Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - numer statystyczny choroby

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Sprawy Techniczne i Administracja Forum » Archiwum » numer statystyczny choroby

Przesunięty przez: Christine
2009-04-24, 14:52
numer statystyczny choroby
Autor Wiadomość

asiunia_g 

Wysłany: 2007-12-18, 01:01   numer statystyczny choroby

Zastanawiam sie jaki właściwie jest numer Naszej choroby, przez długi czas zawsze na skierowaniach i innych dokumentach miałam wpisywany L91.9 ale ostatnio jak bylam we wrześniu w szpitalu to wpisane na karcie gorączkowej miałam Q cośtam nie pamiętam numeru, a jak byłam teraz to znowu miałam pwisane D22.9 i się tak zastanawiam o co chodzi?? czy to tak specjalnie wpisują, żeby NFZ sie nie czepiał czu co?? bo wiem , że L to choroby skórne, Q to bodajże nerwowe a D to nowotwory
A jak to jest u was, co wpisują wam w kartach i innych papierach??

Paulo Coelho

Anka 

Wysłany: 2007-12-18, 09:14   

Z tego co wiem to NF1 nie ma numeru, bo tej choroby nie ma na liście NFZ.
Mnie wpisują L coś tam

Dorota 

Wysłany: 2007-12-18, 10:09   

chyba numer musi mieć....nie jestem pewna, ale to jest chyba system międzynarodowy, tzn. taki w Polsce obowiązuje, jaki na swiecie i nie ma znaczenia, czy zarejestrowana jest czy nie. A to, że lekarze róznie wpisują zależy, czy bardziej zakwalifikują do chorob skornych, czy onkologicznych, czu neurologicznych, po "uważaniu". To chyba polega na tym, że najpierw określa się grupę - np. D - dermatologia, potem jakiś nr zaszeregowania grupy, nr podgrupy i jeszcze dalej...itp.

Lipka 

Wysłany: 2007-12-18, 10:52   

Moja córka -mulan ,ma wpisywany nr.:Q-85,0 (NF 2)

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2007-12-18, 17:25   

jest to międzynarodowa klasyfikacja chorób i problemów zdrowotnych ICD 10. mozna ja znalezc w internecie. W dziale Q umiejscowione są wady rozwojowe wrodzone, zniekształcenia i aberracje chromosomalne. Pod Q85 umniejscowione sa choroby dziedziczne ze zmianami ektodermalnymi (fakomatozy), a pod 85.0 Nerwiakowłókniakowatość niezłośliwa
Najczęsciej lekarze wpsiuja to na co aktualnie sie leczymy i co jest problemem (przynajmniej tak jest u mnie)

Link do strony z klasyfikacja: http://stary1.portalmed.p...icd10/index.stm

asiunia_g 

Wysłany: 2007-12-18, 22:05   

dzięki

Aga u mnie to jest dziwne w tym znaczeniu, że na skierowaniu do szpitala mój lekarz zawsze wpisuje ten sam numer L91,9 a w ostatnim czasie na katrach gorączkowych mam wpisywany inny numer, mimo, że mam robioną operacje polegającą na tym samym co zawsze i wpisuje ja pielęgniarka oddziałowa potem na wypisie mam taki sam numer jak na karcie gorączkowej (pewnie wpisują go z tej karty bo zawsze ją zabieraja i za kilka godzin jest wypis) a pielęgniarka wpisuje numer zaraz po przyjęciu jeszcze bez konsultacji z jakimkolwiek lekarzem w sprawie zabiegu

Ale może w przypadku rekli można wpisywać rózne nmery bo jak wiemy Nasza choroba jest bardzo zróżnicowana

Paulo Coelho

Dorota 

Wysłany: 2007-12-18, 23:08   

chyba masz rację, przejrzalam tę klasyfikację i można NF wpisać pod rożne "numerki". I zaden błedem własciwie nie jest. L - to choroby skóry, zgadza się !

Christine 
Administrator

Wysłany: 2007-12-19, 02:43   

Reckli podciągają pod schorzenia neurologiczne, schorzenia związane z narządem ruchu, skórne, skórno-nerwowe i inne... Lekarze wpisują co tylko mogą, aby NFZ nie czepiał się ich potem i nie straszył brakiem refundacji... :evil:

kuba030 

Wysłany: 2008-01-06, 17:35   

numer statystyczny jednostki chorobowej przy recklinghausenii może być różny z uwagi na rozmiar choroby, umiejscowienia i spowodowanych szkodzeń w układzie nerwowym . może mieć nr np. 033, 082.

iwona738 

Wysłany: 2008-03-17, 21:56   

Moja córka na wszystkich wypisach ze szpitala ma numer Q85

jean 

Wysłany: 2008-03-19, 20:30   

,,
Ostatnio zmieniony przez jean 2011-10-10, 13:10, w całości zmieniany 1 raz  

Dorota 

Wysłany: 2008-03-19, 22:14   

tak, jest to wazne. kazda choroba ma swoj numer. Wyobraż sobie, ze moze być lekarz, któremu nic nie mowi nazwa...po n-rze statystycznym będzie wiedział, "z czym sie to je", z grubsza :-) pacjentem jakich poradni sie bywa, jakiego typu problemy mogą być, dotyczyć pacjenta.Ze wzgledu na duzą liczbę pomyłek diagnostycznych, rownież pacjentowi nie zaszkodzi wiedzieć, gdzie go-do jakiej grupy chorob-zapisano. Albo po prostu z czystej ciekawości.jeżeli mam przydzielony jakiś numer, to chcę wiedzieć, skąd, dlaczego i po co. Nic o nas bez nas!

Ewelina 
kochająca życie :-)

Wysłany: 2008-07-23, 08:47   

Ja tez na wszystkich skierowanach mam numer Q85

Christine 
Administrator

Wysłany: 2008-07-23, 09:41   

Q85.0 Nerwiakowłókniakowatość niezłośliwa
Q85.1 Stwardnienie guzowate
Q85.8 Inne fakomatozy niesklasyfikowane gdzie indziej
Q85.9 Fakomatoza, nieokreślona

Ponadto znalazłam to:
Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych, to międzynarodowy system diagnozy nozologicznej. - http://pl.wikipedia.org/wiki/ICD-10

julka 

Wysłany: 2011-12-07, 22:03   

Lipka napisał/a:
Moja córka -mulan ,ma wpisywany nr.:Q-85,0 (NF 2)

to już wiem jaki ja mam numerek nf :lol: :lol:

ostatnio na izbie przyjęć godzine szukali kodu w 2 książkach nie było :D MIAŁAM W KARCIE PUŻNIEJ WPISANE 3 KODY, NIE PAMIĘTAM JUZ JAKIE BYŁ NA STO PROCENT 85 I ODPOWIADAJˇCY NIEDOKRWISTO?CI

a na wypisie miałam ,,pacjentka,, z NF1

Odpowiedz do tematu