Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - pomysły na 1%

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Stowarzyszenie Alba Julia » 1% » pomysły na 1%

Przesunięty przez: Christine
2012-05-14, 23:21
pomysły na 1%
Autor Wiadomość

Dorota 

Wysłany: 2012-06-03, 18:57   

ja wiem, Julko.
To nie jest takie proste.
Trzeba napisać projekt i wpasowac się w konkretne transze. Trzeba mieć też wkład własny. Spełnić wszystkie kryteria. Wykonać ten projekt, rozliczyć się z niego - finansowo, merytorycznie, z działań, na które wpłynęły środki, znależć partnerów. Sprawozdawczość - cząstkowa i całościowa. Nie muszą to być fundusze unijne, moze być też fundusz norweski, szwajcarski, we współpracy bileteralnej.
Szukam takiego projektu, któremu stowarzyszenie mogłoby sprostać, ale poki co, nie znalazłam :-(
Samo napisanie projektu to najmniejszy problem. Pracowałam w ramach funduszy unijnych z osobami niepełnosprawnymi. Pieniądze z funduszy nie są na zasadzie - oto kasa i sobie róbta co chceta. Trzeba dokładnie określić cele i wydatkowanie co do grosza.
Sam projekt to tylko część sprawy. Przygotowanie, rozliczenie i sprawozdawczość jeszcze po zamknięciu działań dla beneficjentów jeszcze trwa. Kontrole są nieustannie.
Poza tym, nawet, jezeli znalazłby się projekt, np. edukacja prozdrowotna osób z NF, to kto go zrealizuje? Najmniejszy projekt to robota dla 10 osób minimum rok.
Przeprowadzić ewaluację itp. Skonczyłam roczne studia podyplomowe z prowadzenia i realizacji funduszy unijnych i.....nie wiem, czy bym się podjęła.
.
Kiedyś myslałam, ze jak skończę podyplomowe z funduszy unijnych, to będzie dla mnie pikuś, ale jednak nie.
Projekt, w którym pracowałam skończył się w listopadzie. Jeszcze w kwietniu byłam proszona o złożenie podpisów pod dokumentami ( a prowadziłam tylko warsztaty), jako "podwykonawca - bo jednostka pośrednicząca się dopatrzyła braków.
Jezeli kto chce się podjąć, to będę bardzo wdzięczna. Nie zniechęcam w zadnym wypadku. Fundusze są dla ludzi, są realizowane.
Błędne jest myślenie, ze na funduszach stowarzyszenie "zarobi". Nic nie zarobi. Może zarobić w tym sensie, ze w ramach projektu wyda publikacje ( jako jedno z działań, o tym myślalam), pod warunkiem spełnienia wymogów zamówień publicznych), kupi sprzęt, np. komputer, który musi byc przez 5 lat w siedzibie itp. Dorobią sobie prowadzący projekt-koordynator, księgowa, prawnik, specjalista od prawa pracy, edukatorzy, trenerzy itp

Dorota

GosiaD 
GosiaD&Bart

Wysłany: 2012-06-11, 23:27   

Nie chciałabym gasić jakichkolwiek pomysłów, każdy z nich w rożnych srodowiskach może okazać się dobry, jednak....
pracując w firmie na wybrzeżu odbieram na początku roku wiele próśb o przekazanie 1% podatku na subkonta, fundacje, stowarzyszenia. Większość z nich zostaje "przyczepiona" na tablicę ogłoszeń, jaki jest odzew.... prawie żaden. Ludzie z firmy przekazują swój 1% dla znajomych, rodziny. Mi osobiście udało się pozyskać jedynie parę osób, które przekazały na nasze stowarzyszenie. W firmie zatrudniajacej 50 osób spotkałam się z 10 wewnętrznymi prośbami.
Osobiście uważam że powinniśmy bardziej skupić się na biurach rachunkowych, które przekazują nam podatek od firm pozostawiających wolną rękę księgowej. My takie biuro znaleźliśmy w Krakowie, pomimo że mieszkamy w Gdyni. Też po znajomości, po rodzinie.
Co do kalendarzyków - mam dwojakie odczucie... ja osobiście wszystkie takie formy agitacji przekazuje .......do kosza.
Nie mam złotego środka bo taki nie istnieje. Jak najbardziej możemy spróbować.
Tak jak pisałam powyżej, rożne środowiska rożnie reagują, ja piszę się na początek na 200 szt kalendarzyków.
Ostatnio zmieniony przez Christine 2012-06-12, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  

julka 

Wysłany: 2012-06-12, 14:52   

może lepiej nic nie robić i jak zwylke narzekać że stowarzyszenie nie ma kasy na spotkania festyny itd

GosiaD 
GosiaD&Bart

Wysłany: 2012-06-18, 19:17   

Julka - to nie miało być gaszenie

julka 

Wysłany: 2012-06-19, 21:53   

a ja dziś podliczyłam ,,zebrałam ,, koleżance 45tys sł z kalendarzyków z tych co są znajomymi i się przyznali :jupi:

GosiaD 
GosiaD&Bart

Wysłany: 2012-06-26, 22:21   

no to gratulacje

julka 

Wysłany: 2012-06-26, 23:00   

ja też się cieszę i dziwię bo zrobiłam to tak mimochodem i tak prawie od niechcenia , praktycznie mnie to nic nie kosztowało prócz trochę ,,pomyślunku,,

Ewelina 
kochająca życie :-)

Wysłany: 2012-08-07, 08:52   przykład kalendarzyka

Zrobiłam próbny kalendarzyk bo kiedyś była mowa o tym. Co prawda nie jest za ładny.

julka 

Wysłany: 2012-08-07, 12:40   

super mam jedna uwagę tylko. zakładając ze one będą wieklości wizytówki to ta strona z kalend. raczej powinna ograniczać się tylko do cyferek, ewentualnie do jakiegoś tła

i może ewelinko jak masz chwile zrób takie same tylko z innym tłem np czerwone? żeby łatwo się w oczy rzucało
a Wy jak myślicie?

Ewelina 

Wysłany: 2012-08-07, 13:12   druga wersja kalendarzyka

Druga wersja kalendarzyka, Julka spróbuję zrobić to na czerwonym tle, może macie jeszcze jakieś uwagi co to tekstu. Bo sama nie wiem co napisać na tym

[ Dodano: 2012-08-07, 13:42 ]
Specjalnie dla Julki ;) na czerwonym tle

sylwia 

Wysłany: 2012-08-07, 14:11   

a jak by je zrobić w wersji podwójnej taki rozkładany wiem że to dodatkowe koszty ale można by wtedy umieścić wiecej informacji coś w formie zaproszenia tylko mniejsze

Ewelina 

Wysłany: 2012-08-07, 21:07   kalendarzyk nowe wersje

Co myślicie o tym. Julka co jeszcze poprawić jakieś sugestie, jakiś może masz lepszy tekst, sama nie wiem. wiem tylko jedno że ta grafika coś za dobrze mi nie wychodzi/ :) Czekam na Wasze opinię

julka 

Wysłany: 2012-08-08, 08:33   

nie chcę kryttkować bo sama nie potrafię robić tego . a t jednak twoja ciezka praca ewelinko.... ja o tym nie będe decydowała przecież jak to ma wyglądać
jedyne co mmi się wydaję to mało ciekawe sa one to znaczy mało skupiaja wzrok

ta pierwsza czerwona wersja kalendarzyka z datami mi pasuje ale ta 2 strona sama nie wiem czego chce fajnie wygląda tekst po prawej a księżyc po lewej tylko ani tekstu nie moge przeczytać ( mam zwolniony net i powiększenie sie nie otwiera) więc nie wiem czy w formacie wizytówki będzie to czytelne? .....yyyyyy może zostawić ten tekst po tej prawej stronie a po lewej strzelić logo?

a może ktoś będzie chciał się pochwalić zdjęciem swojego dzidziusia dziecka? i napiszę sie że dziecko xy ma nf i jaka to jest choroba i jeżeli chcesz to wesprzyj stowarzyszenie itd
nie chce sie wymandrzeć może bardziej upoważnione się wypowiedzą na ten temat, bo to co ja myślę piszę jest takie luźne i tylko to są moje myśli . i nie jest to wiążące

ele Ewelince wielkie

Christine 
Administrator

Wysłany: 2012-08-08, 09:39   

Wersje kalendarzyków ciekawe, ale i tak nie mogłyby pójść w takim stanie do druku, bo stowarzyszenie zamierza zmienić logo - bo to, z dziewczynką i motylkiem, to absolutnie niczym nie nawiązuje do choroby, ani działalności stowarzyszenia.

No i pytanko - bardzo ważne, do Eweliny - skąd wzięłaś fotki dzieci i widok Ziemi do kalendarzyka?

Ewelina 

Wysłany: 2012-08-08, 09:48   

zdjęcia wzięłam z filmików z YouTube dotyczących NF1, a widok ziemni miałam na komputerze w obrazach. Ja także myślę jak Julka żeby było lepiej jak ktoś by zgodził się udostępnić zdjęcia swojego dziecka :)

Odpowiedz do tematu