Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - pomozecie

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Technika i Informatyka » Komputery » pomozecie

pomozecie
Autor Wiadomość

Christine 
Administrator

Wysłany: 2013-01-26, 18:47   

Zielona, dlatego napisałam, że pomagam, jeśli mogę pomóc - nie tracę przez to pieniędzy, ani cennego czasu, który miałam poświęcić na co innego.

pekape 

Ostrzeżeń:
 4/3/6

Wysłany: 2013-01-26, 19:31   

ja nie mam rodziny na utrzymaniu ale kto wie ile jeszcze bvede mógł pracowac dlatego wyciskam ile mogę. Ja musze zapewniac sobie teraz przyszłość a nie myslec o tym gdy juz bedzie za późno

Christine 
Administrator

Wysłany: 2013-01-26, 19:42   

Nikt nie ma Ci tego za złe, że chcesz zapewnić sobie przyszłość, tylko mam prośbę - nie staraj się na siłę przekonywać nikogo do swojego zdania i uszanuj, że ktoś może mieć inne.

pekape 

Ostrzeżeń:
 4/3/6

Wysłany: 2013-01-27, 15:42   

Przekonuje tylko wtedy gdy wiem że mam na 100% racje i argumenty potwierdzające.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2013-01-28, 09:25   

No cóż... jak widać tylko Ty jeden uważałeś, że masz rację, co do jedynej, prawidłowej metody nauczania obsługi komputera, a wszyscy tkwimy w błędzie (takie jest Twoje zdanie) - ja widzę tu jakąś anormalność... :wow: - Proszę o te "argumenty potwierdzające" :)

pekape 

Ostrzeżeń:
 4/3/6

Wysłany: 2013-02-06, 23:32   

Prosty przykład: Języka obcego uczysz się na pamięć? Nie. Jedynie słówek możesz sie nauczyc ale dalej juz nie bardzo. Tak samo jest z komputerem. Wszystko co dzieje sie jest dialogiem, seria pytań i odpowiedzi. Mniej lub bardziej ubrane w terminologie ale zawsze jest to dialog. Nauczyłem nie jedną osobę . Nie jedna praca magisterska została obroniona. Z moich usług korzystają również takie instytucje jak Polski Związek Niewidomych, Stowarzyszenie architektów Polskich w Krakowie, Krakowskie Centrum Egzaminacyjne które jest jednym z liderów szkoleniowych na rynku europejskim, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie w całej Polsce, Urzędy miast i gmin... Więc proszę nie piszcie bzdur. Naprawde wiem co mówię. Teraz bede prowadził szkolenie z seniorami w Zamościu od soboty. Oni nie umieja nic ale chce żeby złapali podstawy bezpiecznej pracy z internetem oraz formy komunikacji błyskawicznej... Jestem na 90 % przekonany że efekty będa i to spore.

jean 

Wysłany: 2013-02-07, 00:45   

pekape zycze Ci Powodzenia z calego serca :)

http://www.przeszczeptwarzy.pl/

Dorota 

Wysłany: 2013-02-07, 11:17   

pekape napisał/a:
ja nie mam rodziny na utrzymaniu ale kto wie ile jeszcze bvede mógł pracowac dlatego wyciskam ile mogę. Ja musze zapewniac sobie teraz przyszłość a nie myslec o tym gdy juz bedzie za późno

To dobrze, że myślisz o przyszłości, lecz co to ma wspólnego z Twoimi stwierdzeniami, że wszyscy muszą wiedzieć wszystko o sprzęcie, oprogramowaniach itd.....co chcesz udowodnić?

Nie mam zamiaru rozwijać się w umiejętnościach komputerowych. Mogłabym z kolei uznać, pisząc zawodowym slangiem, ze Ty koniecznie musisz podszkolić się z innym rodzajem wiedzy, np. z mojej "półki" zawodowej ( nie byłoby to złe :-) ). Uważam jednak, że każdy ma własne zainteresowania i potrzeby, realizując je we własny sposób.
Brak Tobie wyczucia i taktu. Namawianie kogokolwiek tutaj do płatnej nauki jest nietaktem. Z ofertą handlową możesz wystąpić do instytucji lub osób, lecz namawianie do płatnych usług grupy ludzi, którzy zebrali się w nieformalny, nieprzymuszony sposób w forum społecznościowym jest najzwyczajniej w świecie nietaktowne. Nie należymy do Twojego zawodowego targetu. Nie rób z nas swoich klientów.
Wszyscy się bronią przed Twoimi agresywnymi atakami i prawem kaduka pouczeniami , krytyką oraz wymądrzaniem. Każdy z nas "zna się" na czymś, o czym Ty nie masz pojęcia, ale nikt nie krytykuje Twojej niewiedzy w danym temacie i nikt nie oferuje Tobie żadnej płatnej nauki.
Zarabiaj sobie ile wlezie na swojej wiedzy informatycznej,szczerze zyczę powodzenia. Lubię, gdy ludzie mają pasje i potrafią czerpać z tego korzyści finansowe, lecz tu, na forum nie ma na takie rzeczy miejsca.
Niepisane zasady tego rodzaju forów społecznościowych są m.in takie, że jeżeli ktoś chce komuś pomóc, to za darmo, nie nachalnie, bez ocen i niekonstruktywnej krytyki.
Nawiasem mówiąc - nie tylko Ty pomagasz ludziom. Za darmo, spontanicznie robi to bardzo wiele osób, z tego forum też. Doświadczenie ciężkiej, trudnej również emocjonalnie choroby ( swojej, bliskich) znakomicie uwrażliwia i powoduje potrzebę niesienia pomocy.
tak się porobiło, że połowa mojego czasu jest dla potrzebujących ludzi. Nie mam własnego gabinetu, nie mam zarejestrowanej działalności i nie potrafiłabym brać żadnych środków za pomoc od osób, które są w potrzebie, a które mają ograniczone zasoby. Zarabiam gdzie indziej ( słabiutko ostatnio, oj, słabo...) ale od chorych nie potrafię i nie chcę brać pieniędzy.

Mam czasami problemy z komputerem/laptopem. Nawet teraz. Wolno chodzi, zawiesza się itd., potrzebna mi pomoc. Wiem, kogo poprosić ( Krysiuuuuuuu!), tu nawet nie chodzi o pieniądze, ale o zaufanie i to coś jeszcze, co trudno określić.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2013-02-07, 20:34   

Pekape, dziękuję za obszerną wypowiedź, ale to, co napisałeś, jest nie na temat - przecież nikt nie twierdził, że wszystkiego należy uczyć się na pamięć.
Metod uczenia się jest dużo i nie dla każdego taka sama metoda będzie najlepsza. Jedynie Ty twierdziłeś, że Twoja metoda jest najlepsza.
Ty podałeś przykład sposobu uczenia się języka angielskiego, a ja z innej beczki - Czy matematyki (z matematyki też tylko tabliczki mnożenia uczymy się na pamięć) też nauczysz np. kilkuletnie dziecko, dając mu do rozwiązania np. układy równań z trzema niewiadomymi? - Na pewno nie! Nie twierdź więc, że metoda nauki poprzez "wrzucenie od razu na głęboką wodę" jest najlepsza dla każdego. - Wiem, wiem - nie jesteśmy dziećmi, ale to był tylko jaskrawy przykład, obrazujący, że niestety, ale czasami trzeba uczyć się małymi krokami, żeby najpierw poznać podstawy i swoje możliwości poznawcze w danej dziedzinie. - Nie wszyscy muszą być chwytającymi w lot informatykami od urodzenia.

Dototko - laptopa mogłabyś przywieźć, zobaczymy co się da zaradzić, ale gorzej ze stacjonarnym ;) pod pachę go nie weźmiesz :D

nieistniejaca21 
kama

Wysłany: 2013-02-07, 20:45   

A ja podsumowując ten irracjonalny temat, proponuje wam nie wchodzić w dyskusje z pekape :) Wchodząc w nim w dyskusje podkręcacie go i on czuje się jak przysłowiowa "rybka" w wodzie :)
Uświadamianie go, w jaki sposób postępuje i tak nic nie da :)

Dorota 

Wysłany: 2013-02-07, 21:15   

Krysiu,super @ oczywiście chodzi mi o laptopa. Takie coś, co jest płaskie i przenośne. Samsung się zowie . Umówimy się w przyszłym tygodniu, ok?

julka 

Wysłany: 2013-02-07, 22:29   

a co byście mi polecali do kupienia laptop komp stacjonarny tablet netbook? juz w najbliższym czasie pewnie będe msiała o tym pomyśleć bo mó emeryt długo nie pociągnie

kompa potrzebuje do korzystania z netu , -glównie .
oglądania filniów fotek itd
nagrywania płytak
czasami drukowania ale w niedługim czasie pewnie tego więcej będzie bo małe do szkoły wyślę i potrzebny będzie

do pisania sprawozdań i tego typu spraw
do grania

nie zależy mi na czymś modnym ale tanim i wytrzymałym, dodam że mam ruter i wi-fi w nim choć teraz mam kabel pod niego podpięty

co mi doradzacie

pekape 

Ostrzeżeń:
 4/3/6

Wysłany: 2013-02-08, 01:10   

Wymieniony przez Ciebie zakres czynności raczej na pierwszy strzał przemawia za drogą maszyną. Podaj kilka serwisów internetowych odwiedzanych przez Ciebie "na śniadanie" oraz kilka tytułów gier które będą uruchamiane.

Netbook - komputer niewielkich gabarytów i z założenia ubogi co pozwala być mu energooszczędnym. Charakteryzuje go niewielka moc procesora oraz brak napędu CD/DVD/BD. Opcjonalnie można go dokupić i podłączyć na USB. Nie nadaje się do grania w gry, czasami także filmy w jakości FullHD sprawiają mu problem. Rozmiary ekranów netbooków zaczynają się od 7 cali i kończą na 13. Są to ekrany panoramiczne i niestandardowych rozdzielczościach co może utrudniać pracę z pewna grupą aplikacji. Ceny za nowy sprzęt rozsądny od 800 zł do około 1400zł. Zalecany producent Asus ponieważ jest on prekursorem technologii netbooków.

Notebook/Laptop - komputer przenośny oferujący bogate wyposażenie w stosunku do netbooka. W większości wypadków jest wyposażony w napęd optyczny CD/DVD/BD. Posiada mocniejsze układy graficzne co pozwoli grać w gry i oglądać filmy w jakości FullHD. Rozmiary ekranów od około 11 cali po ponad 23. Żywotność baterii odpowiednio mniejsza niż w netbookach ze względu na zapotrzebowanie. Atutem jest możliwość podrżzowanie z takim komputerem jednak do zastosowań domowych nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie. Polecam producentów takich jak Samsung, Dell, Toshiba (tylko serie Tecra oraz Portege), IBM/Lenovo (tylko obudowy z plastrem miodu), Asus (tu uwaga na słabe wykonanie obudowy). kategorycznie odradzam marki takie jak Acer, e-Machines, Packard Bell, HP (Hewlet-Packard), Gateway, Medion, Fujitsu-Siemens....

Tablet - urządzenie mobilne do szybkiego uzyskiwania dostępu do informacji oraz drobnych multimediów. Maksymalna swoboda poruszania sie i komunikacji. Do codziennego użytku jako komputer osobisty zupełnie sie nie nadaje. Nie wspomne tu o dłuższej pracy. Nie polecam kupowania takiego urządzenia w Biedronkach, Tesco czy tego rodzaju marketach. To są chinskie potwory które na pudełku prezentują się pięknie a potem człowiek traci nerwy. Wybierając tablet należy zwrócić uwagę na jego wyświetlacz - jeśli jest to wyświetlacz oporowy lub bez wsparcia multitouch oraz bez dostępu do usługi Google Play to należy go od razu wyrzucić do kosza. Ważna cechą jest wbudowany modem 3G który pozwoli nam korzystać z sieci wszędzie. Bez niego tak naprawdę nie opłaca sie kupno. Wielkości ekranów od 5 do 12 cali. Polecane firmy to Samsung, Prestigio, Asus, HTC oraz Motorola. Tu wchodzą w grę kwoty od około 800zł do góry...

Komputer stacjonarny - do domu najwygodniejszy i stosunkowo nie drogi. Możliwość skonfigurowania dowolnej maszyny.

Drukowanie - na potrzeby pisania tekstów nie polecam kupna ani drukarek atramentowych ani kolorowych laserowych. Tutaj z pomocą przyjdą tanie w eksploatacji monochromatyczne (czarno-białe) drukarki laserowe bądź wielofunkcyjne urządzenia laserowe (czarno-białe). Nie ma opcji zasychania tuszu gdyż do druku wykorzystywany jest toner (proszek). Najważniejsza zaletą są bardzo tanie zamienniki. W moi9m przypadku za 119 zł toner na którym spokojnie robię ponad 4000 wydruków. Nie polecam urządzeń marki HP - są coraz droższe w eksploatacji a za kilka miesięcy nie będzie możliwości kupna do nich zamienników.

julka 

Wysłany: 2013-02-08, 09:11   

:prosze: :prosze: :prosze:

Christine 
Administrator

Wysłany: 2013-02-09, 03:06   

Pekape - świetnie wyjaśniłeś Julce - myślę, że będzie wiedziała co wybrać, pozostanie tylko kwestia parametrów.

Dorotko - daj znać, to umówimy się :)

Odpowiedz do tematu