Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - Regulamin - NETYKIETA - przeczytaj zanim się zarejestrujesz!
 

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Sprawy Techniczne i Administracja Forum » Jak poruszać się po forum » Regulamin - NETYKIETA - przeczytaj zanim się zarejestrujesz!

Regulamin - NETYKIETA - przeczytaj zanim się zarejestrujesz!
Autor Wiadomość

Christine 
Administrator


Dołączyła: 14 Lut 2006
Posty: 2996
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2006-06-08, 14:52   Regulamin - NETYKIETA - przeczytaj zanim się zarejestrujesz!

Netykieta to zbiór zasad przyzwoitego zachowania (savoir-vivre) w Internecie - na Forum dyskusyjnym również.

Oto skrócony zbiór zasad dla Forum Recklinghausena - naszego Forum:

1. Forum, to miejsce publiczne – wypowiadaj się kulturalnie. Zachowuj się tak, żebyś niczego nie musiał/a się potem wstydzić.
2. Przestrzegaj ortografii i gramatyki - jeśli masz z tym problemy, to pisz ze słownikiem w ręku lub w podkreślającym błędy edytorze np. w Wordzie.
3. Staraj się pisać tak, aby treść była zrozumiała dla innych forumowiczów. - Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to nic nie pisz.
4. Dłuższe partie tekstu oddzielaj klawiszem „ENTER” – będzie bardziej czytelny.
5. Pisanie WIELKIMI LITERAMI oznacza krzyk lub podniesiony głos. To tak jakby ktoś stał nad nami i krzyczał prosto w ucho. (Wielkimi literami mogą pisać wyłącznie osoby, które mają poważny problem ze wzrokiem).
6. Zwracamy się do siebie per "Ty", a nie "ty". Ta mała różnica w literce ma tak naprawdę zasadnicze znaczenie - dokładnie określa ona charakter i ton wszystkich naszych wypowiedzi oraz szacunek do innych forumowiczów i świadczy o kulturze wypowiadającego się.
7. Naganne są na Forum kłótnie i oficjalne okazywanie sobie niechęci – grożą czasowym lub stałym banem. – Prywatne sprawy załatwiamy poza forum!
8. Przed utworzeniem nowego wątku na forum koniecznie przeszukaj je, aby sprawdzić czy już ktoś nie zakładał takiego lub podobnego tematu.
a) zwróć także uwagę, czy zakładasz temat we własciwym dziale!
9. Tworząc nowy wątek pamiętaj o nadaniu mu odpowiedniego tytułu, który by skrótowo charakteryzował dane zagadnienie. Temat o treści: „Ratunku!”, "Pomóżcie!" lub "Mam problem" nic w zasadzie nie mówi... Nadanie właściwego tematu ułatwia innym użytkownikom orientowanie się na Forum.
10. Przed wysłaniem nowej wiadomości możesz użyć przycisku "Podgląd", żeby zobaczyć jak będzie wyglądała na Forum. Wykorzystaj to by sprawdzić i poprawić różne błędy czy też literówki.
11. Niewłaściwe jest cytowanie całego tekstu bądź jego długich fragmentów, aby dopisać swoją treść. Aby skrócić treść cytatu używaj [...]. Niedopuszczalne jest cytowanie całego wcześniejszego postu aby dopisać jedynie "zgadzam się", "ok" itp.
12. Naganne jest cytowanie czyjegoś tekstu (obojętnie z jakiego źródła) i przypisywanie jego treści – sobie...
13. Niedopuszczalne jest zakładanie konta w celu reklamowania stron WWW - takie konto zostaje szybko blokowane i wkrótce usuwane.
a) można "reklamować" jedynie własną stronę internetową lub strony o tematyce naszego forum.
b) dopuszczalne jest umieszczanie źródeł cytatów, znajdujących się na stronach WWW oraz linki do stron, o które proszą osoby z forum - Jednak większość linków lepiej przekazywać sobie prywatnie, za pośrednictwem gg lub poczty email.
14. Nie wolno na forum umieszczać treści oraz linków do stron o tematyce pornograficznej, rasistowskiej, obrażającej uczucia religijne forumowiczów itp. - Użytkownikowi, zamieszczającemu zabronioną treść lub podającemu linka do stron o tej lub podobnej treści - grozi stały ban - bez ostrzeżenia!
15. Nie wolno umieszczać linków PREMIOWANYCH, do gier typu MMORPG.
16. Zakazuje się umieszczania na forum ogłoszeń typu "SPRZEDAM", oraz oferowania płatnych usług. - Do takich ogłoszeń służą inne miejsca w Internecie.
a) jeśli ogłoszenie lub oferta jest związana z tematyką forum, należy otrzymać zgodę na umieszczenie treści od Administratora Forum Recklinghausena.
17. KAŻDY UŻYTKOWNIK FORUM MOŻE POSIADAĆ TYLKO JEDNO KONTO!
a) jeśli zapomnisz hasła dostępu do swojego konta - zgłoś to do Administratora - otrzymasz nowe hasło.
b) jeśli musiałaś/eś założyć nowe konto, aby uzyskać kontakt z Administratorem - podaj nazwę nowego konta (musi zostać usunięte).
c) jeśli z jakichś (uzasadnionych) powodów zechcesz zmienić nazwę swojego nicka, na forum, to zwróć się z prośbą do jednego z Administratorów.
d) jeśli z jednego komputera korzysta kilka osób i kilka osób rejestruje się na forum (np. w jednej rodzinie), to każdy ma ten sam numer IP - wtedy należy zgłosić Administratorowi (Christine) ten fakt, aby uniknąć usunięcia kont z tym samym numerem IP.
e) ze względów bezpieczeństwa oraz biorąc pod uwagę ustawę o ochronie danych osobowych - nie podawaj jako nicka swojego nazwiska.
Wyjątkiem od tej reguły są lekarze, którzy rejestrując się na forum nie chcą pozostać anonimowi, lecz w jakiś sposób wspomagać nas od strony fachowych objaśnień i porad.
18. Jeśli założysz konto i nie będziesz aktywnym użytkownikiem, czyli - Nie napiszesz minimum 2 postów i nie zalogujesz się na forum przez ok. 3 miesięcy - KONTO ZOSTANIE USUNIĘTE!

Nieprzestrzeganie zasad jest łamaniem regulaminu i okazywaniem braku szacunku dla innych forumowiczów, co grozi w ostateczności usunięciem z Forum.

REJESTRACJA

Tutaj znajdziecie szeroko pojęte zasady Netykiety dla całego Internetu i jego poszczególnych części :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta
_________________
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać! designed by szpak fixing Program do sklepu