Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - wykaz 1% za 2012 r.,

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Stowarzyszenie Alba Julia » 1% » wykaz 1% za 2012 r.,

wykaz 1% za 2012 r.,
Autor Wiadomość

Zielona 

Wysłany: 2013-10-02, 20:33   wykaz 1% za 2012 r.,

już jest wykaz 1%

http://www.finanse.mf.gov...%C5%82y+1+proc.

gratuluję :D :D :D

julka 

Wysłany: 2013-10-03, 07:57   

a ja już w 1% nie wierzę i juz nie będę wpłacała

Christine 
Administrator

Wysłany: 2013-10-03, 08:10   

Julko, wyjaśnij - co to znaczy "nie wierzę w 1%"?

Zielona 

Wysłany: 2013-10-03, 08:31   

Julko i zrobisz największy błąd jaki możesz. Ja nie lubię stowarzyszenia i już ale.......... pomyśl.......... ile byś chciała żeby dostało z 1%, ile jest chorych w Polsce? jeżeli jest 1 na 3000 urodzeń? Połowa z tego ma na tyle lekki przebieg że nie wie że jest chora. Następna część może nie wiedzieć, że jest stowarzyszenie więc nie wpłaca. Z opublikowanego na stronie alby rocznego stowarzyszenia wynika, że macie 103 lub 108 członków. Co oznacza że ta grupa ludzi zebrała z 1% ponad 8 tysięcy i za to należy się szacun. Na stronie ministerstwa finansów, w aktualnościach masz artykuł na temat podejścia ludzi do 1%.

ja nie wpłaciłam na albę, wpłaciłam na hospicjum bo całkiem przypadkiem poznałam dziewczynę która umarła na raka. Anka prowadziła bloga a ten blog przypomniał mi śmierć mojego ojca który też umarł na raka. Jaki to ma związek z Albą? Ano taki że w 2014 też wpłacę na hospicjum. Próbuję Ci powiedzieć, że z tych ludzi którzy są na forum część może mieć inne dla siebie ważniejsze Organizacje OPP niż ta co oznacza że te 8 tys jest sukcesem. A no i najważniejsze Państwo nie zabiera z tych 8 tysiaków nic, po prostu ludzie tak wpłacali. Jak przejrzysz uważnie komunikat mf z podanego linku to zobaczysz że są opp które dostały po parę złotych

julka 

Wysłany: 2013-10-03, 08:52   

zbierałam kilka lat na dzieciaka znajomej mam ksera pitów z przekazaniem jej tego1% i mam to co ona dostała z 1% z wyszczególnieniem każdej kwoty.
zgadzało się 1005 tych wiadomych mi wpłat ale brakowało około 30wpłat na łączną sumę około 12tysięcy

albo oni z fundacjii coś sobie biorą albo 1% to ściema

[ Dodano: 2013-10-03, 08:55 ]
a i te wpłaty na dzieciaka byłu od 77groszy do 6500zł

były i po 3 zł i wiele takich

zawsze wierzyłam w 1% i z uporem maniaka chodziłam prosiłam i teraz nie nie bęę chodziła bo to oszustwo

Christine 
Administrator

Wysłany: 2013-10-03, 16:33   

Julko, fundacje działają na innych zasadach, niż stowarzyszenia.

Ponadto, ludzie często wpłacają 1% na organizację, a nie na jakiś cel - po prostu nie podają w rozliczeniu tzw. celu szczegółowego i pieniądze nie trafiają na konkretne dziecko, będące pod opieką fundacji, ale bezpośrednio na konto fundacji. - Nie wiem jak było konkretnie w przypadku dziecka Twojej znajomej, ale nie trzeba od razu każdej organizacji traktować tak samo, bo w jednej coś poszło nie tak...
W przypadku stowarzyszeń chyba nie ma możliwości wprowadzenia celów szczegółowych. - Dzięki 1%, jaki został uzbierany w poprzednich latach, Alba-Julia miało możliwość zorganizowania świetnego sympozjum - za którego organizację należą się szczególne podziękowania naszej Dorocie :brawo: :flower2:

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2013-10-03, 16:43   

na przykładzie naszego Stowarzyszenia widać że 1% to nie lipa. Mamy konkretne dowody- jak napisała Krysia sympozjum.
ja wyznaje zasadę- swój 1% zostaw w miejscu zamieszkania bo w moim mieście wspaniałym jest sporo do zrobienia

asiunia_g 

Wysłany: 2013-10-03, 17:17   

należą się gratulację za taką kwotę!
to, że wszyscy forumowicze nie wpłacili na stowarzyszenie to jest pewne i mają do tego prawo.
Julko a jesteś pewna, że te osoby dobrze wypełniły Pit ? może coś pomyliły i wpisały tylko nr fundacji? a może zrobiły literówkę i wogle pieniążki nie trafiły nigdzie.
sama tak kiedyś zrobiłam, rzadko tu wchodziłam i nie wiedziałam, że wtedy zmieniły się przepisy i nie mogliśmy jako stowarzyszenie zbierac 1% ja ja wysłałam i przyszła korekta wpisać inną org. albo wogle.
tak samo mogło być u osób o których piszesz.

Paulo Coelho

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2013-10-03, 17:53   

oprócz 1% można Stowarzyszenie wspierać w inny sposób chociażby składkami teoretycznie obowiązkowymi :)

Dorota 

Wysłany: 2013-10-03, 21:38   

Julko, błagam, nie rezygnuj. Nie zniechęcaj się.
Nasze państwo nie spełnia ustawowego obowiązku wobec chorych-nie udziela im żadnego wsparcia. Jałmużna w postaci tzw. swiadczeń jest dla osob niepełnosprawnych, a chory może je uzyskac pod warunkiem spełnienia kryteriów orzecznictwa o niepełnosprawnosci. Chorowanie a niepełnosprawność to jednak nie to samo. Dla bardzo wielu chorych osb jedynie wpłaty z tytułu 1% sa szansą na cokolwiek......
Czasami ktoś sie do mnie zgłasza z pytaniem, czy mamy subkonta dla chorych. Nie, nie mamy. Prowadzenie subkont duzo kosztuje. Ze wszystkich znanych mi organizacji prowadzących subkonta dla chorych dzieci jedynie "Zdążyć z pomocą" nie odlicza sobie z wpłat żadnych środków na prowadzenie subkont i statutowe. Wiem, że ludzie często są zawiedzeni, że tyle wpłacono, a wypłaty duuuuzo mniejsze. Z jednej strony to wina samych orgnizacji/fundacji, że nie dość dokładnie informują i zainteresowanych i darczyńców o tych zasadach, z drugiej strony, niestety, ludzie nie wnikają w szczegóły zakładania subkont.

Ja jestem zadowolona, bardzo nawet - jesteśmy malutcy, stowarzyszeniem, a nie fundacją, sporo osób wpłaca środki właśnie na chore dzieci - własne lub znajome-to rozumiem, sama niektórym proponuję zakładanie subkont - byle w określonych fundcjach. Nie reklamujemy się, tylko poczta pantoflowa.
Mam nadzieję, że na sympozjum zawsze uciułamy, i to tyle, by, podobnie jak w tym roku-koszty ponoszone przez uczestników-członków Stowarzyszenia były symboliczne.
A zbierać, namawiać ludzi, wspierać akcję 1% trzeba, koniecznie. Ten 1 %, czasami to grosze, ale to zawsze coś w porównaniu z tym wielkim NIC, które chorzy mają od odpowiednich, ustawowo powołanych w tym celu instytucji.

Natomiast, Julko, zamiast rozgoryczenia proponuję popytać tych opiekunów, których wspierałaś, czy przeczytali umowy, czy tam są informacje o wysokości procentowej kwot przekazywanych na dziecko.

jean 

Wysłany: 2013-10-03, 22:38   

Julka PAMIETAJ masz wolna wole i możesz postapic zgodnie z własnymi zasadami, przekonaniami i juz nie placic1%. To bedzie twój wybór

http://www.przeszczeptwarzy.pl/

Christine 
Administrator

Wysłany: 2013-10-03, 23:28   

Jasne Jean - masz rację - decyzja należy do Julki. Ważne jest jednak, aby nie została podjęta z powodu złości na jedną fundację, z krzywdą dla innych organizacji.

julka 

Wysłany: 2013-10-04, 13:40   

powiem tak ja swojego 1% nie oddam bo zwyczajnie wychodzi tak ze to ja jeszcze do US dopłacam

a jestem pewna że dobrze wypełnione było bo sama umówiłam się że ludzie wypełniają pit z 1% a ja im za to stoje w kolejce i oddaje do US

teraz osoby co oddały a wiem że nie dostał ten dzieciak (po kwocie wpłat) mogą ubiegać się o wyjaśnienie.. i tu jest KWAS.

zbierałam dla dzieciaczka bo znam go osobiście, ale juz nie bedę się produkiować prosić zaczepiac . jak będie mi kiedyś zostawał 1% to przekarze a tak już nie, przynajmniej jak na razie.

jean 

Wysłany: 2013-10-04, 15:53   

:roll:

http://www.przeszczeptwarzy.pl/

Dorota 

Wysłany: 2013-10-04, 17:50   

Julko, ale co dopłacasz do 1% ?

Sprawdż w fundacjach, w których ludzie mieli pozakładane subkonta, jaki % z wpłat jest potrącanych na inną działalność. Jeszcze raz powtarzam-znam tylko jedną fundację dla dzieci, gdzie kwota z 1% jest w całości wpłacana na dane subkonto. W większości jest to część. Niestety, w tej większosci ta informacja jest "małym druczkiem".

Nie ma takiej możliwości, by USkarbowy, przy prawidłowo wypełnionym PIT zabrał sobie ot tak te pieniądze. Zdarzają się różne "przekręty", ale o takim nie słyszałam :nie:

[ Dodano: 2013-10-04, 17:53 ]
julka napisał/a:
ludzie wypełniają pit z 1% a ja im za to stoje w kolejce i oddaje do US

to, że PIT jest oddawany jeszcze o niczym nie świadczy. Do wielu osób przychodzi wezwanie do uzupełnienia, poprawienia, weryfikacji wyliczeń.

Odpowiedz do tematu