Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - pomysły na 1%

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Stowarzyszenie Alba Julia » 1% » pomysły na 1%

Przesunięty przez: Christine
2012-05-14, 22:21
pomysły na 1%
Autor Wiadomość

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2012-04-04, 17:44   

szukanie sponsorów w obecnych czasach nie jest proste. Teraz niewiele firm jest skłonnych do wydania pieniędzy bo oszczędza sie na wszystkim.

Pomyślałam cos innego. Może wymyślić jeden wzór jaki widniałby na koszulce i go umiescic na forum lub przesyłać sobie go droga mailową. Później każda osoba mogłaby sama na własną rekę wydrukować na zakupionej przez siebie koszulce.Ustalilibyśmy może tylko jej kolor.

sylwia 

Wysłany: 2012-04-04, 18:01   koszuleczki

jestem za super pomysł

mic 
MiChAł

Wysłany: 2012-04-06, 09:44   

a ja mam inny pomysł ale nie wiem jak jest z realizacja czgos takiego.

Na początku roku do niektórych gazet są dodawane płyty do rozliczeń podatkowych z wprowadzonym już automatycznie nr KRS. Może i nasze stowarzyszenie by mogło pomyśleć i spróbować na przyszły rok

Christine 
Administrator

Wysłany: 2012-04-06, 11:45   

Najpierw to chyba trzeba posiadać licencję na taki program lub mieć dobrego informatyka, który taki program dla nas napisze - wtedy może nie byłoby kosztów.
Jednak całkowicie bez kosztów by się to nie obeszło - np. zakup płyt, drukowanie etykiet, okładek, itd....

Po co wyważać otwarte drzwi? - Przecież są programy, darmowe, dostępne w sieci i na płytach w różnych gazetach komputerowych, gdzie nie ma wpisanego numeru KRS i można wpisać dowolny.

mic 
MiChAł

Wysłany: 2012-04-06, 15:38   

niby tak, ale jakby ktos kupil owa gazeta z nasza plyta i z niej sie rozliczyl to wiecej pieniedzy z podatku by wplynelo na konto stowarzyszenia.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2012-04-06, 20:16   

Takich gazet z płytami jest sporo, a w Internecie programy do rozliczeń podatkowych są za darmo. - Jedni kupią, inni ściągną z netu...
Trudno powiedzieć, czy wpływałoby więcej pieniędzy z tego 1% i czy opłaciłoby się w to najpierw zainwestować, no i co na to statut stowarzyszenia? Czy można to o razu wpisać na cele statutowe, czy też wymagałoby to odrębnej uchwały?... - w tym temacie najlepiej orientuje się Dorota, ja się nie wypowiadam...

Magda 

Wysłany: 2012-04-11, 15:43   

Po za tym nie wiem jak inni ale nie lubie jak mi sie cos narzuca z gory i takie plyty mnie troche złościły;/

julka 

Wysłany: 2012-04-13, 15:30   

a może kalendarzyki koszt tysiąca to około 26 zł wielkość jest jak wizytówka każdy by zamówił na po tysiaczku na swój koszt i promował 1% w śród swoich znajomych itd?

ja sama zbieram dla koleżanki co ma chore dziecko i rozlicza moja sąsiadka i jak ludzie się godza to wpisuje krs gabriela i już z nazbierałam dla niego około 16 tys zł. każdy co się rozlicza u niej dostaje ten kalendarzyk, zostawiałam je w różnych miejscach kioskach ruchu, w stacji paliw, w spożywczym, dałam listonoszowi żeby ludziom z listami wkładał, rozdałam ich około 3 tysięcy.

myślę że nawet można by było żeby samo stowarzyszenie wyprodukowało właśnie z pieniędzy z 1 te kalendarzyki i rozsyłało je do członków stowarzyszenia i forumowiczów i Ci je pchneli w świat

[ Dodano: 2012-04-13, 16:33 ]
opracowanie graficzne-kalendarzyka i drukarnie mogę sama załatwić, może by dało radę i zniżke jakąś wytargować, wiem że już w tym roku nie za bardo bo już końcówka ale w przyszłym można by było się pokusić o te kalendarzyki, ja sama byłabym w stanie rozdać około 3 tys może i jak bym się sprężyło to i 5tys/

whitecat 
Send me an Angel

Wysłany: 2012-04-16, 10:33   

A może jest szansa jeszcze w jakimś programie tv, typu "uwaga" - absolutnie nie w celu wywoływania sensacji, tylko by o nas z nf1 powiedzieć. Może kilka osób by wystąpiło....można opowiedzieć o chorobie, naszych problemach, o naszym stowarzyszeniu - przecież było tak naprawdę wiele programów o różnych chorych osobach i niejednokrotnie później był odzew wielu osób chętnych pomóc. Na początek pomoc finansowa dla stowarzyszenia, byśmy mogli bardziej je wypromować bo jest nas naprawdę dużo z nf1.....Jedni z nas przechodzą nf z lekkimi objawami inni z ciężkimi, nie każdy też radzi z tym sobie emocjonalnie. Chodzi też o lepszą opiekę lekarską i ogólnie dostęp do niej. Tak naprawdę każdy z nas ma jakiś pomysł :) Trzeba to jakoś zebrać i może wyklaruje się coś dobrego choćby w przyszłości dla naszych dzieci, wnuków......

mama kajtka 

Wysłany: 2012-04-16, 12:45   

zgadzam się z whitecat, taki program dużo by dał,przede wszystkim uświadomiłby ,że tacy ludzie istnieją i potrzebują wsparcia ,pomocy.Ja sama zbieram co roku 1% na subkonto Kajtka i jest to trudna i mozolna praca,opiera się przede wszystkim na rodzinie, znajomych,znajomych znajomych itd.W DDTVN jest fajny cykl raz w tygodniu ,,Zielone Drzwi'', tam pokazują ludzi niepełnosprawnych, którzy starają się żyć ,,normalnie'' mimo choroby.

julka 

Wysłany: 2012-04-16, 13:28   

a co na to członkowie stowarzyszenia obecni na forum?

whitecat 
Send me an Angel

Wysłany: 2012-04-22, 09:18   

W jaki sposób można by poważnie poruszyć tą sprawę? Czy ktoś z członków stowarzyszenia ma na to jakiś wpływ :?: ? A może przy jakimś kolejnym większym spotkaniu porozmawiać o tym, sądzę że warto...może naprawdę moglibyśmy spróbować zainteresować poważnie tym tv? Podrzucajcie jeszcze jakieś pomysły :)

julka 

Wysłany: 2012-04-22, 11:09   

ja będe wiedziała jutro ile będzie kosztowało wydrukowanie takich kalendarzyków wstępnie podałam iliośc 20 tys - moim zdaniem jest to liczba do rozdania na około 5 osób, ja sama rozdawałam kalendarzyki około 4tys sztuk i to pikuś. a kto pracuje lub studiuje to ma więcej możliwości do rozdawani

tylko ciekawe co członkowie stowarzyszenia lub osoby odpowiedzialne za idee promowania 1% na to.

myślę że jakby stowarzyszenie wydało na to troszkę kasy , na taką formę promocji wpływy z 1 były by większe, czasem żeby dostać coś najpierw trzeba dać

każdy z nas ma kogoś znajomego kto wypełnia pity można by było dac tej osobie kilkaset kalendarzyków i powiedzieć żeby się pytała ludzi czy może wpisywać krs naszego stowarzyszenia . ja w tym roku zbieram na dziecko koleżanki i z wiadomych mi źródeł wiem że na jej koncie będzie już około 20tys zł.

sama nie wiedziałam jak to szybko się zbiera i za rok z chęcią bym promowała 1 dla naszego stowarzyszenia, -im więcej kasy będzie to tym większe możliwości

i mam pytanko można by było wydzielić z tego tematu posty na temat właśnie 1? i umieścić w oddzielnym? -łatwiej go będzie zmienić -z góry dziękuje moderatorom, pozdrawiam i miłego dnia życzę

Christine 
Administrator

Wysłany: 2012-04-22, 17:02   

Członkiem stowarzyszenia może zostać każdy, ale nie każdy członek stowarzyszenia jest członkiem zarządu stowarzyszenia - a tylko zarząd ma decydujący głos w podobnych sprawach.

Jeśli chodzi o promowanie 1%, to nie rozumiem - kto ma być odpowiedzialny? - Przecież nie ma odrębnej osoby, która się tm zajmuje i może to robić każdy - no i takie osoby również nie mogą mieć wpływu na decyzje o dyspozycji finansami stowarzyszenia.

Wypowiadałam się już nie raz, jako jeden z członków zarządu, ale ja sama nie mogę odpowiadać na podobne pytania, ani o niczym decydować.

Pisałam na PW do Pani Prezes, ale pomimo, że była na forum, nie czytała wiadomości... - Dlatego wciąż czekamy, bo to nie jedyny temat do obgadania w sprawach stowarzyszenia.

Andrzej 

Wysłany: 2012-04-22, 20:08   

Decydujące zdanie ma Walne Zebranie Stowarzyszenia.
Pomysł wydaje mi się bardzo dobry.
Obok ulotek jakie Stowarzyszenie rozprowadziło, była by to dodatkowa forma promocji,

Odpowiedz do tematu