Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Technologie wspierające dostępność

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Technika i Informatyka » Komputery » Technologie wspierające dostępność

Technologie wspierające dostępność
Autor Wiadomość

pekape 

Ostrzeżeń:
 4/3/6

Wysłany: 2013-02-06, 23:10   Technologie wspierające dostępność

Z jakich technologii wspierania dostępności korzystacie? Chodzi o sprzęt specjalistyczny i oprogramowanie. Napiszcie trochę o waszym sprzęcie i wersjach oprogramowania z którego kozystacie....

asiunia_g 

Wysłany: 2013-02-07, 16:21   

Od grudnia, po otrzymaniu dofinansowania, o którym już kiedyś pisałam, korzystam z:
1. Ivona pakiet rehabilitacyjny 2010, zawierający kompatybilny screen reader NVDA2012,
Jest to bardzo dobry i przyjemny dla ucha syntezator mowy, ułatwiający osobom niewidomym i słabo widzącym posługiwanie się komputerem.
2.Mobile Speak firmy Code Factory, wersja 5.80 Jest to syntezator mowy przeznaczony na telefony z systemem operacyjnym symbian i windows phone

Jestem z nich bardzo zadowolona, polecam :)

Nie jest to reklama, lecz moja opinia i propozycja wyboru dobrego oprogramowania, które mogą się przydać innym osobom.

Paulo Coelho

pekape 

Ostrzeżeń:
 4/3/6

Wysłany: 2013-02-08, 01:19   

NVDA to darmowa rozwijająca sie aplikacja jest niezła to fakt. IVONA no cóż ja go nie moge przetrawić. Mobile Speak to dobre rozwiazanie ale niestety i Symbian i Windows phone nie powalają na łopatki. Sprzedaje te wszystkie produkty i tez testuje i szkole czasem na nich i bywa że potrafia zrobic niefajny numer. Polecam Ci syntezatory firmy Loquendo. Brzmia niesamowicie.

asiunia_g 

Wysłany: 2013-02-08, 19:20   

Ja z Ivony jestem zadowolona, używam głosu Jacka , obecna wersja NVDA nawet dobrze działa na naszym forum, czasem trzeba literować aby kliknąć w porządane miejsce ale taka sytuacja jest też na innych stronach, poprawnie działa poruszanie się po tabeli i to mnie satysfakcjonuje. (w przeciwieństwie do poprzedniej wersji gdzie to nie działało)
Jeśli chodzi o Loquendo używam go przy Mobile Sspeak (krzysztof i zosia) i szczerze mówiąc jestem rozczarowana, kiedy zciągłam próbną wersje tych głosów brzmiały zupełnie inaczej niż w tel. żałuje źże nie kupiłam głosu Ania firmy acapella bo pobralam 30dniową wersję i jest dużo wyraźniejsza, ale cóż nie mam kasy żeby dokupić dodatkowy głos.
Fakt symbian czy windowsphone stanęły w miejscu a android się rozwija i jest na niego moda, tylko nie znalazłam programu głośno mówiącego na telefon z androidem a o IOS nawet nie mówię, bo na taki tel. mnie nie stać.
Jak narazie wystarcza mi moja nokia c6, ma 2lata i mnie nie zawodzi.

ps. też bym mogła mieć taką robotę i za darmo testować użądzonka ;)
gdzie ją załatwiłeś?
:P

[ Dodano: 2013-02-08, 19:32 ]
używam jeszcze odtwarzacza mile stone 312 za Twoją "reklamą" podoba mi się, zapisałam się do biblioteki PZN czekam teraz na aktywowanie konta i b będeę mogła pobierać książki daysy

Paulo Coelho

Odpowiedz do tematu