Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - SPOTKANIE STOWARZYSZENIA

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Stowarzyszenie Alba Julia » Spotkania » SPOTKANIE STOWARZYSZENIA

Przesunięty przez: Christine
2012-05-14, 23:33
SPOTKANIE STOWARZYSZENIA
Autor Wiadomość

Grzesio 
żyjemy dalej

Wysłany: 2010-05-16, 21:19   

Jeśli byłaś też na tym "dniu chemika" to pewno mnie kojarzyć musisz ;p stroj słonika ^^ hehe ;p;p może będe jak bedize "dzień chemika" ale narazie Wawa,Opole,Gabin,Łódź ;p Twego miasta nie mam w planach

julka 

Wysłany: 2010-05-16, 21:27   

co to jest ten dzien chemika? :oops:

jagusia 

Wysłany: 2010-05-17, 12:53   

Julka takie dni Puław i festyn zakładow Azotowych i rozne atrakcje :) A ja muszę nawiedzic Grzesiu Twoja Łodz Niestety najprawdopodobnie byłam w pracy i nie kojarze uroczego słonika :wink: pozdrawiam Kochani :papa:

Pozdrawiam -Jadzia

julka 

Wysłany: 2010-05-18, 16:02   

dzieki

Grzesio 
żyjemy dalej

Wysłany: 2010-07-31, 08:04   

To co planowałem...spotkanko w Łodzi...niestety niewypali....Fundacjia w której działam ma teraz mase pozytywnych problemów...Pozdrawiam i przepraszam was za neiobecnosc na forum

PRZASNYSZ 
PRZASNYSZ

Wysłany: 2010-07-31, 13:41   

Zabrze to jest w regionach Katowic

Andrzej 

Wysłany: 2010-09-10, 11:44   

Proszę o propozycję terminu i spraw jakie miały by być poruszane na tegorocznym spotkaniu członków i sympatyków Stowarzyszenia.

Andrzej

bozka3004
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-10, 21:58   

A wschodnia Polska (lubelskie) tutaj ludzie też chorują. My nic nie wiemy jak można to leczyć , a lekarz chirurg twierdzi, że szpitale tego nie refundują. Chciałabym usunąć kilka guzków i nie wiem od czego zacząć.

Lipka 

Wysłany: 2010-09-10, 23:13   

Proponuję temat:
Radioterapia, radiochirurgia (Gamma Knife, Cyber Knif ) w NF.
Próby leczenia farmakologicznego ( leki, chemioterapia,leki genetyczne, i inne ) na świecie.

yarusel 

Wysłany: 2010-09-11, 00:01   

bozka3004 napisał/a:
a lekarz chirurg twierdzi, że szpitale tego nie refundują. Chciałabym usunąć kilka guzków i nie wiem od czego zacząć.

Jeżeli guzki utrudniają życie,przeszkadzają w pracy itd to nieprawda że NFZ tego nie refunduje. Pelnopłatne sa tylko operacje typowo kosmetyczne, poprawiające urodę.Te które naprawiają wady wrodzone lub spowodowane chorobą lub wypadkiem nie są płatne. Zacznij od konsultacji z chirurgami na temat możliwości usunięcia guzków. Guzek guzkowi nierówny i nie każdy można łatwo wyciąć.

Zielona 

Wysłany: 2010-09-11, 08:58   

zgłaszam temat
- leczenie w przypadku gdy zmiany wewnątrz organizmu są nieoperacyjne w tym długotrwałe leczenie bólu z uwzględnieniem czy są inne sposoby niż lekki przeciw bólowe
- ciąża a Nf (ale nie standard 50/50 i niech sobie Pani decyduje), sposób przygotowania, in vitro a Nf
nie potrafię tego dokładnie sprecyzować ale chodzi mi o czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia ciężkich objawów Nf takie jak inne choroby w rodzinie i inne obciążenia w rodzinie, jakie i jaki mają wpływ na samo Nf
no i już bardzo ogólnie stan wiedzy o nf na świecie i kierunki rozwoju

GosiaD 
GosiaD&Bart

Wysłany: 2010-09-11, 18:05   

operacyjne i nieoperacyjne metody leczenia/usuwania nerwiakowłókniaków splotowatych, gdzie są podejmowane w Polsce i na świecie
farmakologiczne metody walki z włókniakami i nerwiakowłókniakami stosowane na świecie

Dorota 

Wysłany: 2010-09-11, 21:49   

a ja chcialabym jeszcze dolączyc do pytan powyzszych jeszcze jedno:
czego oczekujemy po stowarzyszeniu? owszem, ma w statut wpisane cele itp, ale....trochę mi chęci opadły i niemrawo nam ze stowarzyszeniem idzie. Sama biję się w piers, wiem. Nurtuje mnie tylko jedna mysl- ile osób jest NAPRAWDE zainteresowanych , ile osób będzie na spotkaniu itp. Bo ostatnio specjalnie wielkiej frekwencji nie było.....

Ja myslę, ze nam nadal brakuje wiedzy, wiedzy, wiedzy....
na temat : co refundowane, co nie, co się nadaje do operowania, co nie, jak rozmawiac z lekarzem, z chorym dzieckiem, z innym chorym o chorobie. Na jakie rzeczy nalezy szczególnie zwrócic uwagę, jak rozmawiac z lekarzem 1-go kotaktu o chorobie (wszak chory na NF miewa jeszcze zapalenia krtani, bolace zęby, grypę...) gdzie wyegzekwowac badania psychologiczne dla dzieci NF wchodzących w wiek szkolny, gdzie wlasciwie są jakies osrodki i czy są dla dorosłych cierpiących na NF (palący ostatnio dla mnie problem).
to ostatnie , ten problem mnie ostatnio strasznie wkurza. No, bo wlasciwie to nikt nas nie chce czy jak ? A skoro wkurzona jestem, to mam pewien pomysł, ale napiszę, jak mi sie skrystalizuje......

Aga80 
I belive I can fly

Wysłany: 2010-09-12, 09:20   

nie wiem czy ten temat był kiedykolwiek poruszany ale ja chetnie usłyszałambym cos na temat leczenia glejaków skrzyzowania nerwów wzrokowych (z uwzglednianiem chemio i radio).

Jezeli chodzi o frekwencję to niestety dla części ludzi jest problem z dojazdem. Bydgoszcz- ok tam lokal mamy za free ale niestety termin zimowo wiosenny sprawia że nie ma dobrych połączen. Nasze PKP uruchamia takie dopiero w okresie letnim kiedy ludzie zaczynają ruszac nad morze. z tego powodu ja nigdy nie byłam tam ponieważ taka wyprawa dla mnie trwa 24 h i jest ponad moje możliwości psychiczne bo mnie nerw ogarnia jak musze jechac naszymi wspaniałymi pociągami z milionem przesiadek

Kasia_998 

Wysłany: 2010-09-13, 10:13   

Przepraszam, ale czy znany jest juz termin spotkania?
Chętnie się wybiorę, mimo odległości pewnej.
I podpisuję się pod wszytskim, co powyżej....a szczególnie pod; LECZENIE FARMAKOLOGICZNE I LECZENIE DOROSŁYCH Z NF!!!!

Odpowiedz do tematu