Forum Recklinghausena :: Zobacz temat - FAKT - skandaliczny artykuł -PROTEST

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Forum Recklinghausena Strona Główna » Stowarzyszenie Alba Julia » Sprawy stowarzyszenia » FAKT - skandaliczny artykuł -PROTEST

FAKT - skandaliczny artykuł -PROTEST
Autor Wiadomość

mily 

Wysłany: 2011-12-13, 10:14   FAKT - skandaliczny artykuł -PROTEST

dzisiaj fakt zamieścił taki, wg mnie skandaliczny, artykuł:
http://www.fakt.pl/Chincz...515,1.html#List

uważam, że Stowarzyszenie powinno oficjalnie zaprotestować przeciw takiemu prezentowaniu choroby w mediach tzn. szukaniu taniej sensacji kosztem chorych i domagać się od redakcji zadoścuczynienia np. w formie rzetelnej informacji o chorobie, problemach z tym związanych itp.

zachęcam do wyrażenia swojej opinii na ich forum. Może dzięki temu zmieni się podejście do NF.

julka 

Wysłany: 2011-12-13, 10:24   

ale kasują moje opinie, to jest przesada :x :x :x

Magda 

Wysłany: 2011-12-13, 20:09   

Zatkało mnie... :x Skoro podjeli taki temat powinni się nim rzetelnie zająć, a nie podać zdawkowe informacje, które mogą wzbudzić niepotrzebną panikę i skrzywdzą osoby dotknięte chorobą i ich bliskich. Warto było by spróbować coś z tym zrobić

Zielona 

Wysłany: 2011-12-13, 20:17   

dlaczego Waszym zdaniem artykuł jest skandaliczny?

Magda 

Wysłany: 2011-12-13, 20:42   

A czy jest jakiś przypadek osoby chorej na nf, która ma tą chorobę zdiagnozowaną na podstawie jednego pieprzyka? w artykule nie ma mowy nic o innych objawach choroby. I co rodzice nie robili nic kiedy owa zmian robiła sie coraz większa? po takim artykule sporo rodziców może biec do lekrza ze swoim małym dzieckiem z każdy pieprzykiem, który w większości przypadków może wynikać z urody.
Bynajmniej ja tak to widzę, chyba że coś przeoczyłam, źle zrozumiałam

jean 

Wysłany: 2011-12-13, 20:49   

...
Ostatnio zmieniony przez jean 2012-01-27, 01:11, w całości zmieniany 1 raz  

yarusel 

Wysłany: 2011-12-13, 21:48   

"Fakt" jest gazetą którą nie warto czytać ale nadaje się idealnie do zupełnie innych rzeczy. Bywa niezastąpiony w sytuacji gdy zabraknie papieru toaletowego :lol: I tylko wtedy byłbym skłonny za niego zapłacić :lol: Bo niby czego więcej spodziewać się po gazecie w której jest więcej obrazków niż tekstu a przy każdym nazwisku jest podawany wiek jego posiadacza.

julka 

Wysłany: 2011-12-13, 22:49   

dobrze się rozpala w piecu nią. mi zawsze sąsiad zbiera i odkłada,

mily 

Wysłany: 2011-12-13, 23:31   

Mam takie same zdanie o Fakcie jak i Wy, ale ich nakład to 500 tys. szt. I tyle ludzi zapozna się pewnie z tym źle napisanym artykułem. To, co Wy napiszecie o Fakcie -na naszym forum przeczyta pewnie ze 100 osób. Mnie to samopoczucia nie poprawia.

Jeżeli chcemy rzetelnej informacji o NF, jeżeli domagamy się zmiany sytuacji chorych na NF w Polsce, to KAŻDˇ, ale to KAŻDˇ sytuację trzeba traktować jako możliwość wpłynięcia na takie prezentowanie neurofibromatozy na jakim nam zależy. Tu widzę rolę Stowarzyszenia, jest to tez jeden z jego celów o ile się nie mylę. Rozpisywanie się i obśmiewanie tego na łamach naszego forum nie zmieni niczego bo grupa adresatów jest ograniczona.

Ja napisałem w sposób kulturalny na forum Faktu co myślę o tym artykule. Usunęli oba komentarze więc wiedzą że coś jest na rzeczy. teraz w ogóle usunęli możliwość komentowania go -nie ma chyba drugiego takiego artykułu na ich stronach internetowych. Żałuję tylko że nie zmienili jeszcze sposobu przedstawienia tego przypadku, bo za jakiś czas rodzić u którego dziecka będzie podejrzenie NF trafi na ten tekst i to może być jedna z pierwszych informacji których dowie się o chorobie tzn. zaniedbasz plamkę u dziecka--> twoje dziecko będzie tak wyglądać. Dlatego powinniśmy domagać się zmiany treści tego artykułu - w sieci nic nie ginie.

julka 

Wysłany: 2011-12-14, 09:54   

a te zdjęcie znaleźli wpisywając do gogle nerwiekowłukniakowatość foto

dopisali sobie artykulik i mogli zapełnić strone. żałosne

Christine 
Administrator

Wysłany: 2011-12-14, 12:45   

Link odsyła już niestety do strony głównej tej "gazety". - Użyłam funkcji "Szukaj" i na hasło neurofibromatoza wyskoczyło kilka linków, ale ten, "Cała prawda o chorobie..." ładuje tylko stronę z białym tłem, zamiast tekstu lub odsyła na stronę główną - może usunęli? - a szkoda, bo jestem ciekawa co tam było napisane, co może bulwersować, chociaż nie czytam takich "gazet"...

Magda 

Wysłany: 2011-12-14, 13:40   

Zgadzam się ze po gazecie typu "Fakt" nie wiele się można spodziewać, ale z drugiej strony dlaczego mamy przymykać na to oko? Jeżeli będziemy na to pozwalać to nic się w tej kwestii nie zmieni i nie mam tu na myśli tylko tego konkretnego artykułu.

yarusel 

Wysłany: 2011-12-14, 14:42   

Usuneli ok. północy.Może to przez komentarze.

Dorota 

Wysłany: 2011-12-17, 13:24   

niestety, nie mam mozliwosci z zapoznaniem się z tym artykułem. szkoda. Z pewnoscią, jezeli choroba zostala "zaprezentowana" w sposób nieprawdziwy, szkodliwy, dyskryminujący stowarzyszenie mogłoby zaprotestować. Moze ktos ma wersję papierową?
Dorota

julka 

Wysłany: 2011-12-17, 19:09   

napiszcie z jakiego dnia to było a popytam sąsiadów , u mnie sporo kupuje ten chłam bo jakieś zdrapki sa

Odpowiedz do tematu