Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Osteoporoza

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Sprawy Techniczne i Administracja Forum » Archiwum » Osteoporoza

Przesunięty przez: Christine
2009-04-24, 14:51
Osteoporoza
Autor Wiadomość

jean 

Wysłany: 2007-06-17, 11:20   

,,
Ostatnio zmieniony przez jean 2011-10-09, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  

Zielona 

Wysłany: 2007-06-17, 14:23   

mój neurolog wita mnie słowami witam hrabinę, gdzież się zapodział hrabia von recklinghausen ;-)

Dorota 

Wysłany: 2007-06-17, 15:51   

jean napisał/a:
Nikt nei jest wszechwiedzacy i gdyby kazdy kejarz mial znac wszystie choroby to mialby leb jak sklep.

wszechwiedzacy nie musi byc. Wszystkich chorób świata tez nie musi znać. Ale podstawy musi znać.
Podstawy są takie :
-statystyka - pewna ilosc objawów należy do szeroko pojętej normy, pewna nie.Powyzej 5-6 podobnych do siebie plam na skórze normą nie jest. Należy się chociaz zainteresować, co to jest. Guzek czy dwa znamiona, narosla itp. należa do normy. Wiecej nie. Wiele rzeczy w pojedynkę są normą, ale jeśli występuja łacznie - np. plamy + guzki + skolioza, to juz za duzo na 1 czlowieka i nie jest to norma.
- rozwój zarodkowy czlowieka - to też podstawa. o ile pamiętam, w któryms momencie rozwoju zarodkowego są 3 listki zarodkowe. Z kazdego z nich rozwijają się odmienne narzady. Z jednego z nich rozwija sie m.in. skora i układ nerwowy. jesli są zmiany na skórze, to moze/ale nie musi swiadczyc o innych problemach.
Jakoś tak w Polsce się dzieje, ze mamy statystycznie bardzo póżna diagnostykę / rozpoznawalnosc NF, w stosunku do innych krajów. Tam też lekarze nie znają wszystkich chorób.
Nie o to chodzi, zeby znać wszystkie choroby, ale żeby wiedziec, co z czym moze sie wiązać. Skierować pacjenta, u ktorego pojawia sie więcej czegoś, niz u innych. Kazdemu czlowiekowi zdarza się np. ból głowy, prawda? Jest to normalne. Ale ból czesty niż przeciętna / zawroty głowy / mdłosci / napady / utrata przytomnosci kazą poszukac przyczyn tego : migrena? / guz mózgu? / zaburzenia neurologiczne? / inne? itp
Czasami lekarz dziecko z plamami , przy braku innych objawów prowadzi diagnostykę wykluczającą : na. badania metabolizmu, konsultacja neurologiczna, onkologiczna itp. Pacjent trafia do weższego grona specjalistów .

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-06-18, 00:06   

jean napisał/a:
Nie mozna wymagac aby wszysy wiedzieli lekarze wiedzieli wszystko o NF

Myślę, że naginasz moje wypowiedzi i przypisujesz mi to, czego nie napisalam...

Co do reszty, widzę, że już Dorota świetnie napisała - nic już nie muszę więcej pisać ;)
Dziękuję Dorotko :*

justyna-xxx2 
justyna-xxx2

Wysłany: 2007-07-01, 14:35   

W naszym mieście będa przeprowadzone badania osteoporozy- darmowe . taka akcja. Nigdy nie byłam na takim badaniu. jak myślicie warto na takie badanie sie udać i jak takie badanie wyglada?

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-07-01, 15:20   

W każdym mieście robią takie badania. Z pewnością nie zaszkodzi je zrobić - ale to za mało!
Zresztą, już o tym pisałam:

Cytat:
Muszę dodać, że w przychodniach rejonowych bywają takie akcje, które promują zapobieganie ostoeoporozie i wykonują badanie kości - ale tylko jakichś kości dłoni, czy też nadgarstka. - Poddać się takiemu badaniu (jeśli jest za darmo), nie zaszkodzi - jednak TAKIE BADANIE TO ZA MAŁO PRZY NASZEJ CHOROBIE.

misia-kamisia 
Kamilka

Wysłany: 2007-10-14, 18:57   

czy ktoś wie czy osteroporoza może powodować zapadanie kości czaszki .

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-10-14, 19:52   

Misiu-kamisiu, przy bardzo zaawansowanej osteoporozie, jest to możliwe, ale raczej bardzo rzadko się zdarza.

misia-kamisia 
Kamilka

Wysłany: 2007-10-16, 17:42   

dzięki za odpowiedż ,jesteśmywłaśnie w trakcie badań na osteroporozę,a zapadanie czaszki bardzo mnie martwi bo postepuje i nie jesteśmy w stanie przewidzieć co może się stać ,tymbardziej ze na mózgu są tez guzki.jak wiecie dopiero przyłaczyliśmy się z męzem do forum o chorobie wiemy już prawie wszystko ale jesteśmy bezradni jak to wszystko zatrzymac.dzieki tej stronie wiemy jednak że nie jesteśmy sami ktorzy borykają się z tym problemem.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-10-17, 10:24   

Zapraszam do dziłu "Poznajmy się" - napiszcie tam cos więcej o Was.

Pozdrawiamy :)

misia-kamisia 
Kamilka

Wysłany: 2007-10-17, 21:09   

Christina postaramy się wejść na forum poznajmy się w niedzielę teraz wyjeżdżam z ćórką do katowic na badania.uczymy się dopiero serwować po internecie więc dajcie nam trochę czasu aby się wprawić.pozdrowienia.acha na rekli jest chory mąż i ćórka.więcej opowiemy o sobie pozniej.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-10-18, 08:05   

Miło będzie bliżej Was poznać :)

A więc - do niedzieli :papa:

misia-kamisia 
Kamilka

Wysłany: 2007-10-28, 19:45   

Telefonicznie dowiedziałam się że wynik densytometri całego ciała u mojej córki jest dobry.ciekawe.Dwa lata temu ze zdjęć zrobionych w Centrum Zdrowia Dziecka lekarze stwierdzili osteroporoze.Genetyk też nas przed nia ostrzegał ,mam nadzieję że reszta badań na które czekamy tez ja wykluczy.Christyna badanie densytometri było bezpłatne,ale musiałyśmy mieć pozwolenie z kliniki dziececej na wykonanie go w innej klinice w Katowicach.Jak do tej pory wogóle nie mamy problemów z robieniem darmowych badań.raz w roku mamy rezonans głowy i całą masę badań z krwi.,prześwietlenia i badania USG.Lekarze starają się jak najwięcej ćórkę diagnozować.,i z tego powodu na bieżąco wiemy co jej dolega.Kolejną wizytę w poradni Metabolicznej mamy 15list. napiszę co dalej z tą osteroporozą.

[ Dodano: 2007-10-28, 19:58 ]
Christino córka też przez parę miesięcy brała wapń ,uzyskiwany z muszli ostryg,zalecił jej go genetyk.13 listopada mamy wizytę u niego i bedziemy myśleć co dalej z zapadającymi się kośćmi czaszki.Na ostatniej wizycie powiedział nam że w niektórych przypadkach choroby przy uszkodzonym układzie kostnym może się tak dziać.Jesteśmy tym faktem bardzo zaniepokojeni.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-10-28, 21:02   

misia-kamisia napisał/a:
badanie densytometri było bezpłatne

Wiem, że istnieje możliwość wykonania densytometrii bezpłatnie, ale w większych miastach jest to bardzo trudne do zdobycia, gdyż jest ograniczona ilość refundacji z NFZ, a liczba chętnych ogromna, więc każdego miesiąca są kilometrowe kolejki ludzi, którzy mają siłę stać kilka godzin...

misia-kamisia napisał/a:
wynik densytometri całego ciała u mojej córki jest dobry

Dobry? - czyli nie wykryto osteoporozy? To byłoby dziwne, jeśli ma objawy zmiękczenia kości czaszki.
Mojej znajomej lekarki, siostra, też chorowała na Reckli i miała (z powodu osteoporozy) zanik żeber z jednej strony ciała...
Kiedyś (wiele lat temu) także miałam densytometrię całego ciała i badanie wykazało osteoporozę. Brałam wtedy lek o nazwie Miacalcic - wtedy dostępny był tylko na tzw. "zieloną receptę". Niestety, ten lek niewiele mi pomógł - jedynie nie dopuszczał do postępowania osteoporozy.

misia-kamisia napisał/a:
córka też przez parę miesięcy brała wapń, uzyskiwany z muszli ostryg

Wapń z muszli ostryg jest bardzo dobrym preparatem i w pełni naturalnym, więc jest małe ryzyko, że będzie się odkładał w nerkach. Ja także brałam przez długi czas taki preparat (Vitrum Calcium) i zadziałał na mnie świetnie - osteoporoza cofnęła się na osteopenię.
Zwykle wracam do zażywania tego preparatu późną jesienią, zimą i wiosną - gdy mało jest słońca.

misia-kamisia 
Kamilka

Wysłany: 2007-10-28, 21:19   

Też jestem zdziwiona wynikiem .byłam pewna że będzie wskazywał na osteroporoze.Córka miała dobową zbiórke moczu i i badania z krwi ale wyniki będę dopiero do wgladu w czasie wizyty u lekarza w poradni metabolicznej.Jak wcześniej pisałam mamy ją 15 list.Wtedy napiszę co na to lekarz.Christyno widzę że jesteś bardzo dobrze obeznana z rekli.Poprzeglądałam forum i widzę że wszystkim doradzasz,pomagasz.Dzięki za miłe przyjęcie i rozmowy na forum .

Odpowiedz do tematu