Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - pomysły na 1%

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Stowarzyszenie Alba Julia » 1% » pomysły na 1%

Przesunięty przez: Christine
2012-05-14, 22:21
pomysły na 1%
Autor Wiadomość

julka 

Wysłany: 2012-04-22, 20:58   

ja ze swojej strony jutro napisze o kosztach tych kalendarzyków . podam wstępnie cene. grafikę może jakaś zdolna osoba może z forum zrobi jak nie to znajdę grafika lub sama posiedzę nad tym, zrobię kilka wzorów
potrzebna mi będzie tylko jedna osoba z kt będę mogła się porozumiewać w tj sprawie i ewentualnie podam namiary tej osobie ze stowarzyszenia co podjęła by się dalszej pracy tz chodzi mi o koszty tz ktoś kto będzie mógł porozmawiać o tym na walnym zgromadzeniu czy czymś takim i żeby nie wiem jak to tam jest skarbnikiem i żeby wszystko było legalnie, z tego co się orientuję jakaś część kosztów na kalendarzyki może być wliczona w podatek tz można odliczyć ale jeszczę nie wiem czt to może robić stowarzyszenie czy tylko osoba prywatna.

jeżeli cena z tej drukarni będzie wysoka to mam namiary już na 3 inne drukarnie

mówię wstępnie podałam 20 tys ale wg mnie to jest tylko dla kilku osób na kilka dni do rozdawania może powiem gdzie ja rozdawałam kalendarzyki swojej koleżanki

- dałam listonoszowi żeby rozdawał razem z listami
-zostawiłam w poczekalniach przed gabinetami
-dałam pani z kiosku z gazetami w szpitalu żeby rozdawała ludziom
-rozdałam rodzinie
-rozdałam znajomym żeby rozdawali na swoich uczelniach
sąsiadom
osiedlowym sklepie
-stacji paliw
- supermarkecie budowlanym przy kasie
-na stoliku w skarbówce
-wkleiłam apel na portale społecznościowe
-dałam 3 osobom rozliczającym pity żeby pytała i jak ludzie się zgodzą wpisywały ten krs w rubryce1%

zostawiłam w sekretariacie szkoły
dałam paniom z przedszkola
taksówkarzom

ogólnie gdzie tylko bym nie poszła brałam ze sobą około 1500 sztuk , czasami jak pytałam się czy mogę zostawić kalendarzyki dostawałam wiąznke epitetów i szybko uciekałam ale w większości przypadków ludzie chętnie biorą i jak mnie jeszcze widzieli to słyszałam -a ma pani jeszcze kalendarzyki? najlepiej rozdawać w okresie noworoczym jak jeszcze mało ludzi ma i każdy chce -jest wtedy większe prawdopodobieństwo że kalendarzyk będzie zawsze pod ręką, w portfelu i ludziom wbije się w pamięć i przy rozliczeniu będą pamiętali o nas

[ Dodano: 2012-04-22, 22:08 ]
mogę prosić Zieloną, Agę 80 lub Dorotkę , O wydzielenie z tego tematu postów związanych z ideą 1 w osobny temat? -żeby łatwiej było go znaleźć :prosze: :prosze: :prosze:

[ Dodano: 2012-04-22, 22:44 ]
na necie za małe zamówienia za 50szt płaci się 69zł +koszt wysyłki ale to drogo jest , zobaczymy co mi powie szef drukarni jak jutro się spotkam mam nadzieję że im więcej tym taniej w przeliczeniu za sztukę będzie

inny pomysł to serial na dobre i na złe dzisiaj było o stwardnieniu guzowatym, -mama oglądała i dz mnie zadzwoniła -ale to jest chyba promocja choroby a nie 1% :| .poczekam do jutra i się odezwę

whitecat 
Send me an Angel

Wysłany: 2012-04-23, 08:11   

Julka, odnośnie serialu "na dobre i na złe", to dawno temu ( jakieś 8-10 lat wstecz ) był odcinek o nf. Nie wiem czy później nie było bo już bardzo długo nie oglądam.

Kalendarzyki super sprawa i miejmy nadzieję że w kolejnym sezonie podatkowym wszystko się uda :D

Ja jeszcze nadal myślę o mediach, tak jak wspomniałam wcześniej program typu "uwaga". Może naprawdę parę osób by mogło wystąpić, opowiedzieć więcej o chorobie, zmaganiach z nią, naszym stowarzyszeniu. Może w tej sprawie ktoś z zarządu musiał by się zwrócić do tv ( do danego programu ), a może wystarczy coś w rodzaju takiego wspólnego listu, maila do programu kilku osób z forum. Dobrze i rzeczowo opisać, zwracając się jednocześnie z prośba o stworzenie takiego odcinka o osobach dotkniętych naszą choroba? :?:

asiunia_g 

Wysłany: 2012-04-23, 14:36   

z tego co mi sie obiło o uszy spotkania stowarzyszenia w najbliższym czasie już nie będzie więc mamy co najmniej pół roku na wnioski i decyzje. Mysle, ze jak jesienią podejmiemy decyzje w sprawie kalendarzyków to do nowego roku zdążymy załatwić. Program w tv tez ma sens po nowym roku

Paulo Coelho

julka 

Wysłany: 2012-04-23, 16:20   

nie udało mi się dogadac z szefem firmy nie zrobił mi wyliczenia bo miał masę roboty ale obiecał zrobić to jak tylko będzie mógł

obecnie szukam namiarów na inne drukarnie żeby porównać ceny

[ Dodano: 2012-04-24, 11:49 ]
koszt w tej drukarni to około 45zł za 1000szt bez papieru ale nie podejmą sie tego więc szukam innej.

proszę raz jeszcze moderatorów o wydzielenie tego tematu wiem że jestem upierdliwa
BŁAGAM :help: :help: :help: :help:

[ Dodano: 2012-04-24, 22:13 ]
poprawiłam błąd było 45 zł za 1000 a nie za 100

powysyłałam wiadomości do 4 drukarni i czekam na odpowiedzi.
dziękuję mza przeniesienie tematu- łatwiej będzie go znaleźć :*

[ Dodano: 2012-05-11, 10:01 ]
znalazłam taką drukarnie wydzwoniłam chyba z 50 a maili nie wiem ile wysłałam oferta jak dal mnie rewelacyjna :jupi: :jupi: :jupi:

miożna też ZA DARO WYBRAĆ SOBIE PROJEKT ALE TEŻ MAM 2 KOLEŻANKI CO MOGA TO ZROBIĆ LUB MOŻE ZE STOWARZTYSZENIA KTO? ZAPROPONUJE jeszcze dużo czasu więc to jest szczególik

przechodze do konkretów a mianowicie

5000sztuk za 147,60zł plus koszty przesyłki

więcej tu http://allegro.pl/wizytow...2285410130.html

ta drukarnia jest sprawdzona robią dobrze . i myślę że mogę przestać już szukać tylko..... właśnie ja znalazłam i co dalej do kogo mam się zgłosić żeby zgłosić sie do stowarzyszenia żeby pokryło koszty wydruku i przesyłki?

ja ze swojej strony mogę się zgłosić na ochotnika w rozsyłaniu ich do ludzi
myślę że bym mogła się podjąć tego
sama myślę że bym mogła rozdać około 8tys tak do 10tys

może mam takie pytanie wstępne nie wiem czy mogę od razu mówię że to nie jest zobowiązująco napiszcie czy wy możecie też porozdawac takie kalendarzyki???
i ile sztuk byście byli w stanie rozdać???

to ja się zgłaszam na tą listę ilość około 8tys
KTO NASTĘPNY???????

LUDZISKA POMOCY ŻEBY TO NIE BYŁO NIE WYPAŁ , ROBIMY TO DLA SIEBIE :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

[ Dodano: 2012-05-12, 23:10 ]
czy to naprawdę tak dużo kosztuje, przyjąć do siebie kilkaset sztuk kalendarzyków i rozdać je w pracy, szkole, zostawić pod gabinetem lekarza w szpitalu?

liczę na was....

naprawdę nikt nie może poświęcić jednego dnia w roku ?
przecież jak ktoś teraz zadeklaruje się że przyjmie ileś tam kalendarzyków to nie jest to wiążące? nic nie będzie kosztowało

tyle osób się wypowiadało w tym temacie teraz cisza????????????

whitecat, asiunia_g, Christinko, Zielona. Nieistniejąca21. Jean, Ewelinki, AniuZ. MamoKajtka, Jolu, Acia500 ,Aga80, Jagusiu, Lipko, Mulan. PEKAPE, Dorotko, Yarusel, Balbinko, KASIU, Mic-ku, Andiak, Inna24, Anka, Sylwia. Pczeska. Andziula16, Kinga, Stonka

i wszyscy inni których nie wymieniłam piszcie ile byście byli w stanie roznieść

Dorota 

Wysłany: 2012-05-14, 08:09   

ja bym trochę chciała, mogłabym rozdawać na bardziej i mniej oficjalnych spotkaniach :-) I chyba nie trzeba zamawiać wiecej, niż 20 tys. zobaczymy po tej partii, jak nam pójdzie. zawsze można dodrukować.
Podaj koszty, a z zarządem zajmiemy sie rozliczaniem kosztów. Poza tym nie ma co szaleć z większą iloscia, najpierw zobaczmy, jak to się ma do wpływów :-)
Rozumiem, ze kalendarzyki byłyby na 2013 rok, bo ten już zaraz osiągnie półmetek, a 1% na ten rok już jest wyczerpany.
Dorota
Ostatnio zmieniony przez Dorota 2012-05-14, 08:29, w całości zmieniany 1 raz  

whitecat 
Send me an Angel

Wysłany: 2012-05-14, 08:19   

Julka ja również z chęcią wezmę kalendarzyki :)
Ustalmy tylko ( właściwie zarząd chyba musi tą decyzję podjąć :?: ) czy stowarzyszenie może za to zapłacić a jeśli nie, to może spróbujemy sami się na nie zrzucić. W takim wypadku ja się deklaruję że za część kalendarzyków zapłacę.

Dorota 

Wysłany: 2012-05-14, 08:20   

toż napisałam, ze może :-) oczywiście, warto powalczyć, by cena była jak najniższa :-)

julka 

Wysłany: 2012-05-14, 08:52   

w poprzednim poście podałam link do drukarni. ogłaszaja się na alegro i są wiarygodni 6 osób mi znajomych zamawiali i wszystko było ok 5000sztuk za 147,60zł plus koszty przesyłki .
ja uważam ale to moje tylko skromne zdanie że 20 tys może być na początek ale to będzie za mało i oczywiście chodzi za przyszły rok
a druk powinien być w granicach listopada w razie zmian w numerach krs i innych

[ Dodano: 2012-05-14, 09:53 ]
ps ja mogę wziąść na siebie całą organizację, tylko kwestia zapłaty za druk. ja mogę rozsyłać do wszystkich żeby nie było za dużo na głowę stowarzyszenia

asiunia_g 

Wysłany: 2012-05-14, 11:50   

Ja również deklaruje, że jestem chetna do rozprowadzania kalendarzyków. Mamy zgode Pani Prezes i Zarządu, wiec teraz pólł roku na uzgodnienie szaty graficznej i pozostałych szczegułów,
wyobrażacie sobie gdyby 20tyś osób wpłaciło 1procent :D

Paulo Coelho

sylwia 

Wysłany: 2012-05-14, 11:59   

też mogę roznieść parę tyś :) to żaden problem mąż pracuje w firmie oczyszczającej miasto wiec jezdzi po całej okolicy i w kilku nastu firmach zabierając śmieci może zostawiać żaden problem

julka 

Wysłany: 2012-05-14, 12:42   

20tys osób nie wpłaci . ale oby to zrobiła co 5 osoba.
ja mam w znajomych osoby co rozliczają pity i im zleciłam że maja się pytać i wpisywać KRS koleżanki . sama nie przekaże bo jesteśmy z mężem rozliczani na zero ale już 3 sąsiadów z żonami - mają prosperujące firmy więc ich jest wyższy i wiem że w rozliczeniu wpisali ,,mój,, krs.

sylwia, ulotkę z 1 można by było rozdawać ludkom już w 3 kwartale razem z fakturami za śmieci. jeżeli to duża firma to i można by było z szefem pogadać i żeby księgowe ludziom wpisywały krs naszego stowarzyszenia

dzisiaj podzwoniłam do 4 osób co wypełniały pity (ludziom) i juz nazbierane jest bliski 40tys (i to tylko z wiadomych źródeł) a co z tymi paroma tysiącami co rozdałam w tłum , po sklepach, lekarzach dyskotekach itp?
dobre i parę złotych jak wpłynie, będzie na papier do drukarek czy jakieś inne stowarzyszeniowe sprawy.

PS dostałam namiary na nowe drukarnie i muszę sprawdzić ich oferty ale chyba nikt nie przebije 5000szt za 150zł

co do loga to proszę mi jak ktoś ma dostęp bo ja nie wiem jak ono wygląda dostarczyć na priw , będę miała czas to popracuję nad tym i może coś z tego wyjdzie.
może nasza Ewelikna się zgłosi (liczę na nią) bo wiem że ładne prezentacje robi to i jakaś graficzka mała ładna by powstała,

[ Dodano: 2012-05-14, 13:45 ]
i jeszcze jedn mam pytanie do prawników, jeżeli będziemy zbierać za rok 2012 to kiedy będzie ogólne rozliczenie i kiedy kaska wpłynie na konto stowarzyszenia ?

ja postaram się wkleić jak to może wyglądać na przykładzie mojej koleżanki. i wypowiedzcie się jak to wam wygląda, -wkleje jak znajdę chwilkę

[ Dodano: 2012-05-14, 13:49 ]
no mam jest coś takiego tekst też jakoś wspólnie ułożymy :)

sylwia 

Wysłany: 2012-05-14, 12:54   

firma męża to ok 120 osób ja jestem na forum od pazdziernika dopiero i mało o tym wiedziała

julka 

Wysłany: 2012-05-14, 13:11   

sylwia, ten pomysł jest świeży
wszystko da się nadrobić

sylwia 

Wysłany: 2012-05-14, 14:07   

no tez tak myślę ale tym dzisiejszym myśleniem spaliłam mięsko na obiad ;/ ha ha ha trudno będzie jajo na obiad :wink:

julka 

Wysłany: 2012-05-14, 14:28   

powiedz że to świnka murzynek :lol:

Odpowiedz do tematu