Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Prawa i obowiązki Moderatora

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Sprawy Techniczne i Administracja Forum » Moderatorzy » Prawa i obowiązki Moderatora

Przesunięty przez: Christine
2007-06-25, 20:30
Prawa i obowiązki Moderatora
Autor Wiadomość

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-06-24, 17:14   Prawa i obowiązki Moderatora

Na początek utworzyłam te parę punktów. Oczekuję, że wszyscy Moderatorzy napiszą, czy zgadzają się z poniższą treścią - żeby później nie było problemów z właściwym zrozumieniem praw i obowiązków Moderatora, ani podstaw do czepiania się o ich nieprzestrzeganie.
Na razie jest to tekst otwarty. Proszę o ewentualne sugestie.

Prawa i obowiązki Moderatora

NETYKIETĘ , czyli Regulamin Forum, powinien znać każdy użytkownik – Moderatorzy powinni znać wyjątkowo dobrze, aby móc właściwie spełniać swoje obowiązki.

Moderator ma prawo:

1. Zmieniać, poprawiać lub kasować tekst posta, jeśli narusza regulamin forum. Po każdej takiej zmianie musi pozostawić na dole posta taką treść: "Post moderowany przez (tu podajemy login)" i podajemy powód, np. "Naruszenie regulaminu - treści obraźliwe". Jeśli nie chcecie tego robić sami, zgłaszacie naruszenie regulaminu do Administratora, na gg.
2. Moderator nie musi dodatkowo tłumaczyć się użytkownikowi ze swojego postępowania, jeśli spełnia swoje obowiązki na podstawie NETYKIETY.

Moderator ma obowiązek:

1. Dbać o porządek w swoich działach
    a) przenosić do archiwum tematy, w których nikt nie pisał przez 3 miesiące (raz w miesiącu),
    b) przenosić do właściwych działów tematy, które nie pasują do działu, w którym zostały napisane (jeśli zaistnieje taka potrzeba),
    c) zgłaszać poważne naruszenie regulaminu Administratorowi. "Poważne naruszenie regulaminu" jest wtedy, gdy temat wymaga usunięcia a użytkownik czasowego lub stałego "bana"; (jak najszybciej),

2. Moderator ma obowiązek czytać i udzielać się w dziale "Moderatorzy" (wkrótce go założę).

Co nie należy do obowiązków moderatora? (czyli, Moderator może, ale nie musi ;) )

1. Poprawianie błędów ortograficznych i gramatycznych (użytkownik powinien sam starać się pisać poprawnie).
2. Poprawianie błędnych tagów.

Zielona 

Wysłany: 2007-06-24, 18:38   

nie musi oznacza nie wolno poprawiać tagów czy może a nie musi?
poza tym akceptuje, i mam pytanie po jakim czasie mogę przenosić do archiwum tematy z starymi życzeniami?

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-06-24, 19:10   

Marta, już odpowiadam...
Pyt. 1 - Może, ale nie musi (już poprawiłam tekst pierwszego posta)
Pyt. 2 - Myślę, że po 3 miesiącach od daty napisania ostatniego posta. Niektórych działów nie będziemy moderować pod względem przenoszenia postów do archiwum, ale to już ustalimy później.

Czekam na wypowiedzi następnych Moderatorów. Działacie, czy rezygnujecie?

asiunia_g 

Wysłany: 2007-06-24, 19:31   

Wyrażam zgode na te prawa i obowiązki

Mam pytanie, które zadałam także w innym temacie, czy piosenki i wierszew mam przenosić do archiwum??

Paulo Coelho

Dorota 

Wysłany: 2007-06-24, 19:49   

Christine napisał/a:
2. Poprawianie błędnych tagów.

co to tagi?

ps. pyt 2: moim zdaniem 3 miesiace, zeby się temat zdezaktualizował. Teraz są wakacje. Niektórzy wyjezdzają, wroca za wiele dni, tygodni, albo za jakiś czas będa mieli dostęp do komputerów. miesiac to za krótko, kwartał chyba będzie dobrze.

O.K. znaczy się: zgadzam się , akceptuję i wyrazam chęc poprawy :)

Andrea84 
Agnieszka

Wysłany: 2007-06-25, 09:44   )

ja też akceptuje

Andrzej 

Wysłany: 2007-06-25, 11:45   

Akceptuje.

nieistniejaca21 
kama

Wysłany: 2007-06-25, 15:40   

akceptuję

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-06-25, 17:15   

Dorota napisał/a:
co to tagi?

Tagi, to znaczniki kodu php (BBCode), dzięki którym możemy stosować pogrubienie, kolor, zmieniać wielkość czionki, pisać kursywą itp. itd.

Niektórzy gubią się w stosowaniu kilku kodów jednocześnie i zdarza się, że w tekście pozostają widoczne tagi, np. [b] [/color] [/quote] itp.
Kurs poprawnego wstawiania kodów też chyba będę musiała zrobić...

Jeśli ktoś potrafi naprawić tekst tak, aby błędne tagi zniknęły i nie pojawiły się nowe (i chce to zrobić), to będę wdzięczna za pomoc w ich poprawianiu.
- Zawsze można sprawdzić, czy napisany tekst wygląda właściwie - tak, jak chcemy, żeby wygladał - klikając przycisk "Podgląd", zamiast "Wyślij".

Gdy piszemy swój tekst, zawsze możemy korzystać z przycisku "Edytuj", który znajduje się nad postem i poprawić go, zamiast dopsywać - "Ojej, pomyliłam/łem się..."
Jeśli każdy będzie starał się poprawić błędy w swoim tekscie, odejmie dodatkowej pracy Administratorom i Moderatorom.

Madziulka 
Administrator
Miłego dzionka :-) Odeszła na zawsze

Wysłany: 2007-06-25, 21:49   

Dorotella już kiedyś pytała o tagi, chyba jej wywietrzało z główki ;)

Dorota 

Wysłany: 2007-06-25, 22:01   

Madzius, to nie mnie wywietrzało, ale...podejrzewam Alzheimera- zawsze mi chowa okulary... Moze sie chce do mnie wybrać? A moze takiego mam lenia :) , ze zamiast sobie przypominać, wolę się ie męczyć i jeszcze raz pytać :D
wiem, ani jedno ani drugie to nic dobrego... :oops:
przepraszam

Madziulka 
Administrator

Wysłany: 2007-06-26, 11:22   

to ich nie zapraszaj do siebie hihi

Dorota 

Wysłany: 2007-06-26, 16:31   

potrzebuję wiedziec, jak mam cos wyrzucić np. do archiwum. Nie jestem moderatorem archiwum. Czy to możliwe, zebym miała mozliwosc tam przenosić?

Madziulka 
Administrator

Wysłany: 2007-06-26, 17:57   

możesz tam przenieść post :) z archiwum przenieść gdzieś indziej - nie możesz :)

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-06-26, 17:59   

Jak to zrobić, znajdziesz odpowiedź tutaj - http://recklinghausena.on...opic.php?t=1433
Przenosić tematy do archiwum możesz (możesz przenosić do każdego działu), ale jak nie jesteś moderatorem Archiwum, nie przeniesiesz ich z Archiwum, do innego działu - i tylko tyle :)

Odpowiedz do tematu