzie ma takie miejsce gdzie skóra jest jakby lekko ciemniejsza, ale nie jest plama (nie ma jednolitego kształtu). I stąd moje pytanie - jak te plamy wyglądały u Waszych dzieci w okresie niemowlęcym? Były mocno widoczne i duże czy właśnie takie maleństwa po 2 mm? Czy faktycznie kształt był od razu owalny i mocno odgraniczony od reszty skóry?
To moje trzecie dziecko, poprzednie nie miały wrodzonych znamion... Córka ma jedną plamę kawa z mlekiem, ale nawet nie wiem kiedy się pojawiła. Mam zdjęcia znamion, ale niestety nie jestem w stanie ich tu zamieścić, bo są za duże, a po pomniejszeniu słabo widać. Chętnie wysłałbym na maila jeśli ktoś mógłby popatrzeć...
Pozdrawiam
Zestresowana Rybka

asiunia_g 

Wysłany: 2021-07-21, 18:29   

Próba forum

[ Dodano: 2021-07-21, 19:38 ]
Żeby mówić o nf musi być więcej plam o większej średnicy, powyżej 0,5 mm i jeszcze jakiś objaw

Paulo Coelho

Rybka36 

Wysłany: 2021-07-21, 22:45   

Asiunia, dzięki za odzew. Wiem, że musi być więcej plam. Ale chciałam zapytać, czy te plamy w początkowej fazie od razu wyglądają jak wyraźne, duże plamy (na zasadzie, że wczoraj nie było a dziś jest), czy pojawiają się stopniowo - najpierw maleńka kropka, która potem rośnie z czasem, albo właśnie jakieś małe przebarwienie, które potem nabiera wyraźnych brzegów i kształtu. Sama mam jedną dużą plamę kawa z mlekiem, którą mam od zawsze i od zawsze pamiętam ją jako dużą i wyraźną, ale nie pamiętam momentu kiedy się pojawiła, bo byłam za mała.
Pozdrawiam raz jeszcze.

asiunia_g 

Wysłany: 2021-07-23, 16:59   

Cześć
Ja jak pamiętam swoje plamy, to rosły proporcjonalnie do wzrostu ciała. Te, które miałam jako dziecko, np na całej kostce u nogi, teraz jest taka sama.

Paulo Coelho

mama kajtka 

Wysłany: 2021-07-24, 12:44   

Rybka36, pojawiają się od razu swojej wielkosci, nie że są najpierw małe i później dorastają.
W zdrowej populacji możliwe jest posiadać kilka plam kawy z mlekiem 😉

Rybka36 

Wysłany: 2021-07-24, 13:28   

Dziękuję za informację. Chyba popadam w paranoję przez to znamię wrodzone mojego dziecka.
Będę obserwować, a Wam wszystkim tutaj życzę dużo zdrowia :) .

Odpowiedz do tematu