Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Nowe przepisy

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Ludzie » Prawo na co dzień » Nowe przepisy

Nowe przepisy
Autor Wiadomość

stonka 

Wysłany: 2012-12-03, 12:08   Nowe przepisy

witajcie.w naszym Państwie chyba już całkiem powariowali. Dopiero co odebrałam orzeczenie Maćka.Dostał stałą opiekę na 4 lata. Gmina płaci mi zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjne,ponieważ zrezygnowałam z pracy. Ale niestety w myśl nowych przepisów z dniem 1 lipca stracę prawo do świadczenia pielęgnacyjnego,ponieważ wprowadzone zostanie kryterium dochodowe.Resort pracy zmiany tłumaczy,że chce ukrócić galopujący przyrost korzystających ze świadczeń.A przecież tylko 17% wszystkich pobierających świadczenia pielęgnacyjne to rodzice niepełnosprawnych dzieci. wychodzi na to,że jeszcze jest nas za dużo.Sobie nie zabiorą ,pierdzą tylko w stołki i myślą co by tu zrobić żeby mieć jeszcze więcej.

mama kajtka 

Wysłany: 2012-12-03, 14:36   

no to ciekawe co będzie ze mną, też zrezygnowałam z pracy i jestem na świadczeniu, ale zobaczymy co będzie na komisji po nowym roku. A nasi rządzący to tylko umieją zabrać tym najpotrzebniejszym, bo sobie nie odejmą, może to oni uważają, że są potrzebujący. Pierdzistołki, żenada nawet 520 zabiorą

stonka 

Wysłany: 2012-12-03, 18:24   

mimo że dostanie stałą opiekę to zapewne stracisz świadczenia jeśli przekroczysz miesięczny dochód 623zł na osobę

Christine 
Administrator

Wysłany: 2012-12-03, 18:55   

Kolejne świadczenia chcą zabrać... porąbało ich całkowicie...

Balbina 
Balbina

Wysłany: 2012-12-03, 18:56   

Brak słów na to wszystko ... ja tez brałam do teraz jutro jadę na komisje .... świadczenia pielęgnacyjnego juz nie dostane bo mały chodzi do szkoły ... i się nie należy. Nie ważne ze jest niedowidzący ze wymaga opieki, ze ktoś go musi zaprowadzić i odebrać

Stonka to dobrze zrozumiałam ze teraz będą to liczyli do dochodu, do tej pory nie było to opodatkowane .

mama kajtka 

Wysłany: 2012-12-03, 21:34   

jak na razie to te kryterium dochodowe nie przekraczamy, gorzej będzie kiedy syn starszy skończy szkołę i pójdzie do pracy.
Balbina to na dziecko, które idzie do szkoły to świadczenie nie przysługuje? To jak mi przyznają to będę tylko rok na świadczeniu, bo Kajtek idzie do szkoły jako 6 latek (wymysł nowej reformy-szok)

asiunia_g 

Wysłany: 2012-12-03, 22:33   

masakra!!

czyli chcą aby zmusili do szarej strefy i kombinowania. jeżeli bedzie kryterium dochodowe to albo dorabiać na czarno, albo wziąć fikcyjny rozwód i być samotną matką, albo (przepraszam za wyrażenie) narobić dzieci aby dochód na osobę nie przekraczal kryterium.

a ten ich argument ukrócić nadmierność poboru świadczenia no nic tylko się rzucać na ich marne pięćsetkilka stów

dziady !!
a jaka cisza w mediach
potrafią pierniczyć o bzdurach a o ważnych spraewach nic, zamiast zrobić szum

Paulo Coelho

stonka 

Wysłany: 2012-12-04, 08:10   

Balbina Maciek chodzi do zerówki w szkole i mimo wszystko przyznali mi zasiłek na 4 lato,ponieważ wymaga stałej opieki i pomocy osoby drugiej. zasiłek powinnam pobierać do końca września 2016 ale ostatni dostanę w czerwcu 2013.Oni patrzą ile ktoś zarabia a nie ile wydaje na chore dziecko.

Christine 
Administrator

Wysłany: 2012-12-04, 09:53   

asiunia_g napisał/a:
albo (przepraszam za wyrażenie) narobić dzieci aby dochód na osobę nie przekraczal kryterium.

Asiunia, może właśnie trafiłaś w sedno - coraz mniej dzieci się rodzi, kraj staje się słaby, więc... - to chore, ale może i na to ktoś wpadł...

stonka 

Wysłany: 2012-12-04, 11:04   

a możne raczej chodzi o to żeby nie rodzic chorych dzieci.Jeśli jedno jest chore tu rodzice boją się że kolejne też może być chore.A jak matka pójdzie do pracy to mniej prawdopodobne że zdecyduje się na kolejne(prawdopodobnie chore dziecko)

Christine 
Administrator

Wysłany: 2012-12-04, 17:10   

Za myśleniem polityków nikt nie trafi... Tyle absurdów wychodzi od nich, że nie wiadomo - śmiać się czy załamać...

Balbina 
Balbina

Wysłany: 2012-12-04, 18:26   

Dostałam orzeczenie pozytywne i mogę pobierać świadczenie pielęgnacyjne( zasiłek 520 zł) . dziwne bo kiedyś niemal się kłóciłam z panią doktor Powiedziałam ze ja się odwołuję i na miejscu mi zmieniła. Ale ja chyba wole pracować :)

Magda 

Wysłany: 2012-12-04, 21:36   

Bez komentetrza co do tych zmian.
Asia masz w zupelnosci racje, o piernicza o bzdurach a o waznych kwestiach cisza ;/

andjak 
andjak

Wysłany: 2012-12-04, 22:30   

jestem ciekawa co w takim przypadku z zasiłkiem pielęgnacyjnym? też zabiorą?

stonka 

Wysłany: 2012-12-05, 09:46   

Balbina,jeśli przekroczysz dochody to bez względu czy dostaniesz pozytywne orzeczenie to i tak zabiorą Ci świadczenia pielęgnacyjne.Andjak zasiłku pielęgnacyjnego nie zabiorą,przysługuje każdemu niepełnosprawnemu dziecku.

Odpowiedz do tematu