Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Moderatorzy - PILNE!

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Sprawy Techniczne i Administracja Forum » Moderatorzy » Moderatorzy - PILNE!

Przesunięty przez: Christine
2007-06-25, 20:31
Moderatorzy - PILNE!
Autor Wiadomość

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-06-23, 09:51   Moderatorzy - PILNE!

Wracamy do tematu moderacji.

Przykro mi to stwierdzić, ale z obecnie, już od dawna, wyznaczonych wielu moderatorów, robi cokolwiek na forum, może 2 góra 3 osoby.

Domyślam się, że sporo osób zwyczajnie nie umie moderować, ale może też są tacy, którzy i nie umieją i nie chcą się nauczyć.

Proszę wszystkich moderatorów o zadeklarowanie się - Czy będą uczestniczyć w opiece nad forum, czy chcą się nauczyć jego obsługi...

Rozumiem, że możecie nie mieć czasu - powiem, że i ja mam go bardzo mało (praca, administrowanie forum, robienie stronek dla stowarzyszenia, rodzina, obowiązki domowe itd, itp.).

Jestem gotowa (dla chętnych) zrobić kurs moderacji - nawet obrazkowy, ze screenami, żeby nie było problemów ze zrozumieniem.
Nauczyć się nie jest trudno - jeszcze ponad rok temu, sama dopiero uczylam się moderacji, a teraz zajmuję się pełną administracją - przy chętnej pomocy Madzi.
Jak wiekszość z Was wie, Madzia nie może długo siedzieć przy kompie (ze względu na oczy), więc prawie wszystko spada na mnie.
Oczekuję od moderatorów większej pomocy, bo nie mam tyle czasu, aby zajmować się i administracją i pełną moderacją - co ostanio musiałam robić, żeby nie powstał na forum śmietnik.

A może są na forum osoby, ktore nie są moderatorem i chciałyby się podjąć opieki nad jakimiś działami?

W razie jakichkolwiek problemów, służę pomocą i radą.

Wkrótce napiszę jeszcze, jakie są prawa i obowiązki Moderatora .

Pozdrawiam i czekam na odzew.
Ostatnio zmieniony przez Christine 2007-06-24, 17:32, w całości zmieniany 3 razy  

Dorota 

Wysłany: 2007-06-23, 12:58   

cały czas jestem chętna. Zielona ratuje honor, ale stwierdzenie, że moderator ze mnie jak z koziej p....czki rękawiczki aktualne. czekam na kurs ! dla malo inteligentnych!!!

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-06-24, 15:12   

Widzę, że na forum było od wczoraj 8 moderatorów, a odezwała się tylko Dorota.
Czyżby reszta moderatorów nie mogła choćby odpowiedzieć na mojego poprzedniego posta?
Nadal oczekuję zadeklarowania się w sprawie moderacji forum - piszcie czy będziecie pomagać przy opiece nad forum - zwyczajnie nie mam czasu sama robić wszystkiego. Zauważcie, że jest nas coraz więcej i codziennie pojawia się bardzo dużo postów, logują się i piszą nowi użytkownicy - trzeba pilnować porządku w działach, przenosić posty do właściwych tematów (i działów), stare posty do archiwum.

Czy nie ma chętnych do pomocy? :(

Andrea84 
Agnieszka [*]Odeszła na zawsze[*]

Wysłany: 2007-06-24, 15:31   )

Troche mi wstyd przyznaje że sie opuściłam ale też niechce sie narazić innym tzn coś dam do archiwum przeniose a ktoś będzie miał żal ale postaram sie wykonać właściwie

nieistniejaca21 
kama

Wysłany: 2007-06-24, 15:39   

też się postaram, obiecuję .

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-06-24, 15:47   

Widzę, że już odpisujecie - to dobrze :)

Niedługo opiszę jakie mają być prawa i obowiązki Moderatora , żeby nikt nie miał do Was pretensji, że przekraczacie swoje prawa.

Piszcie jeszcze, jakie miewacie problemy z moderacją lub czego nie wiecie, postaram się wszystko opisać.

Jakimi działami chcecie się zajmować?
Myślę, że 2 lub 3 działy, to będzie wystarczaja ilość - żeby nie było za dużo pracy na raz.

Zielona 

Wysłany: 2007-06-24, 18:42   

już się pojawiam i podtrzymuję swoją chęć moderowania, tylko tak jak andrea mam obawy, zdażylo się, że coś poprzenosiłam do archiuwm bo było stare a potem użytkownicy mieli do mnie pretensję, w związku z tym jestem za jasnym ustaleniem, co i kiedy mogę przenosić np do archiwum

asiunia_g 

Wysłany: 2007-06-24, 19:23   

Ja również dklaruję pomoc, teraz jestem moderatorem działów w których za bardzo nie mam co robić bo piosenki "nie przeterminowują się" zastanowie sie jakim jeszcze dzialem moglabym moderowac i dam znać, tylko ja z kolei nie mam obaw o pretensje, o przeniesienie danego postu do arch a raczej boje sie że coś niechcący usunę lub wyjdzie mi coś czego nie chcę i kurs to dobra sprawa.

ps. napiszcie czy mam usuwać stare piosenki i przenosic jedo archiwum, czy mam je zostawić?? Bo tak jak się zastanawiam to do tych piosenek dodanych juz dawno nikt nie zagląda a one same zajmuja tylko miejsce, ja osobiście bym je przeniosla ale zrobie jak Wy się na ten temat wypowiecie.

[ Dodano: 2007-06-24, 20:42 ]
Mogę zając sie działami prawo (skończyłam administracje to coś na ten temat wiem) sesja, życzenia i te które nie mają moderatorów

Paulo Coelho

Dorota 

Wysłany: 2007-06-24, 19:45   

asiunia_g napisał/a:
boje sie że coś niechcący usunę lub wyjdzie mi coś czego nie chcę i kurs to dobra sprawa.

o wlasnie! ja kiedyś wykasowałam caaały dział ! taaa...

Andrzej 

Wysłany: 2007-06-25, 11:49   

Bardzo chętnie poznam dodatkowe funkcje , jakimi może posługiwać się moderator. Kurs w tym temacie pożądany.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-06-25, 17:28   

duzezielone napisał/a:
jestem za jasnym ustaleniem, co i kiedy mogę przenosić np do archiwum

W wakacje będziemy przenosić do Archiwum tematy, w których minęło 4 miesiące od daty napisania OSTATNIEGO posta (specjalnie to podkreślam, żeby nikt nie przenosił według daty napisania pierwszego posta).
Po wakacjach wystarczy przenosić już po 3 miesiacach i tego będziemy się później trzymać.

asiunia_g napisał/a:
napiszcie czy mam usuwać stare piosenki i przenosic jedo archiwum, czy mam je zostawić??

Spokojnie przenosic - bo nie są to tematy istotne dla wiedzy o naszej chorobie.

Niektórych działów nie będziemy moderować wcale - jakich? - napiszę później.

Bear 
Mr

Wysłany: 2007-06-26, 20:51   

Kochanie, ja zostanę przy moderowaniu działów GRY i KOMPUTERY, oczywiście będę musiał jeszcze bardziej podszlifować zasady i obowiązki moderatora, ale zostaję. Z moderowania działu FILM rezygnuję, ponieważ może mi na to nie starczyć czasu. Buziaki

Alda 
Odeszła na zawsze [*]

Wysłany: 2007-07-05, 08:30   

Ostatnio rzadko bywam na forum :( mam sporo pracy i mówiąc szczerze, po prostu nie wiem jak moderować forum :oops: Bardzo chętnie dokształcę się w tym kierunku z Waszą pomocą.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-07-05, 09:42   

Jeden kurs już jest na forum. Wkrótce będą kolejne :) Cieszę się, że się odezwałaś, Alda.

Alda 
Odeszła na zawsze [*]

Wysłany: 2007-07-06, 07:57   

:) zabieram sie za naukę :)

Odpowiedz do tematu